1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gifo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 19:03
Lokalizacja: Brzeg

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: gifo » śr kwie 04, 2012 20:08

Witam . Mój pierwszy post, zazwyczaj ktos już miał podobne problemy wiec nie musiałem pytać. Mój problem polega na tym że po wymianie kompletnego rozrządu w VW BORA 1.6SR AKL pasek zsuwa się i ociera o rant napinacza , co powoduje jego ocieranie a co za tym idzie , niemiłosiernie wyje . Przy poprzednim , starym pasku nie było czegos takiego . Pierwsza diagnoza padła na pasek , wymieniłem go , dalej , nowy napinacz , wciaz , stary napinacz, dalej wyje . Zmieniałem napięcie paska, dalej. Oglądałem sprawdzałem i nic nie widać . wygląda jakby to napinacz go ściągał ale przy trzech różnych wciaz problem powraca . Co może być przyczyną ?? Nie widac jakiegoś bicia na boki ani na pompie wody ani na górnym kole rozrządu . POMOCY bo to wycie doprowadza mnie do szału . Dodam jeszcze że to była pierwsza wymiana, stary pasek i cała reszta była oryginalna tak jak wyjechało z fabryki . Prosze o pomoc :)



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: yank » śr kwie 04, 2012 20:47

z racji ze twój pierwszy post proponuje Tobie abyś użył opcji szukaj wpisując na dole forum zagadnienie które Ciebie interesuje :bajer: , pewnie zajmie Ci to chwile a uzyskasz wyczerpujace informacje na ten temat :bigok:
np: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144881" onclick="window.open(this.href);return false;



gifo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 19:03
Lokalizacja: Brzeg

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: gifo » śr kwie 04, 2012 21:08

Dzięki za pomoc, czytałem ten post , jak można wywnioskować, nie posiadam pompy wtryskowej , wiec na tak owej nie może byc luzu . Oczekuje jakiejś opinni posiadaczy takiego silnika. nie znalazłem nigdzie luzu , jak pisałem , nie widac żeby którekolwiek koło chodziło na boki bądź góra dół .



Awatar użytkownika
matthew152
Miota mną jak szatan!!
Miota mną jak szatan!!
Posty: 276
Rejestracja: śr lip 27, 2011 21:18
Lokalizacja: Kluczewsko/TLW

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: matthew152 » śr kwie 04, 2012 21:36

a śruba od napinacza (szpilka) prosta jest ?



gifo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 19:03
Lokalizacja: Brzeg

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: gifo » śr kwie 04, 2012 21:41

wydaje się być prosta, ale nawet jeśli to rolka napinająca dolega do bloku i przykręcając ją automatycznie dopycha ją do bloku i ustawia się równolegle . Więc to raczej nie może byc przyczyną.



Awatar użytkownika
matthew152
Miota mną jak szatan!!
Miota mną jak szatan!!
Posty: 276
Rejestracja: śr lip 27, 2011 21:18
Lokalizacja: Kluczewsko/TLW

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: matthew152 » śr kwie 04, 2012 22:01

a pompa wody moze ona no bo co masz tylko kolo rozrzadu pompa pompawal korbowy przed wymiana bylo ok czyli kola na walku i wale ok zostaje napinacz ale podmieniales wiec tez ok to zostaje pompa ,pasek i ta szpilka u znajomego w seacie byla krzywa i rwala napinacz.ksztalt zebow na pasku i pompe sa takie same jak w starej?



gifo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 19:03
Lokalizacja: Brzeg

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: gifo » śr kwie 04, 2012 23:07

Choc , fakt, jeden z napinaczy który najdlużej pracował ma juz luzy . Niebawem wymienie szpilke i powiem co i jak :)



piotrek111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lut 02, 2006 20:29
Lokalizacja: Nowa Sól

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: piotrek111 » śr kwie 04, 2012 23:29

Ja stawiam na niewłaściwie założoną rolkę. Wiele osób ma problemy z tymi rozrządami. Rolka najprawdopodobniej nie jest w jednej płaszczyźnie i dlatego tak się dzieje. Co do pompy wodnej to jest oczywiste, że przy zmianie rozrządu daje się nową. Zerknij tutaj i upewnij się czy nie popełniłeś jakiegoś błędu http://motofocus.pl/technika/7498/monta ... 4-i-16-16v



gifo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 19:03
Lokalizacja: Brzeg

1.6 Sr zsuwający sie pasek rozrządu

Post autor: gifo » czw kwie 05, 2012 00:37

dzięki za kolejna radę , lecz jest tu opis silnika 16v a ja posiadam 8 v . Sam rozrzad wygląda całkiem inaczej . przy monatażu sprawdzałem kilkuktornie , wszystko sie zgadzało . napinacz ładnie dolega do bloku , jest na swoim miejscu . wymieniałem rozrządy juz kilkukrotnie w różnych autach , ale to mój pierwszy taki problem . radziłem sie różnych mechaników ale każdy rozkłada ręce. Niebawem wymienie szpilkę i zobaczymy czy to cos pomoże . bardzo możliwe że mogła sie wygiac ponieważ żeby wyciągnąć napinacz trzeba wyciagnąc łape od poduszki silnika(ktos kto robił sie o co chodzi ) , co nie jest takie proste . Za pierwszym razem troszke sie z nia siłowałem zanim znalazłem sposób .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości