Gotuje się ... maniana.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GH0ST
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 26, 2012 14:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Gotuje się ... maniana.

Post autor: GH0ST » śr mar 07, 2012 18:45

Pompa sprawna, termostat założony poprawnie , autko odpowietrzone .

Oo... ratunku bo już się gubię !

Macie jeszcze jakieś pomysły?



MrPatience
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:48

Gotuje się ... maniana.

Post autor: MrPatience » śr mar 07, 2012 19:29

Może jak koledzy wyżej proponowali - zatkana chłodnica?



Awatar użytkownika
GH0ST
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 26, 2012 14:41
Lokalizacja: Poznań

Gotuje się ... maniana.

Post autor: GH0ST » czw mar 08, 2012 15:16

Wymieniłem termostat, pompa wody działa prawidłowo, powymieniałem uszczelki w termostacie, wentylator działa, ale dalej dolny wąż się nie nagrzewa i auto się przegrzewa ... czujnik temperatury sprawdzałem i też niby działa, uszczelka pod głowicą to nie jest bo ani olej nie miesza się z płynem, ani też nie kopci na czarno i nie ma żadnych wycieków ... ponadto pojawił się nowy problem a mianowicie cieknie mi benzyna z wężyka w miejscu w którym wężyk łączy się z monowtryskiem wężyk jest dobrze nałożony i dociągnięty podejrzewam, że cieknie z pod tego "bolca" na który nachodzi wężyk i teraz mam pytanie czy ten króciec można wymienić czy raczej trzeba wymienić cały układ (golf mk II 1,3)?



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Gotuje się ... maniana.

Post autor: Lukas_1 » czw mar 08, 2012 15:37

GH0ST, dla świętego spokoju proponuje przewody cieczy chłodzącej odłączyć i przepłukać chłodnicę woda z sieci, powoli zwiększając ciśnienie (ale z tym ostrożnie), z tym że w przeciwnym kierunku o tego jak działa w układzie chłodzenia, (mam na myśli wąż w modą do króćca od powrotu, tak żeby woda wypływała zasilaniem, oceń czy nie wypłynęły jakieś paprochy, w ten sposób wykluczysz chłodnice jeżeli oczywiście będzie drożna- taki mój pomysł, może dobry może nie, nie zaszkodzi sprawdzić.



Awatar użytkownika
bosssmannn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 20, 2010 19:33
Lokalizacja: Sieradz

Gotuje się ... maniana.

Post autor: bosssmannn » czw mar 08, 2012 22:33

też tak kiedyś miałem i powiem Ci szczerze - to, że termostat jest nowy, wcale nie znaczy że jest dobry, chyba, że kupiłeś w ASO. najprosciej to sprawdzić, wyjmując termostat i rozgrzać auto bez niego - wtedy bedzie wszytko jasne


Obrazek

Awatar użytkownika
deadwood506
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 12, 2010 20:38
Lokalizacja: nowy sącz

Gotuje się ... maniana.

Post autor: deadwood506 » czw mar 08, 2012 23:40

w takim razie jezeli masz elektroniczny termometr to zrób tak zdemontuj termostat do garczka nalej wody wsadz termometr i termostat

obserwuj jak sie zachowuje jeżeli w temperaturze od 85 do 100 sie nic z nim nie dzieje to jest padniety a co mozesz zaobserwować :

http://images40.fotosik.pl/45/ec9878730a80bf36.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :) to najlepsza metoda na sprawdzenie termostatu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości