korektor siły hamowania - jaki pasuje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartool
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:55

korektor siły hamowania - jaki pasuje

Post autor: bartool » sob cze 30, 2012 12:22

Witam. Właśnie jestem po negatywnym wyniku przeglądu - muszę wymienić korektor siły hamowania. Mam golfa 3 1.8 - wiecie może jakie modele korektorów będą pasowały? Myślę tu o tym:

http://allegro.pl/korektor-sily-hamowan ... 88224.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest to korektor do dwójki, ale ze zdjęcia wygląda podobnie jak ten do trójki. Pasowałby? Z góry dzięki za info i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

korektor siły hamowania - jaki pasuje

Post autor: pinstonvw » ndz lip 01, 2012 11:14

To mi nawet wygląda na taki z golfa 3. Dobra rada bynajmniej ja tak zrobiłem. *#cenzura#* ten korektor na śmietnik i kup dwie złączki przelotowe do rurek hamulcowych i połącz końcówki które wchodzą do korektora. Niby siła hamowania wtedy rośnie na tylnej osi i trzeba uważać na zakrętach (o ile ktoś hamuje na zakrętach). Ja czegoś takiego nie zaobserwowałem. Przegląd przejdziesz, a jak nie będzie Ci pasowało takie połączenie to kupisz sobie korektor i zrobisz wg uznania.


...

Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

korektor siły hamowania - jaki pasuje

Post autor: Gnolf » pn lip 02, 2012 21:43

zamiasy korektora,zaloz zawory przeplywowe,takie zawory robi firma ATE,sa mniej awaryjne od korektora a spelniaja to samo zadanie



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

korektor siły hamowania - jaki pasuje

Post autor: jhosef » wt lip 03, 2012 12:01

pinstonvw pisze:Dobra rada bynajmniej ja tak zrobiłem. ******* ten korektor na śmietnik i kup dwie złączki przelotowe do rurek hamulcowych i połącz końcówki które wchodzą do korektora. Niby siła hamowania wtedy rośnie na tylnej osi i trzeba uważać na zakrętach (o ile ktoś hamuje na zakrętach)
Głupia rada. Zacznie tył przód wyprzedzać to będzie ok?
Nieco mocniejsze hamowanie i będzie blokować tył.

Kup korektor do mk3. I nie uzywkę bo może być nie lepsza niż posiadana. Nie bez powodu z reszta ten z aukcji jest obcięty z mocowaniem. To jest baaaaaardzo trudno odkręcić gdyż stalowe śruby utleniają sie w aluminium. I sobie mozna podgrzewać do woli itp - nie puści.

Ja płaciłem na oryginał ATE około 250 zł w sklepie (mk3).



bartool
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:55

korektor siły hamowania - jaki pasuje

Post autor: bartool » wt lip 03, 2012 13:39

Witam. Dzięki za pomoc - dziś założyłem nowy oryginalny ze sklepu. Pozdrawiam
PS. Jeśli ktoś chce się upewnić który korektor pasuje do którego modelu - użyjcie szukajki w sklepie Inter Cars - tam po numerach wybitych na części można odnaleźć tę część i obczaić w jakich modelach ją zastosowano - i rzeczywiście NIEKTÓRE korektory pasowały do mk2 i 3, niektóre do mk3 i passata na przykład itp.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości