Nie równa siła hamowania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arkadii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Nie równa siła hamowania

Post autor: Arkadii » ndz kwie 22, 2012 21:12

Witam, mam problem z hamulcami a mianowicie byłem na przeglądzie i nie przeszedł bo mam nie równą siłę hamowania obu osi. Przód wymiana tarcz i klocków bo to już było konieczne (nie wiem czy pomogło bo jeszcze nie byłem). Tył natomiast (bębny), przed przeglądem wymieniałem cylinderek i szczęki między jednym kołem a drugim było parę dni równicy, cylinderki nie były identyczne bo kupowane w dwóch różnych sklepach wiec myślałem, że może różna szerokość tłoka powoduje nie równą siłę hamowania ale tłoki są takie same (17,5). Przymierzam się do wymiany bębnów bo to jeszcze może powodować różnicę. Myślałem jeszcze o korektorze siły hamowania (oby nie) i pompie hamulcowej gdyby różnice były po przekątnej (niestety nie wiem). Może miał ktoś podobne historie i może mi pomóc??



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Nie równa siła hamowania

Post autor: stonefree » pn kwie 23, 2012 11:22

Ja bym się przyjrzał samoregulatorom, może poprostu nie ustawiły się jednakowo po obu stronach.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Nie równa siła hamowania

Post autor: danioo » pn kwie 23, 2012 20:33

Wymiana korektora (przerabiałem to dzisiaj )nie jest taka straszna, zaopatrz się w nowy korektor i litr płynu hamulcowego.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nie równa siła hamowania

Post autor: jhosef » wt kwie 24, 2012 11:31

Wymiana korektora bywa różna. U mnie był dzień walki z tym ustrojstwem i skończyło się na cięciu korektora.
Aluminiowy korektor utlenia się w kontakcie ze śrubami stalowymi i stąd problem z odkręceniem. Żadne podgrzewanie tego nie przełamie. Ja nawet po wyciągnięciu nie byłem w stanie wybić zapieczonej śruby z korektora obciętego.

Przed wymianą należy dokładnie przejrzeć przewody hamulcowe. Jeśli są skorodowane to do wymiany bezwzględnie.
To nie majątek a życia przynajmniej nie stracimy.

Choć na zdrowy rozsądek jeśli korektor puszczałby na był większe ciśnienie powodując mocniejsze hamowanie po jednej stronie to przeciwna strona (układ X) z przodu powinna też różnić się od drugiej strony przód. Jeśli więc przód po przeciwnej stronie słabo hamującego koła tylnego też jest słabszy to wydaje się to być dobrym tropem.



Arkadii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Nie równa siła hamowania

Post autor: Arkadii » czw kwie 26, 2012 09:29

Dobra dzięki za podpowiedź dzisiaj się zabieram za korektor i wymianę przewodów hamulcowych (samoregulatory są ok), zobaczymy co będzie.



Arkadii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Nie równa siła hamowania

Post autor: Arkadii » czw kwie 26, 2012 15:18

Wstrzymałem się z tą wymianą (korektora) byłem u diagnosty i podbił mi przegląd (przód hamuje idealnie) ale ten prawy tył nadal słabiej hamuje (mieści się w normach) i zastanawiam się czy to nadal może być wina korektora czy raczej może bębny. Jak słusznie jhosef zauważył (o czym też wspomniał mechanik) gdyby były problemy z korektorem przód też by nie równo hamował.



Arkadii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Nie równa siła hamowania

Post autor: Arkadii » czw maja 17, 2012 10:17

Wymiana bębnów nic nie pomogła, już nie mam siły do tego golfa ale wymienię przewody i przy okazji ten korektor zobaczymy co z tego wyjdzie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nie równa siła hamowania

Post autor: marcin7x5 » czw maja 17, 2012 13:34

Za siłe hamowania w danym kole w dużej mierze odpowiada też cylinderek hamulcowy.



Arkadii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Nie równa siła hamowania

Post autor: Arkadii » ndz maja 20, 2012 20:18

Tak wiem, cylinderki mam nowe wymienione, chyba, ze ten nowy byl wadliwy.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nie równa siła hamowania

Post autor: marcin7x5 » pn maja 21, 2012 13:47

Może układ nie jest do konca dobrze odpowietrzony w tym jednym kole.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości