Polo - problem ze sprzęgłem.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Polo - problem ze sprzęgłem.

Post autor: wojtekrus964 » wt cze 26, 2012 20:33

Witam.Mam problem ze sprzegłem w moim polo.Sprawa wygląda tak:przy zapalaniu samochodu jak mam na biegu i wcisne sprzegło to autko lekko drgnie do przodu zanim odpali,tak jak by było nie wciśniete sprzegło,ale tylko lekko drgnie.Miałem też sytuacje ze 3 moze ze rano i tylko rano jak odpaliłem to nie mogłem właczyć biegu bo zgrzytało,pare razy wcisnołem i puściłem sprzegło i właczyła sie jedynka i było już oki.no i przy gaszeniu i zapalaniu słychać czasem takie jakieś jak by stukniecie,zgrzytniecie.ja obstawiałbym na docisk albo na koło dwumasowe,tylko nie jestem pewien czy wogle jest ono u mnie,bo różne opinie w internecie sa a mam silnik 1.9 diesel AEF96 rok.no i pytanie czy da sie stwierdzic czy to dwumasa nie rozbierajac,albo jeśli to docisk to czy mozna wymienić tylko to czy to jest komplet z dwumasa.Prosze Was o pomoc i przepraszam za tak długi post.Pozdrawiam.



wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Polo - problem ze sprzęgłem.

Post autor: wojtekrus964 » śr cze 27, 2012 20:48

Ja nie potrafie określić czy to silnik AEF czy AFE,ale wiem ze mam pompe lucasa na pewno i na 100% mam linke sprzegła,ale samoregulator odpada na pewno,gdyz linke juz wymieniłem bo podejrzewałem własnie to.A czy jest jakis sposó zeby sprawdzic bez rozbierania czy mam dwumas czy czy nie??Ale jeśli mam walniety sam docisk to można go tylko wymienic czy jest kompletny z dwumasa???



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Polo - problem ze sprzęgłem.

Post autor: italiano_83 » śr cze 27, 2012 20:52

Czytaj kolego ze zrozumieniem ....
wojtekrus964 pisze:Ale jeśli mam walniety sam docisk to można go tylko wymienic czy jest kompletny z dwumasa???
belcho99 pisze:Nie masz 2 masu.
wojtekrus964 pisze:Ja nie potrafie określić czy to silnik AEF czy AFE,
Na wlepię w bagażniku ani na bloku czy obudowie rozrządu nie ma oznaczenia silnika.... :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Re: Polo - problem ze sprzęgłem.

Post autor: wojtekrus964 » czw cze 28, 2012 21:39

faktycznie znalazłem dzis nalepke w bagażniku i wychodzi na to ze mam silnik AFE,czyli nie ma dwumasu,czyli wychodzi na to ze docisk albo tarcza pada.Mam jeszcze pytanie czy wymieniać trzeba wszystko razem czy mozna sam docisk,albo sama tarcze.Jest ktoś moze kto sam to robił i podpowie czy warto grzebać sie z tym samemu(mechanike troche ogarniam,mam podstawowe narzedzia)czy lepiej oddać do fachowca.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Polo - problem ze sprzęgłem.

Post autor: italiano_83 » czw cze 28, 2012 21:48

Jak się nie ślizga sprzęgło to wymień docisk i łożysko wyciskowe, jeśli to wina docisku ...
Zleć to mechanikowi 150-200zł odżałuj i będziesz miał spokój, skrzynia jest mocno przykręcona potrzebne są mocne klucze, kanał/podnośnik.. trzeba wywalić rozrusznik, sterowanie biegami, półosie napędowe, to nie tak chop siup, no chyba że masz dużo zapału kogoś do pomocy przy ściągnięciu skrzyni i założeniu to możesz się bawić ... :helm:

Temat przenoszę do mechaniki...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

wojtekrus964
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 18, 2009 21:49
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Polo - problem ze sprzęgłem.

Post autor: wojtekrus964 » czw cze 28, 2012 22:26

to faktycznie lepiej zlecic to dla fachowca,tylko czytam tak w necie i nie moge znaleźc nic na temat silnika AFE.Pisza ludzie tylko ze jak pompa sterowana linka to jest AEF,a ja mam własnie sterowana linką a w bagażniku oznaczenie AFE,wiec głupieje teraz.Ma ktoś dokładny opis silnika AFE????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości