Uszczelka pokrywy zaworów

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: jjaworskyy » pt mar 16, 2012 22:26

Witam Panów :bigok:
Dzisiaj była piękna pogoda więc postanowiłem wymienic uszczelke pokrywy zaworów. Odkręciłem śruby wywaliłem stara uszczelke, wyczyściłem, odtłuściłem, założyłem nowa uszczeke korkowa febi, do tego posmarowałem czymś podobnym do silikonu specjalnego pod pokrywe zaworów. Poskręcałem, poszedłem do pracy, wracam, wiadłem w auto i po przejechaniu paru km czuje olej... otworzyłem maske i leci intensywnie na kolektor. kiedyś miałem ten sam problem. Najpierw kupiłem uszczelke gumową, która założylem i dalej leciało, pojechałem wiec po następną korkową, przesmarowałem tym silikonem i nie leciało.A dzisiaj kompletny zonk... Macie jakieś rady? Może pokrywa krzywa? Może macie jakies patenty? Polećcie jakaś usczelke,
MK3 Silnik 1.8 ABS Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
paxstor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 15:26

Uszczelka pokrywy zaworów... Pomocy

Post autor: paxstor » pt mar 16, 2012 23:41

jjaworskyy, a jak dokręcałeś pokrywę?? od środka?? no i druga sprawa powinno się ja dokręcać lekko z wyczuciem żeby uszczelka się nie sprasowała do końca


Obrazek

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Uszczelka pokrywy zaworów... Pomocy

Post autor: jjaworskyy » pt mar 16, 2012 23:43

przyznam sie bez bicia ze zaczynałem od środka dokręcanie, ale czy to by miało taki wpływ, ze az by olej lał?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uszczelka pokrywy zaworów... Pomocy

Post autor: Paweł Marek » sob mar 17, 2012 10:06

Najpierw upewnij sie że pokrywa jest prosta, czyli zdejmij połóz na jakiejś szybie szczelinomierzem lub na oko sprawdzaj. Musi byc prosta. Jesli jest odrobinę tylko krzywa to możesz z tym silikonem, ale nie zakręcaj póki silikon nie podeschnie, inaczej od razu go ciśnienie wypcha i nic nie uszczelni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Uszczelka pokrywy zaworów... Pomocy

Post autor: jjaworskyy » sob mar 17, 2012 17:12

No więc tak... rano pojechalem po nowa uszczelke tym razem kupiłem metalowo-gumową, która nie pasowała ponieważ po położeniu jej na głowice nie przylegała do końca, szpilki przy głowicy w pewnym momencie maja większa średnice, taki jakby ogranicznik aby nie można było jej wkręcić do końca, więc pojechałem po nową uszczelke korkową firmy Reinz. Pokrywe dokładnie oszczyściłem, oczywiście sprawdziłem czy jest prosta. Głowice to samo dokladnie oczyściłem, przesmarowałem delikatnie olejem, załozyłem uszczelke, na nią pokrywe i dokręcałem na krzyż oczywiście z wyczuciem, bo tą stara za mocno dokręciłem co było widać po zdjęciu pokrywy, była poprostu wywinęta i w tych miejscach puszczało. teraz tylko zostało kupić środek do czyszczenia silnika i umyć go,



motokos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:43
Lokalizacja: kędzierzyn koźle
Kontakt:

Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: motokos » sob mar 17, 2012 20:10

do uszczelki metalowo-gumowej w zestawie są specjalne szpilki....

ja przerobiłem u siebie wszystkie uszczelki korkowe i metalowo gumowe różnych firm od topran po Reinz czy elring zawsze coś lało
a dlaczego??
uszczelki korkowej sie nie smaruje silikonem, , poniewaz sylikon robi sie sliski i prawdopodobnie gryzie sie z korkiem i wciąga uszczelke do środka i dlatego leje sie z silnika,...
a dokrecanie musi byc od srodka i bardzo lekko, najlepiej srubokretem nasadowym.
od kiedy załozyłem uszczelke korkową na sucho i delikatnie przykreciłem skończyło sie lanie oleju na kolektor.

Tobie radze to samo
daj znac co z tego wyszło.
Paweł Marek, jak napisał to ma w pełni racje, warto sprawdzić liniałem, bo na szybie sie nie uda... pokrywa ma rant...


Każdy dzień przynosi zmiany :)

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: jjaworskyy » sob mar 17, 2012 21:43

No własnie do uszczelki nie dostałem żadnych szpilek, gościu w sklepie powiedział ze według katalaogu taka ma być do mojego silnika, przymierzyłem i mi nie pasowała więc mam nadzieje że da rade mu ja oddać. Jak pisałem, dałem uszczelke korkową bez żadnego silikonu i odpukać nie cieknie, chociaż jak znam życie to za jakis czas problem powróci bo taki już urok tych silników. Przeglądałem forum i zdania są podzielone: za silikonem i przeciw, ja osobiście uważam że nie powinno sie dawać jak pokrywa prosta i dokręcić z czuciem to niema bata musi trzymać... :bigok:



Awatar użytkownika
paxstor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 15:26

Re: Uszczelka pokrywy zaworów... Pomocy

Post autor: paxstor » sob mar 17, 2012 21:58

jjaworskyy pisze:przyznam sie bez bicia ze zaczynałem od środka dokręcanie, ale czy to by miało taki wpływ, ze az by olej lał?
powinno się zaczynać od środka ale nie na krzyż tylko jak by to ująć w ślimaka


Obrazek

motokos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:43
Lokalizacja: kędzierzyn koźle
Kontakt:

Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: motokos » pn mar 19, 2012 00:02

dałeś na sucho, wiec wg mojego doświadczenia to wszystko będzie dobrze :)
a co do gościa ze sklepu to ma racje, pasuje do Twojego silnika, o ile miałeś już metalowo-gumową. Jeśli chce sie przejść z modelu korkowego na gumowo-metalowy musi byc specjalny zestaw ze szpilkami... np model elring EL457200
ale koszt ponad 50zł...
oczywiście odradzam metalowo-gumową, którą kiedyś miałem i zaczęła cieknąć .... po zmianie na korek w końcu suchy silnik ;) i tak już dobre pół roku


Każdy dzień przynosi zmiany :)

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: jjaworskyy » pn mar 19, 2012 10:37

Wiesz dzwoniłem przed chwia do sklepu do gościa i sie pytam czy moge oddać uszczelke bo do mojego modelu nie pasuje i mu tłumacze że potrzebny jest inny zestaw szpilek a on sie kłóci że pierwsze słyszy. Przy zakupie dał mi tylko potwierdzenie z terminala i teraz jak z nim gadałem powiedział ze tylko mi ją przyjmie jak bede miał paragon którego mi nie dał. No cóż więcej zakupów u niego nie zrobie... Dzieki za pomoc



motokos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:43
Lokalizacja: kędzierzyn koźle
Kontakt:

Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: motokos » sob mar 24, 2012 13:14

http://88.191.108.165/images/BMP010/457200.BMP.JPG
radzę zmienić sklep ( chyba ze ma bardzo dobre ceny ... )
w silnikach 1,6 diesel także były te same pokrywy, i zawsze spotykałem się z korkiem, także jak najbardziej polecam


Każdy dzień przynosi zmiany :)

Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Uszczelka pokrywy zaworów

Post autor: Szymon Jarosz » sob mar 24, 2012 17:15

Korkowa jest dobra,tylko nie mozna jej niczym smarowac bo wtedy wyciska sie podczas dokrecania dekla :grin:


ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości