Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Post autor: Jaaro » pn maja 23, 2011 13:04

Witam,

sprawa dotyczy klimatyzacji. Otóż, jeździłem na klimie, która raz działała a raz nie - włączała się na 5 min. później się wyłączała na 5 min. i tak w kółko. Wydaje mi się, że wiatrak na chłodnicy od klimy się nie włączał nigdy. Czy to jest możliwe, że klima działała bez wiatraka klimatyzacji (ten mniejszy na chłodnicy) ??

Pojechałem na serwis klimy - okazało się, że miałem tylko 425ml czynnika i 9ml oleju. Po pełnym serwisie klimatyzacji - czynnik 750ml i olej 30ml - okazało się, że klima w ogóle się nie włącza. Po napełnieniu klimy itp. - jeszcze na podłączonych wężykach z urządzenia do serwisu razem z samochodem, serwisant kazał włączyć silnik i dać klime na maxa - wtedy właśnie się nie włączyła w ogóle.
Kazał szybko wyłączyć klime, żeby jej nie rozsadziło (sprężarki). Dla bezpieczeństwa spuścił cały czynnik, żeby nie włączyć przez przypadek.

Na vag-u wywaliło mi błąd 318 - czyli zadziałało zabezpieczenie przeciwciśnieniowe klimatyzacji - zawór bezpieczeństwa.

Podłączyłem wiatrak od klimy "na krótko" i nie działa, podłączyłem drugi wiatrak "na krótko" i też nie działa. Czy to możliwe, że padły dwa wiatraki na raz? Zaraz zrobię jeszcze test z połączeniem pinów na czujniku temp. na chłodnicy. W ogóle nie pamiętam, żeby kiedykolwiek włączały mi się wentylatory na chłodnicy (temp. nie przekraczała nigdy 90st na blacie).

Podłączenie na krótko: do kostki od wentylatorów - 3 pinowych - jeden przewód brązowy (masa) i dwa czerwono-czarny i czerwono-biały podałem plusa i nic, cisza ;(

Czy jeżeli mam spalony wiatrak od klimatyzacja to w ogóle kima nie będzie działać ?? Jak to wygląda ?? Muszę, to naprawić i wtedy podjadę do gościa od serwisu klimy na ponowne nabicie itp.
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2011 13:08 przez Jaaro, łącznie zmieniany 1 raz.


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Post autor: RA_FEEL_IT! » pn maja 23, 2011 13:08

manual czy climatronic?



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Post autor: Jaaro » pn maja 23, 2011 13:10

Climatronic


WKS Śląsk Wrocław

eku_suci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: czw maja 25, 2006 15:11
Lokalizacja: Kutno/W-wa
Kontakt:

Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Post autor: eku_suci » pn maja 23, 2011 19:55

Sprawdz jeszcze sterownik wentylatorów znajduje się pod akumulatorem



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Re: Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Post autor: Jaaro » wt maja 24, 2011 09:31

eku_suci pisze:Sprawdz jeszcze sterownik wentylatorów znajduje się pod akumulatorem
Jak można go sprawdzić ? W jaki sposób ?

Najbardziej interesuje mnie to czy jeżeli mam spalony wiatrak od klimatyzacji to w ogóle klima nie będzie działać ??

Sprawdziłem też metodą "na spinacz" połączyć piny z czujnika temperatury i też się nie włączył wentylator chłodzenia (zapłon włączony).


WKS Śląsk Wrocław

milijon12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 20:15
Lokalizacja: Podlipie

Re: Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Post autor: milijon12 » wt cze 12, 2012 08:32

Mam do was pytanie jak wpiąć wentylator na krótko. Mam prostownik ale w końcówce wentylatora sa trzy bolce. Do których dwóch mam podpiąć?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Klimatyzacja, wentylator(y) - upał pytanie na czasie ;-)

Post autor: zikr6 » śr cze 13, 2012 13:36

W wentylatorze są 3 kable po ma 2 prędkości.Podaj masę i + najpierw na jeden powinien się wolniej kręcić a potem + na drugi włączy się 2 bieg wentylatora. Jeżeli nie działa po podaniu napięcia to uszkodzony wentylator. Bez tego klima działać nie będzie wcześniej Ci działała 5 minut bo miałeś mało czynnika po nabiciu w skraplaczu momentalnie rośnie ciśnienie i temperatura czynnika i czujnik ciśnienia rozłącza układ.Założę się że gdy chłodnice będziesz polewał wodą z węża to klima się załączy.Musisz wymienić wentylator



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości