Samoczynnie włącza się ESP!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: stiepankowic » wt maja 01, 2012 21:22

Witam Szanowną brać!
Od pewnego czasu w moim MK4, podczas jazdy samoczynnie załącza się ESP i zaczyna przyhamowywać koła tak jakby auto wpadło w poślizg (choć wcale w poślizg nie wpadło). Dzieję się to niezależnie od nawierzchni, prędkości itd. Próbowałem już zmieniać czujnik ABS ale to nic nie pomaga. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam
Andrzej



golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: golfik71 » wt maja 01, 2012 21:46

Podłącz pod komputer (by sprawdzić ten abs, jeśli to on wini to pokaże które koło), bardzo możliwe że kabel masz przetarty od absu, co prawda u siebie esp nie mam ale mi nawalał EDS bo u góry przewód był przetarty i żyły były na wierzchu, objawy identyczne poza tym esp



stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: stiepankowic » śr maja 02, 2012 08:05

W momencie gdy się te "cuda" dzieją to zawsze hamuje to samo koło (prawe). W którym miejscu miał kolega te przewody przetarte?



golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

Re: Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: golfik71 » śr maja 02, 2012 08:33

Kant opony mi akurat zjechal, idz od samego dolu do nadkola i patrz, jesli masz prowizorke na tasmie izolacyjnej to polecam tez wymienic



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: Qto » śr maja 02, 2012 11:44

Najprościej podłączyć kompa i obserwować prędkości obrotowe kół...jeżeli jesteś pewien że hamuje prawe koło, to pytając o kable mógłbyś napisać które prawe koło :bajer: Co do szczegółów kabloteki przydałby się też rocznik auta...



stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: stiepankowic » śr maja 02, 2012 14:04

Autko to golf 2001r 1.4 16V



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: Qto » śr maja 02, 2012 14:10

a które koło hamuje ??



stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: stiepankowic » śr maja 02, 2012 16:15

zawsze prawe koło przyhamowuje.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: Qto » śr maja 02, 2012 16:28

masz jedno prawe koło ?? W większości aut widuje się jednak dwa prawe koła... może brak jednego koła jest problemem :hmm:



stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: stiepankowic » śr maja 02, 2012 19:34

hahahaha faktycznie nie rozpisałem się. Przednie prawe koło.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: Qto » śr maja 02, 2012 19:48

Przy czujniku masz dwa kabelki
- zielony idący z pinu 3 sterownika ABS/ESP
- czarny idący z pinu 4 sterownika ABS/ESP
Sprawdź ciągłość tych przewodów...jak ok to albo czujnik albo coś w samym sterowniku. Dla pewności można by jednak podłączyć pod kompa i zobaczyć co ten powie...



justkaB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:18

Re: Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: justkaB » śr kwie 29, 2015 12:34

Witam Panowie
Wiem, że tematy się powtarzają ale szukałam i nie znalazłam wiec pisze z prośba o pomoc!
A mianowicie w moim Golfie V 1,9 TDI 90 km włącza się ESP podczas jazdy na suchej drodze. a także przy skręcie kiedy mocniej depnę
Niby nic.. ale jadąc sobie nagle auto zaczyna mi hamować .. nigdy dotąd nie miałam takich cudów w mojej piąteczce wiec troszkę mnie to martwi Próbowałam dowiedzieć się czegoś na ten temat szukając na różnych forach .. ale jestem baba i fachowe opisy do mnie nie trafiają. Chciałam nadmienić iż znajomy wymieniał mi klocki z tyłu i pytanie z mojej strony czy to mogło wpłynąć na obecna sytuacje???
Ponad to jeśli ktoś mógłby mi wskazać gdzie znajduje się czujnik ESP w GOLFIE V (najlepiej jakieś foto albo schemat ) i czy w kołach tylnich tez są jakieś czujniki??
Pozdrawiam i proszę o pomoc Justka



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: Borys » czw kwie 30, 2015 13:08

justkaB pisze:Witam Panowie
Wiem, że tematy się powtarzają ale szukałam i nie znalazłam wiec pisze z prośba o pomoc!
A mianowicie w moim Golfie V 1,9 TDI 90 km włącza się ESP podczas jazdy na suchej drodze. a także przy skręcie kiedy mocniej depnę
Niby nic.. ale jadąc sobie nagle auto zaczyna mi hamować .. nigdy dotąd nie miałam takich cudów w mojej piąteczce wiec troszkę mnie to martwi Próbowałam dowiedzieć się czegoś na ten temat szukając na różnych forach .. ale jestem baba i fachowe opisy do mnie nie trafiają. Chciałam nadmienić iż znajomy wymieniał mi klocki z tyłu i pytanie z mojej strony czy to mogło wpłynąć na obecna sytuacje???
Ponad to jeśli ktoś mógłby mi wskazać gdzie znajduje się czujnik ESP w GOLFIE V (najlepiej jakieś foto albo schemat ) i czy w kołach tylnich tez są jakieś czujniki??
Pozdrawiam i proszę o pomoc Justka
skoro jesteś baba i się nie znasz podjedz do najblizszego centrum hamulcowego firmy ATE, tu masz link http://www.partnerfinder.ate-info.de/?lng=pl" onclick="window.open(this.href);return false; wpisz swoj kod miasta i jakiś ATE BrakeCenter powinien się znaleźć.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Samoczynnie włącza się ESP!

Post autor: grg474 » sob maja 02, 2015 18:40

justkaB pisze:i czy w kołach tylnich tez są jakieś czujniki??

masz ta - czujniki przy kołach, czujnik pod fotelem pasażera, czujnik skretu w kierownicy ( w taśmie)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości