1.6 PN - wymiana pompy wody

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

1.6 PN - wymiana pompy wody

Post autor: LukiSzczecin » wt mar 06, 2012 11:06

Witam Chłopaki. Mam do Was pytanie, ponieważ od samego kupna mój Gofer gubił gigantyczne ilości płynu chłodniczego na każde 100km. Z początku wymieniłem nagrzewnicę gdyż było mokro pod dywanikami, i myślałem że problem ustąpi. Niestety, płyn gubiony był dalej. Po spotkaniu z kolegą z forum (pozdrawiam Adam), na rozgrzanym silniku rozpocząłem temat tego że nadal ubywa mi dużo płynu. Po otwarciu maski okazało się że okolice rozrządu (przy pompie wody) aż parowały - stąd przypuszczam że winna jest pompa wody. Ostatnio też, na postoju nie gasiłem go ok 10 minut i została dość spora plamka płynu chłodniczego, stąd wycieki są dość spore, i właściwie co 500km idzie lekko 5 litrów płynu co jest już nieco przesadą.

Teraz takie pytanie do Was, czy można wymienić samą pompę wody, czy należy wymienić całość wraz z rozrządem? Rozrząd również będzie czekał mnie w nie dalekiej przyszłości, aczkolwiek chciałbym wymienić już chociaż pompę (jeśli jest możliwość), gdyż te ilości płynu które on pochłania mnie przerastają powoli.
Jeśli można wymienić pompę samą, to ma ktoś może informacje jaki jest koszt takiej pompy, i jakie będzie jej oznaczenie/symbol do silnika PN? Szukałem na allegro, ale widziałem pompy tylko do silników 1.3 i bodajże 1.8, stąd prosiłbym o podpowiedź gdzie szukać i jak tego szukać ewentualnie. Z góry dzięki, pozdrawiam



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

1.6 PN - wymiana pompy wody

Post autor: jarek43_16 » wt mar 06, 2012 11:41

ale pompa wody nie jest napędzana przez pasek rozrządu, tylko inny pasek, masz to pompe na wierzchu przecież.
a to pompe wymieniaj jak jesteś tylko pewnien, że to przez nią
http://motoneo.pl/k-a-VW-1990-GOLF-GOLF ... y-i-j.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: 1.6 PN - wymiana pompy wody

Post autor: Borys » wt mar 06, 2012 14:06

jarek43_16 pisze:ale pompa wody nie jest napędzana przez pasek rozrządu, tylko inny pasek, masz to pompe na wierzchu przecież.
a to pompe wymieniaj jak jesteś tylko pewnien, że to przez nią
http://motoneo.pl/k-a-VW-1990-GOLF-GOLF ... y-i-j.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tylko lepiej kupic razem z obudową, stalowe śrubki się lubią urywac i zostawac w obudowie



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

1.6 PN - wymiana pompy wody

Post autor: Robsonnnn » wt mar 06, 2012 16:01

Ja za pompe wody dawalem 80zl najlepsza jaka byla :) nie musisz wymieniac od razu rozrzadu :bigok: sciagasz kolo pasowe walu (nie musisz odkrecac srodkowej sruby(sruba roz.19, 12-katna)tylko wystarcza 4 imbusowe badz gwiazdkowe sruby :) idziesz do sklepu i mowisz pompe wody golf II 1.6 benzyna i tyle reszte beda wiedziec oni, powodzonka :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: 1.6 PN - wymiana pompy wody

Post autor: LukiSzczecin » wt mar 06, 2012 17:19

Dzięki chłopaki, jeśli jest możliwość wymiany samej pompy, bez ruszania rozrządu to przy najbliższych pieniążkach zacznę działać w tym kierunku, ponieważ jestem pewien że to ona przecieka (przy odpalonym silniku widać jak skrapla się tam płyn, a na nagrzanym silniku paruje) a ciągłe dolewanie płynu w takich ilościach po prostu męczy, a gorzej jak któregoś razu zapomnę gdzie ubytki są tak mocne że po schłodzeniu silnika w zbiorniczku wyrównawczym jest pusto :|

Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam, dam znać jak się za to wezmę i co z tego wyszło.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

1.6 PN - wymiana pompy wody

Post autor: _model_ » pn mar 12, 2012 16:10

Chyba taniej będzie wymienić od razu pompę niż ciągle dolewać płynu :) No chyba, że lejesz wodę to spoko.


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: 1.6 PN - wymiana pompy wody

Post autor: LukiSzczecin » sob mar 31, 2012 21:20

_model_ pisze:Chyba taniej będzie wymienić od razu pompę niż ciągle dolewać płynu :) No chyba, że lejesz wodę to spoko.
Leję wodę destylowaną, bo zrobiło się względnie ciepło, temperatury dużo poniżej zera nocą już nie schodzą, więc raczej nic mi tam nie przymarznie. A pompę wody będę zmieniał razem z rozrządem jednak, więc pod koniec miesiąca na wypłatę będzie już wymienione :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości