Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Post autor: Matey126p » wt kwie 03, 2012 18:58

Szukam szukam i nie mogę znaleźć sposobów na rozwiązanie mojego problemu.

A więc tak..Odpaliłem (po wielu niespodziankach) auto które od półtora roku nie było odpalane i teraz z tego co zauważyłem samochód :
-jest głośny silnik tak jak by nie równo pracuje
-jest słaby na pół sprzęgle gaz i gaśnie
-świece pierwsza i ostatnia jest w oleju

Dzisiaj odpaliłem auto, po wciśnięciu gazu dopiero po kilku sekundach wkręcał się na obroty i pracował tak jak wyżej napisałem, wykręciłem świece wypaliłem je i założyłem z powrotem auto po odpaleniu chodziło równiej po wciśnięciu gazu od razu szły obroty w górę. No a więc stwierdziłem że już jest OK otworzyłem garaż i na pół sprzęgle z dużą ilością gazy żeby nie zgasł chciałem wyjechać auto aż wyrwało..przejechał max 10m zatrzymałem się żeby zamknąć garaż i wrzucając na luz zgasł..próbowałem go odpalić i nic rozrusznik kręcił a nie chciał załapać wykręciłem świece znów dwie suche dwie mokre..pierwsza od rozrządu i ostatnia były mokre wypaliłem je i auto od razu odpaliło..
Co może byś tego przyczyną?
Uszczelka pod głowicą / pierścienie ? Ale to by nie wyrwał tak chyba przy ruszaniu po wypalaniu świec..
Nie dostaje prądu tak jak powinien ? jeśli tak to gdzie szukać problemu.?
Świece raczej ok bo były zakładane na przemian a problem był zawsze na tych samych cylindrach..kable nie są ze złota ale raczej prąd podają..

Może auto wystarczy wyregulować a może trzeba rozebrać cały silnik.
Pomóżcie forumowicze ;-)
Dodaję filmik jak to działa
" onclick="window.open(this.href);return false;
jak ktoś ma dobry słuch to wysłucha ;p



Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Post autor: Matey126p » wt kwie 03, 2012 22:15

Nikt nie pomoże ?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Post autor: kamikadzol15 » śr kwie 04, 2012 00:03

Szukaj przyczyny w układzie zapłonowym, skoro zalewa te dwie świeczki to prawdopodobnie jest na nich słaba iskra, czego przyczyną mogą być kable, kopułka, palec, aparat zapłonowy.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 05, 2012 12:24

Skoro auto stało tak długo to proponuję przeczyścić wszystkie styki w układzie zapłonowym. Sprawdzic czy aparat ma dobrą masę oraz sam stan przerywacza w aparacie zapłonowym. Ewidentnie gdzieś gubi iskrę więc przyjrzyj się też palcowi rozdzielacza oraz samej kopułce. Wszelkie delikatne ryski moga powodować upłynnośc prądu. Sprawdź tez styki w kopułce w gniazdach przewodów zapłonowych. Pamietaj tylko o kolejności zapłonu lub wyjmuj i wkładaj od razu w to samo gniazdo.



Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Post autor: Matey126p » czw kwie 05, 2012 14:54

Zmieniłem cały ten rozdzielacz bo dostałem dwa i pół razem z samochodem, efekt ten sam.
Z tym że go trzeba jakoś dobrze ustawić a ja nie mam czym ustawić zapłonu itp.Chociaż na tyle żeby dojechał o własnych siłach do znajomego mechanika.
Wykręcę świece i zobaczę jakie są na nich iskry.. Kable raczej ok zresztą jeszcze raz wszystko posprawdzam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 05, 2012 15:12

Jak chcesz ustawic zapłon to możesz to zrobic za pomoca zwykłej żaroweczki. Są znaki na obudowie i kole pasowym i heja.



Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

Słaby - chyba nie pracuje na dwa cylindry (silnik 1.1)

Post autor: Matey126p » czw kwie 05, 2012 15:31

A jak byś mógł mi to lepiej wytłumaczyć tu albo na PW był bym wdzięczny. Do tej pory ustawiałem tylko w maluchu tak że nie mam za dużego doświadczenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości