Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

paczasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:36
Lokalizacja: Pl
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: paczasss » czw kwie 05, 2012 16:13

Witam . Ostatnio bardzo długo się zastanawiałem czemu moje auto pali 3 litry gazu wiecej na 100km . Okazało sie że nie odbijają sciski hamulca ręcznego i trzymają dość mocno (podniosłem auto i próbowałem krecic kołem - po chwili zatrzymywało sie ) . Najlepsze jest to ze ten problem przerabiałem juz z 1,5 roku temu . Auto bylo u renomowanego mechanika który wymienił wszystkie czesci .

Pytanie moje to takie jak mozna odczepic linke przy zaciągaczyu w kabibnnie aby nikt mi nie zaciągnął do chwili naprawy ?? poniewaz po zaciągnięciu musze wchodzic pod auto i walic mlotkiem w zaciski od recznego wtedy puszczają i koła lekko się obracają - tzn bynajmniej lzej .

Moze ktos ma jakis skuteczny pomysł na rozwiazanie tego problemu raz na długi czas ?


paczasss

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: jjaworskyy » czw kwie 05, 2012 17:33

Napisz co ci wymienił mechanik



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: szpieg » czw kwie 05, 2012 18:27

sciąg zasick i wyczysc (rozruszaj) tłok, wkręcaj przy jednoczesnym wciskaniu i spowrotem kilka razy, pomoze na dluzszy czas !


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 19:00

Zatarte zaciski - tak jak kolega napisał --- demontaż zacisków - oczyszczenie - przesmarowanie ... będzie służyło ... choć bywają przypadki ,że zacisków nie da się już zreanimować i lepiej kupić używki w dobrym stanie.
Jak jest u Ciebie - tego nie wiem


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: marcin7x5 » pt kwie 06, 2012 13:11

paczasss pisze:Pytanie moje to takie jak mozna odczepic linke przy zaciągaczyu w kabibnnie aby nikt mi nie zaciągnął do chwili naprawy ??
Poluzowac linki tak aby nie można było ich podciagnąć.



paczasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:36
Lokalizacja: Pl
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: paczasss » pt kwie 06, 2012 19:32

Niestety nie mogę znależć papierów co było robione z tym hamulcem ręcznym ale wiem ze jakies elementy były wymieniane ok 2 lata temu .

dziś sprawdzałem u kolegi w aucie to jego koła tylne o wiele lżej sie obracają niż moje juz po poprawieniu przeze mnie młotkiem i cofnięciu tych zacisków .

Zasugierował mi ze moze trzymaja mi tarcze od hamulców ręcznych . jak to sprawdzić ??

i co z robic z tym ręcznym ?? moze linka jest juz stara i poprzecierana i nie odbija z faktu ze z linki wyszły włoski i utrudniają gładkie odbicie i powrót ręcznego ? co myslicie ?? kazda sugestia doceniona ...


paczasss

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: Haki » pt kwie 06, 2012 23:44

Bez rozebrania to takie wróżenie z fusów kolego ... auto na podnośnik i można wtedy obejrzeć jak to wszystko wygląda ...
Co do tarcz -hamulców ręcznych --- to nie mam pojęcia o co mu chodziło !! może miał na myśli po prostu tarcze z tylnej osi :goof:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

paczasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:36
Lokalizacja: Pl
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: paczasss » sob kwie 07, 2012 14:55

tak zgadza się myslałem o tarczach / klockach tylnej osi a napisałem hamulca ręcznego . Jak oglądałem hamulce od recznego to wszystko w błocie . Nigdy tego nie robiłem da rade to samemu rozebrac i zobaczyc / wcisnąc wd40 ? czy raczej jechac do mechanika ?

A moze po prostu poluznic linke czy recznym w kabinie ??

AJk mozecie to prosze podeslijcie mi linki jak to mozna zrobic i linki z czesciami do golfa IV z 98 r Hatchback konkretnie chodzi mi o elementy jakie mozna byłoby wymienic , jaką kupic linke itp.


paczasss

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: KoguT » ndz kwie 15, 2012 21:25

linkę dobiorą Ci w sklepie. A jak problem sie powtorzy to zaciski do regeneracji. Zestaw regeneracyjny koszyuje około 40zł na stronę i lepiej oddać do kogoś kto to już kiedyś robił



paczasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:36
Lokalizacja: Pl
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: paczasss » ndz kwie 15, 2012 21:46

ale czy to mozliwe aby dwa zaciski na raz sie popsuły ?? moze to po prostu spręzynki juz padły ??


paczasss

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: KoguT » pn kwie 16, 2012 14:43

paczasss, może tak być



paczasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:36
Lokalizacja: Pl
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: paczasss » wt kwie 17, 2012 19:36

Nowe spostrzezenia

Na początku myslałem ze to reczny cos szfankuje tzn nie odbija czy sprezynki są walnięte a moze linka ma nitki porwane . wszedłem pod auto walnąłem młotem i obróciłem kołem od razu lzej koła chodziły choc nie tak jak jeszcze powinny . po tygodniu jazdy bez zaciągania ani razu ręcznego z ciekawosci sprawdzam jak obracają sie koła . Okazuje sie ze tak ciezko jak tydzien temu . znowu pukam w zaciski od recznego ale nic koła wrecz jeszcze ciezej . naciska m na pedła nozny i bez zmian badz jeszcze ciezej ? co to moze byc ?? moze cylinderki od noznego sie zakleszczyły ? nie odbijaja ? bo co innego ?? i jak to naprawic czy kupic od razu nowe czesci ??


paczasss

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Hamulec ręczny - problem nie odbija - trzyma

Post autor: KoguT » wt kwie 17, 2012 20:57

zapieczony zacisk

tylko rozbiorka i regeneracja



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości