Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: PinkFloyd » pt kwie 20, 2012 07:42

zwirus pisze:już wiem że wina stoi po stornie sprężarki i trzeba kupić nową, jaki polecacie nową czy używaną?
pamiętaj jak pada ci sprężarka sama wymiana nie pomorze, nie możesz tylko nabic czynnika kombajnem, musisz udać się do kogos co ma maszyne i dokona płukania układu, ponieważ jak stara spręzarka zostawiła opiłki to nowa pochodzi kilka miesięcy, nowa kosztuje dużo proponuje regenerowana, a używana mogła długo leżeć i może też być do niczego. Niech ją wymieni kto sie zna na klimach i je naprawia a nie tylko robi przeglądy ( tacy nie maja maszyny do płukania układu ) , bo dobije odp ilośc oleju do układu po wymianie sprezarki, wymień od razu osuszacz po rozszczelnieniu układu.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: czarekcw » pt kwie 20, 2012 07:46

PinkFloyd pisze:wymień od razu osuszacz
A czy warto go wymieniać w 13 letnim aucie, gdzie klimatyzacja działa? Widziałem na allegrosz, że ceny nowych nie są wysokie.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: PinkFloyd » pt kwie 20, 2012 10:42

czarekcw pisze:
PinkFloyd pisze:wymień od razu osuszacz
A czy warto go wymieniać w 13 letnim aucie, gdzie klimatyzacja działa? Widziałem na allegrosz, że ceny nowych nie są wysokie.
jak układ nie był rozszczelniony a klima jest wydajna i przewody przy osuszaczu nie zamarzaja to nie ma po co, wtedy wystarczy przeglad typowym kombajnem do klim



Awatar użytkownika
zwirus
Wodzu
Wodzu
Posty: 417
Rejestracja: czw paź 13, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębica

Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: zwirus » pt kwie 20, 2012 11:46

PinkFloyd pisze:musisz udać się do kogos co ma maszyne i dokona płukania układu
byłem w serwisie klimatyzacji i gość mi powiedział że jak chce nową to koszt jakieś około 1000 zł + jego robocizna a jak chcę używaną to mam sobie znaleźć i on mi to wymieni, później sprawdzi szczelność i nabije układ



Awatar użytkownika
zwirus
Wodzu
Wodzu
Posty: 417
Rejestracja: czw paź 13, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębica

Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: zwirus » pn kwie 23, 2012 21:54

panowie jeszcze takie pytanie bo numer sprężarki jest taki 1J0 820 803 K, i niektóre na końcu mają tak jak w tym przypadku na końcu K a niektóre F a jeszcze inne A i jaka jest różnica między tymi oznaczeniami?



abckl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 05, 2009 07:33
Lokalizacja: Tychy

Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: abckl » wt kwie 24, 2012 14:46

F i K to to samo a "A" ma inną średnice koła pasowego i pewnie coś jeszcze :)



Awatar użytkownika
zwirus
Wodzu
Wodzu
Posty: 417
Rejestracja: czw paź 13, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębica

Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: zwirus » wt kwie 24, 2012 15:54

acha ja mam końcówkę A, a jest jeszcze różnica pomiędzy tą sprężarką od benzyny a od diesla?



abckl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 05, 2009 07:33
Lokalizacja: Tychy

Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: abckl » pt kwie 27, 2012 11:18

Nie ma różnicy między dieslem a benzyną - przynajmniej tak pokazuje program , tam u góry masz numer z behr-hella.

Obrazek



Awatar użytkownika
stealth23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 09:56
Lokalizacja: OstróVw/SkrzyszóVw
Kontakt:

Nie chłodzi klimatyzacja po dobiciu czynnikiem

Post autor: stealth23 » śr gru 12, 2012 18:58

Witam
Jeśli można to podłączę się do tematu żeby nie tworzyć nowego.
Mój problem z klimą jest następujący:
Mam golfa 3 1.8 GT ABS 90KM. Klimatyzacja manualna. W lecie podjechałem sobie na stację aby mi nabili klimę czynnikiem chłodzącym itd. Czynność została wykonana, testy próżniowe i ciśnieniowe itd. jednak podczas sprawdzania ciśnienia niskiego i wysokiego w sprężarce okazało się, że jest tak jak być nie powinno. Niskie ciśnienie było za wysokie a wysokie ciśnienie było za niskie. Rezultat był taki, że klima nie chłodziła jak należy. Po włączeniu nawiewu czuć było letnie powietrze.
Mechanik powiedział mi, że pada sprężarka i trzeba wymienić. Ja co nieco grzebałem w necie i podejrzewam, że winny może być zawór rozprężny. Ale proszę o komentarze, czy mogło by to być coś innego i jak temu zaradzić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości