Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Shamann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 14:36
Lokalizacja: Kraków

Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: Shamann » wt cze 19, 2012 23:09

Witam!
Zaobserwowałem dziwną rzecz z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniczku, mianowicie sprawdzam poziom płynu jest równo w połowie zbiornika, po kilku dniach sprawdzam i jest już ok 1cm mniej pojeździłem kolejne tygodnie i płynu było jeszcze mniej więc gdy silnik był gorący odkręciłem korek i poziom p. podniósł się powiedzmy o 1cm czy mniej, na drugi dzień zrobiłem to samo i poziom prawię się wyrównał! Zostawiając sprawę na kilka tygodni i sprawdzając ponownie, płynu było prawię minimum ale znowu odkręcałem korek na rozgrzanym silniku i tak wyrównałem poziom, ale jest to dosyć dziwne. Płynu nigdy nie musiałem dolewać nie zaobserwowałem żadnych wycieków. Autem jeżdżę codziennie- miesięcznie sporo kilometrów pokonuje. Co może być przyczyną? Wadliwy korek trzyma za duże ciśnienie? Może ktoś z użytkowników MK5 ma podobny przypadek? Proszę o opinie.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: doggie » wt cze 19, 2012 23:18

wymień korek zbiorniczka, powodem może być również pęknięta głowica lub uszczelka, pamiętam identyczny temat na forum golfa piątki



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: lukas1305 » śr cze 20, 2012 14:51

Shamann pisze:Witam!
Zaobserwowałem dziwną rzecz z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniczku, mianowicie sprawdzam poziom płynu jest równo w połowie zbiornika, po kilku dniach sprawdzam i jest już ok 1cm mniej pojeździłem kolejne tygodnie i płynu było jeszcze mniej więc gdy silnik był gorący odkręciłem korek i poziom p. podniósł się powiedzmy o 1cm czy mniej, na drugi dzień zrobiłem to samo i poziom prawię się wyrównał! Zostawiając sprawę na kilka tygodni i sprawdzając ponownie, płynu było prawię minimum ale znowu odkręcałem korek na rozgrzanym silniku i tak wyrównałem poziom, ale jest to dosyć dziwne. Płynu nigdy nie musiałem dolewać nie zaobserwowałem żadnych wycieków. Autem jeżdżę codziennie- miesięcznie sporo kilometrów pokonuje. Co może być przyczyną? Wadliwy korek trzyma za duże ciśnienie? Może ktoś z użytkowników MK5 ma podobny przypadek? Proszę o opinie.
Witamy w klubie ;-) ja też walczyłem z tym problemem na szczęscie u mnie był wyciek w chłodniczce egr-ale był tak mały(szklana na 700km),że dopiero jak poszła na szczelność to wykazało,niestety głowica też poszła na próbe szczelności na szczęscie była ok.

Przeczytaj se to jeszcze http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=404513" onclick="window.open(this.href);return false;



Shamann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 14:36
Lokalizacja: Kraków

Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: Shamann » śr cze 20, 2012 21:27

lukas1305 mój problem jest trochę inny niż twój, u mnie płynu nie ubywa a tak jakby właśnie korek (jak doggie podpowiada) trzymał za wysokie ciśnienie w układzie i jak odkręcę korek to poziom płynu wzrasta, tak jest już od samego początku jak użytkuje auto (8miesięcy) wiec może to nie głowica-mam nadzieje! Na razie zacznę od korka, nigdy nie brakło mi płynu, nigdy nie zagotował hmm..



Shamann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 14:36
Lokalizacja: Kraków

Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: Shamann » pt cze 22, 2012 20:24

Dziś jeszcze przypadkowo wychwyciłem sytuację, gdy jest odkręcony korek zbiorniczka i włączy się wentylator poziom płynu również wzrasta.



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: lukas1305 » sob cze 23, 2012 14:26

Shamann pisze:Witam!
Zaobserwowałem dziwną rzecz z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniczku, mianowicie sprawdzam poziom płynu jest równo w połowie zbiornika, po kilku dniach sprawdzam i jest już ok 1cm mniej pojeździłem kolejne tygodnie i płynu było jeszcze mniej więc gdy silnik był gorący odkręciłem korek i poziom p. podniósł się powiedzmy o 1cm czy mniej, na drugi dzień zrobiłem to samo i poziom prawię się wyrównał! Zostawiając sprawę na kilka tygodni i sprawdzając ponownie, płynu było prawię minimum ale znowu odkręcałem korek na rozgrzanym silniku i tak wyrównałem poziom, ale jest to dosyć dziwne. Płynu nigdy nie musiałem dolewać nie zaobserwowałem żadnych wycieków. Autem jeżdżę codziennie- miesięcznie sporo kilometrów pokonuje. Co może być przyczyną? Wadliwy korek trzyma za duże ciśnienie? Może ktoś z użytkowników MK5 ma podobny przypadek? Proszę o opinie.
U mnie było identycznie tak jak opisujesz to wyżej nawet założyłem ten temat bo też miałem klina http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=400681" onclick="window.open(this.href);return false; tyle tylko,że tam pisałem,że płynu nie ubywa co później okazało się nieprawdą(samochód wtedy miałem od miesiąca i nie wychwyciłem jeszscze ,że go już kupiłem z ubywającym płynem)też wymieniłem korek na nowy z aso ale to było pudło.Nic nie opisujesz jak wygląda sprawa porannego(zimnego) zapalania np.jakiś biały gryzący dym czy ogólnie inne podobne anomalie związane z płynem.......powiem Ci tylko,że to co opisujesz miałem też identycznie........u mnie akurat pomogła wymiana chł.egr-a i od tego czasu zrobiłem 7 tyś.km i poziom trzyma cały czas.Raz tylko kiedyś na gorącym odkręciłem korek i poziom podniósł sie o ok.0,5cm czyli tak jak ma być.



Shamann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 14:36
Lokalizacja: Kraków

Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: Shamann » sob cze 23, 2012 18:57

Aha...więc muszę się przyjrzeć tej chłodnicze, sprawdzę pewnie dopiero w poniedziałek.



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z poziomem płynu chłodzącego w zbiorniku

Post autor: lukas1305 » sob cze 23, 2012 19:41

Shamann pisze:Aha...więc muszę się przyjrzeć tej chłodnicze, sprawdzę pewnie dopiero w poniedziałek.
Nigdzie nie pisze,że musisz przyjżeć sie chłodniczce -to akurat był problem u mnie ale niczego nie możesz wykluczyć



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości