jak zrobić dodatkowy napinacz paska altka (TD)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

jak zrobić dodatkowy napinacz paska altka (TD)

Post autor: specWROC » pn cze 11, 2012 22:56

Witam serdecznie zastanawiam się czy ktoś ma pomysł lub już wcześniej na niego wpadł i wykonał dodatkowy niezależny napinacz paska klinowego do mk2, oczywiście zaraz padnie pytanie a po co mi coś takiego;) a po to że u mnie było coś rzeźbione przy tych wszystkich kołach pasowych i było dokładane wspomaganie i obydwa paski są niestandardowe, po prostu jedyne pasujące a każdy możliwy który jest krótszy w obu przypadkach nie pasuje i nie da się go założyć. Pasek klinowy naciągam i zrobię z 400-500 km i znowu muszę naciągać bo się ślizga a jak się dostanie woda to już masakra i dosłownie ta sama bajka z paskiem od wspomy......


Czy ma ktoś jakieś pomysły
Ktoś może już coś wymyślił z jakimś dodatkowym napinaczem i dysponuje fotkami itp

Po prostu będę wdzięczny za pomysły lub patenty:)))



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

jak zrobić dodatkowy napinacz paska altka (TD)

Post autor: grandi » wt cze 12, 2012 01:09

Paski się wyciągają dlatego że któreś koło pasowe jest już wyrobione i siorpie pasek , orgynalny pasek na altku to 11,9 x 950 na wspomie 11,9 x 750 pewnie masz założoną 10 i dlatego tak się dzieje, 10 wcisjąją bo najłatwij go dostać , po założeniu 11,9 problem zniknie ,miałem ten sam problem.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

jak zrobić dodatkowy napinacz paska altka (TD)

Post autor: specWROC » wt cze 12, 2012 01:19

ogólnie koło pasowe altka wymieniłem z nadzieją że będzie lepiej i w sumie bez zmian, czyli jak rozumiem pierwsza wartość to szerokość?
klinowy mam 10x960
wspoma 11,5x685

z tego co wiem to obydwa są niestandardowe, nie jestem pewien ale jak klinowy kupiłem krótszy i grubszy za cholerę nie chciał wejść z wspomą to samo,
każdy powie żeby pojechać do mechaniora to zrobi itp..... tak byłem i podejście do starej fury wiadomo jakie... rozkładają ręce czyli po prostu im się nie chce, muszę to sam ogarnąć, klinowy umiem zdjąć lecz ten z wspomy nie mam zielonego jak to ruszyć ale z tego co widzę jest naciągnięty na max...porażka i kierownica czasem stwarza opory wiadomo bo za słaby naciąg..



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

jak zrobić dodatkowy napinacz paska altka (TD)

Post autor: grandi » wt cze 12, 2012 01:46

On nie ma wejśc tylko musi wystawać trochę albo być równo , zdjac bardzo prosto wkładasz śrubokręt miedzy kolo i pasek i trzymasz , auto jest na 5 biegu pchasz go do przodu i pasek zeskakuje , zakladasz w taki sam sposob tylko ze na końcu zakładasz na wal i bez srubokreta


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

jak zrobić dodatkowy napinacz paska altka (TD)

Post autor: specWROC » wt cze 12, 2012 12:34

zamówiłem dwie opcje na jutro rano

klinowy
10x950
11,9x950

wspoma
11,5x675

czy jest jakiś patent na założenie tego od wspomy jeśli nie będzie chciał wejść ?? jeśli zrobię fotkę pompy pokażesz mi jakie śruby odkręcić??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości