Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Post autor: moderns » czw mar 29, 2012 18:50

Witam, mam problem od dwóch dni zauważyłem lekko przekrzywioną kierownicę przy jeździe na wprost, i pojawiło się też trzeszczenie skrzypienie przy skecaniu kół. Czym może to być spowodowane?? czyżby drążek kierowniczy i dlatego skrzypi i brak zbieżności??



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Post autor: Christof » czw mar 29, 2012 18:55

Witam, jak najbardziej może to być drążek niech pan podniesie auto i porusza całe koło do siebie lekko w lewo i w prawo jak jak by miał pan je ściągać.Może też się pan pokusić, zdjąć koło i zobaczyć czy są jakieś luzy Na drążkach itp. Jeżeli nic z tych rzeczy to będziemy szukać dalej ;)

Pozdrawiam :bajer:


Obrazek

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Post autor: moderns » czw mar 29, 2012 19:52

drążek był jeden wymieniany a tak po obu stronach wszystkie sworznie i była ustawiana zbieżność z 3 miesiące temu , a jaki związek ma wspomaganie i drążek?? czy to drążek tak może hałasować? ok a jak sprawdzić luz po prostu za drążek ciągnąć i nie powinno być luzu żadnego tak ?a końcówka drążka ??



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Post autor: Christof » czw mar 29, 2012 21:48

Hmmm nie wiem jak mam to panu wytłumaczyć, moze tak : Niech pan podniesie przednie jedno wybrane koło i tak jak by do siebie pan pchał koło i tak lekko ruszał na lewo i na prawo czy nie występują luzy. Tak i odkrecić koło i zobaczyć czy tam nic nie jest luźne itp. Ale mysle ze to może być przegub, ale niech pan zobaczy to wszystko.


Obrazek

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Post autor: moderns » czw mar 29, 2012 22:01

to się pojawiło z dnia na dzień i hałas i lekko skrzywiona kierownica w lewo, jutro sprawdzę



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Post autor: Christof » czw mar 29, 2012 22:10

Ok to proszę to sprawdzić i jutro się zgłosić, niech pan zrobi test na przegub Kreci pan do oporu raz w lewo i lekko podjeżdża potem na maxa w prawo i trochę pan podjeżdża. << O ile się nie pomyłem z tym testem :d Słyszałem ze to najlepszy sposób ale czy dobrze to zebrałem to nie wiem :D


Obrazek

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Trzeszczy wspomaganie - krzywa kierownica

Post autor: moderns » ndz kwie 22, 2012 12:39

spojrzałem wczoraj na kanale i zauważyłem, że lewy wahacz (strona kierowcy) jest skrzywiony przy końcu , tam gdzie jest sworzeń. Co mam teraz zrobić??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości