wymiana rozrządu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

simon_nasedo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:14

wymiana rozrządu

Post autor: simon_nasedo » czw maja 26, 2011 08:49

Posiadam Golfa II 1991 rok , silnik 1.6 51kW 70KM (benzyna + gaz).

Ostatnia wymiana paska rozrządku miała miejsce 65 tys. km temu. Jak wyczytałem, powinno się dla bezpieczeństwa pasek rozrządu wymieniać co 60 tys. km. Czy oprócz paska i rolki napinającej trzeba dodatkowo coś wymieniać? Nie udało mi się znaleźć informacji co ile trzeba wymieniać pompę wody. Czy do tego silnika polecane są szczególnie jakieś firmy jeżeli chodzi o pasek i rolkę napinającą? Ile orientacyjnie kosztuje taka wymiana (części zamierzam sam kupić)?Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

wymiana rozrządu

Post autor: daworz » czw maja 26, 2011 08:54

Z tego co słyszałem to pompę wody wymienia się co drugą wymianę rozrządu.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

wymiana rozrządu

Post autor: jhosef » czw maja 26, 2011 10:05

daworz pisze:Z tego co słyszałem to pompę wody wymienia się co drugą wymianę rozrządu.
W mk2 1,6, 1,8 pompa wody jest na pasku klinowym więc nie ma potrzeby jej wymieniać. Ewentualna późniejsza wymiana jest prosta i nie wymaga rozpinania rozrządu. Obejrzyj stan uszczelniaczy na wałku rozrządu i na wale korbowym. Jak są zauważalne wycieki, lub zapocenia to można przezornie wymienić.
simon_nasedo pisze:Czy do tego silnika polecane są szczególnie jakieś firmy jeżeli chodzi o pasek i rolkę napinającą? Ile orientacyjnie kosztuje taka wymiana (części zamierzam sam kupić)
To dość łopatologiczne silniki więc nie mają szczególnych wymagań. Mimo wszystko zamienniki kupuj dobrej jakości. Rozrząd do tych silników jest tani więc nie ma co oszczędzac przesadnie.



simon_nasedo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:14

Re: wymiana rozrządu

Post autor: simon_nasedo » czw maja 26, 2011 13:47

Zdecydowałem się zamówić pasek firmy Contitech i rolkę napinacza firmy Ina. Mam nadzieję, że będzie dobrze. ;-)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

wymiana rozrządu

Post autor: jhosef » czw maja 26, 2011 13:52

simon_nasedo pisze:Contitech i rolkę napinacza firmy Ina.
Słuszna koncepcja. Przy okazji ja bym jeszcze wymienił pasek klinowy. Koszt 15 zł a już jak ściągać to starego nie zakładać.



Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

wymiana rozrządu

Post autor: Dexter18 » sob maja 28, 2011 13:43

mam podobne pytanie ponieważ kupiłem samochód ale nie wiem kiedy był rozrząd robiony i jak mam sie dowiedzieć kiedy nalezy wymienić te częsci



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

wymiana rozrządu

Post autor: jhosef » sob maja 28, 2011 16:21

Dexter18 pisze:mam podobne pytanie ponieważ kupiłem samochód ale nie wiem kiedy był rozrząd robiony i jak mam sie dowiedzieć kiedy nalezy wymienić te częsci
Jak nie masz 100 % pewności poprzedniej zmiany rozrządu w zakupionym aucie to zaraz po zakupie go zmieniasz.



ducati996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 11, 2011 10:11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Volkswagen Passat B3'91
Silnik: PF

wymiana rozrządu

Post autor: ducati996 » sob mar 03, 2012 10:10

Panowie - co do zmiany paska rozrządu...
Mam w passacie (B3-1,8 benzyna silnik PF) pasek nie zmieniony,od zmiany ma nabite 15 tysięcy,ale zmiana miała miejsce 6 lat temu.
Chcę pasek zmienić - czy słusznie?
Druga sprawa - szukałem na forum i nie znalazłem - moze ktos wie gdzie znajdę opis zmiany tego paska najlepiej z jakimis rysunkami rozrządu - mam książkę
Obrazek
ale pomyslałem ze na forum tutaj tez tą informację znajdę.Proszę serdecznie o linka jeśli ktos wie gdzie znajdę :)



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: wymiana rozrządu

Post autor: krzycho85 » sob mar 03, 2012 12:11

Mam w passacie (B3-1,8 benzyna silnik PF) pasek nie zmieniony,od zmiany ma nabite 15 tysięcy,ale zmiana miała miejsce 6 lat temu.
Chcę pasek zmienić - czy słusznie?
Słusznie :bajer:

Co do opisu, był na forum podawany dziesiątki razy. Górne koło na ustawić na OT, dolne na znak na kole zamachowym, aparat zapłonowy tak aby palec wskazywał na pierwszy cylinder od chłodnicy, później korekta na lampie stroboskopowej.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

wymiana rozrządu

Post autor: Johnatan » ndz mar 04, 2012 00:12

czy silniki 1,6 1,8 benzyna są kolizyjne ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

wymiana rozrządu

Post autor: krzycho85 » ndz mar 04, 2012 08:22

czy silniki 1,6 1,8 benzyna są kolizyjne ?
Tak.

Zdarzają się wyjątki ale nie radzę sprawdzać na własnym silniku czy się do nich zalicza :helm:



ducati996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 11, 2011 10:11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Volkswagen Passat B3'91
Silnik: PF

Wymiana paska rozrządu 1,8 PF benzyna

Post autor: ducati996 » pn maja 28, 2012 09:55

A czy mógłby ktoś wkleić linka do opisu wymiany paska rozrządu w moim nieszczęsnym PF ? Chcę to zrobić sam i myślę że dam radę (pracuję przy motocyklach) ale nigdy tego w samochodzie nie robiłem,wiem że w benzyniaku to nie jest trudne,a mechanik mi powiedział - max 2 godziny pracy - to jest do przełknięcia,cena - 200 złotych za robotę - to jest nie do przełknięcia...
Dlatego prosze o jakis fachowy dokładny opis jak ktoś ma ewentualnie w punktach rozpisane co jak po kolei...
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Znalazłem taki opis : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=101930" onclick="window.open(this.href);return false;
ale nic nie potrafię zrozumieć jest za dużo rozbieżnych informacji ...czy mógłby ktos mi napisac :
punkt pierwszy : zrób to...
Punkt drugi : zrób to,ustaw tak...
i tak dalej...



ducati996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 11, 2011 10:11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Volkswagen Passat B3'91
Silnik: PF

wymiana rozrządu

Post autor: ducati996 » pn cze 04, 2012 09:17

Nikt mi nie chce pomóc?



tsuchonski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 28, 2006 14:26
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

wymiana rozrządu

Post autor: tsuchonski » pn cze 04, 2012 09:55

Wymiana w tym aucie jest prosta.
1 Podnosisz auto na lewarku i demontujesz przednie prawe koło.
2. W skrzyni biegów masz u góru plastikowy korek, w miejscu gdzie skrzynia łączy się z silnikiem. Wykręcasz ten korek i kręcisz wałem aż wycięcie na kole zamachowym pokryje się ze strzałką na obudowie skrzyni. Masz teraz ustawiony pierwszy tłom w GMP.
3. Zdejmujesz Plastikową osłonę rozrządu.
4. Odkręcasz koło pasowe wału korbowego (śruby 8mm imbusowe chyba 6 szt. nie pamiętam dokładnie). Zdejmujesz to koło i demontujesz obudowę dolną rozrządu. Teraz masz wszystko przygotowane do wymiany rozrządu.
5. Najprostrzym sposobem wymiany jest oznaczenie sobie ustawienia kół rozrządu farbą tzn. na każdym kole znaczysz kreskę oraz kreskę na obudowie
tak żeby się zgrywały odpowiednie kreski na obudowie z odpowiednimi kreskami na kołach. Masz teraz pewność że nic się nie przestawi.
6. Luzujesz napinacz paska rozrządu. Ściągasz pasek. Zakładasz nowy pasem i nowy napinacz. Napinasz pasek i sprawdzasz czy znaki które namalowałeś na kołach rozrządu zgrywają się ze znakami na obudowie. Jeżeli tak to jest ok, jeżeli nie to musisz założyć pasek tak żeby się to wszystko zgrywało.
7. Za pomocą klucza 19, żeby mieć 100% pewność że nie przestawiłeś rozrządu, kręcisz wałem korbowym dwa pełne obroty. Jeżeli nigdzie nie blokuje wału to skręcasz wszystko w odwrotnie kolejności. I to by było na tyle.

Oczywiście przy sprawdzaniu czy znaki na kołąch się zgrywają, nacięcie na kole zamachowym i skrzyni biegów też musi się zgrywać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości