Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: lambert86 » ndz kwie 01, 2012 22:39

panowie ja mam tarcze całe z nalotem, trochę mniej niż kolega z pierwszego postu. Sytuacja u mnie wygląda tak, że tarcze od wewnętrznej strony są idealnie przetarte, a problem jest po zewnętrznej stronie. ręczny u mnie łapie ale widać, ze słabiej gdyż zewnętrzne strony tarcz w ogole nie są hamowane. wygląda to jakby kolcek nie był w ogole dociskany do tarczy :/

jakieś rady jak temu zaradzić ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: wesol » ndz kwie 01, 2012 23:40

tak. rozebrac uklad hamulcowy, wyczyscic prowadnice w jarzmach i nasmarowac. Tą czesc tarczy co jest jakby nie uzywana w trakcie hamowania mlotkiem ostukac i odpadnie taka cienka warstwa tej rdzy z zeszkliwiona masa hamulcową. Osadzenie klockow takze wyczyscic i nasmarowac smarem do hamulcow lub miedzianym.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Radion » pn kwie 02, 2012 14:55

Jako, że zgłębiam temat dalej, to zacząłem się przyglądać tylnym klockom i znalazłem dwa rodzaje klocków, jedne płaskie na całej powierzchni (takie właśnie mam ATE) i takie jakby zeszlifowane po bokach. Zarówno jedne i drugie mają tą samą grubość i pozostałe wymiary zewnętrzne. Może ktoś w temacie wyjaśni o co chodzi?

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8845
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: marcin7x5 » pn kwie 02, 2012 15:10

To zalezy od producenta. Ja miałem i TRW i teraz Boscha. Jedne i drugie mają zeszlifowane boki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości