golf 2 td stuki i falujace obroty

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

filip tp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 17, 2011 23:29

golf 2 td stuki i falujace obroty

Post autor: filip tp » ndz maja 13, 2012 00:51

witam. Mam golfa II z 91roku TD wresja 70km, moje problemy sa nastepujace:
- pierwszy objawia sie tym ze po przykladowych 10km jazdy gdy satawiam samochod i chce go zgasic obroty skacza od przykladowo 800 na 1000 tzw falowanie?
- drugi objaw - w trasie podczas jazdy przy predkosci np 80km/h gdy wciskam sprzeglo i wlaczam na luz i puszczam sprzeglo ( jedzie na luzie) to pojawia sie charakterystyczne tykanie po lewej stronie samochodu jakby ( tak mi sie wydaje) po wcisnieciu sprzegla tykanie ustepuje, ostatnio ustopilo po dodaniu gazu, kumpel podsunal mi mysl ze moze sprzeglo ma juz dosyc, ale nie chce rozbierac samochodu i wydawac siana na sprzeglo jesli okaze sie ze to nie to,
świece nowki, filtr paliwa wymieniany na zime i teraz jakies 2 tygodnie temu byl znow zmieniony, filtr powietrza tez nowka, olej i filtr oleju zmieniam co 6, max 7 tys km, ( ale trzymam sie 6 :) ) ogolnie samochod nie jest zaniedbany, staram sie naprawiac wszystko na poczekaniu, ale nie moge rozgrysc tych falujacych obrotow i tego stukania, podpowiadaja mi ze stukanie - brak oleju w skrzyni lub sprzeglo, jakies rady?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

golf 2 td stuki i falujace obroty

Post autor: Michał_1977 » ndz maja 13, 2012 08:32

filip tp pisze:obroty skacza od przykladowo 800 na 1000 tzw falowanie?
Ustaw wydatek resztkowy i będzie git.
filip tp pisze: gdy wciskam sprzeglo i wlaczam na luz i puszczam sprzeglo ( jedzie na luzie) to pojawia sie charakterystyczne tykanie po lewej stronie samochodu
Tutaj nieco gorsza sytuacja,bo przyczyn może być więcej.Może to być wina łożyska dociskowego,ale równie dobrze może to być wina tłumika drgań skrętnych w tarczy sprzęgłowej,albo łożysk wałka głównego w skrzyni.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

filip tp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 17, 2011 23:29

golf 2 td stuki i falujace obroty

Post autor: filip tp » ndz maja 13, 2012 10:28

hm, a jak ustawic ten wydatek? :) a co do tego stukania, to nowe sprzeglo? i nowe lozyska w skrzyni? jak to w ogole z tym wyglada?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

golf 2 td stuki i falujace obroty

Post autor: Michał_1977 » ndz maja 13, 2012 11:46

filip tp pisze: jak ustawic ten wydatek?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100796" onclick="window.open(this.href);return false;
Śruba regulacji wydatku,to ta spoczynkowa dźwigni gazu.
filip tp pisze: nowe sprzeglo? i nowe lozyska w skrzyni? jak to w ogole z tym wyglada?
Najpierw trzeba ustalić przyczynę,a później cokolwiek wymieniać.Dlatego też napisałem wcześniej,że z tym trochę gorsza sprawa.Nikt Ci tutaj nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi,bo to Ty masz auto w zasięgu ręki,a nie my :bajer:
Podsunąłem Ci,co może być nie halo,więc teraz wszystko w Twoich rękach.Jak padnięta tarcza sprzęgła-wymiana,łożyska-wymiana.
Jest jeszcze taka opcja,że jak ustawisz wydatek i wyregulujesz obroty biegu jałowego,to łożysko przestanie grzechotać,bo zazwyczaj na niskich obrotach jest słyszalne.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

filip tp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 17, 2011 23:29

golf 2 td stuki i falujace obroty

Post autor: filip tp » ndz maja 13, 2012 13:16

co do tych obrotow jeszcze, to tez spotkalem sie z opiniami ze moze brac powietrze na filtrze paliwa i przez to... ale ile prawdy w tym to niewiem,
ok, dzieki za porady :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości