Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Qto » śr lut 22, 2012 11:47

Caymann pisze:nie puszcza tzn??? sory że tak pytam ale prosze rozwiń troche temat zebym wiedzial jak sprawdzić
pisałem wyżej...
Qto pisze:jak będą wątpliwości to badaj termostat - tematów na forum setki
czyli wyszukiwarka :bigok:



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » śr lut 22, 2012 14:47

Dam pisze:Kolego Caymann, na moje to ten nowy czujnik możesz mieć sprawny (temperatura płynu i oleju jest taka sama), ale termostat Ci niedomaga...

Zamiast jeździć z podpiętym komputerem, odpal zimne auto, podłącz ten komputer i sprawdzaj kiedy wąż za termostatem zaczyna się nagrzewać.... Jeżeli temperatura dojdzie do okolic 90 a wąż będzie zimny to jest ok, ale patrząc na tego screena którego wrzuciłeś z vaga jest duża szansa, ze termostat otwiera Ci się za wcześnie...
Odnośnie węzy to sprawdziłem i wyszło że przy temp. 72 C na vagu dolny wąż od chłodnicy zimny a górny gorący więc powinno być ok, ale temperatura nie utrzymuje sie na stałym poziomie tylko spada nawet do 64 C,
Nie wiem jak inaczej można sprawdzic termostat bez jego wyjmowania??? Dzieki za zainteresowanie i chęci :)


Speed

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Qto » śr lut 22, 2012 14:50

Caymann pisze:Nie wiem jak inaczej można sprawdzic termostat bez jego wyjmowania??
Jeżeli dolny wąż jest zimny to termostat ok, wadliwy czujnik.
Nie chce się poszukać innych tematów i poczytać...



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: FURMAN TDI » śr lut 22, 2012 20:19

Dam pisze:Kolego Caymann, na moje to ten nowy czujnik możesz mieć sprawny (temperatura płynu i oleju jest taka sama), ale termostat Ci niedomaga...

Zamiast jeździć z podpiętym komputerem, odpal zimne auto, podłącz ten komputer i sprawdzaj kiedy wąż za termostatem zaczyna się nagrzewać.... Jeżeli temperatura dojdzie do okolic 90 a wąż będzie zimny to jest ok, ale patrząc na tego screena którego wrzuciłeś z vaga jest duża szansa, ze termostat otwiera Ci się za wcześnie...
jak najbardziej możesz sprawdzić kiedy wąż będzie gorący ale kolego Dam nie doczytałeś od czego wziął się ten cały galimatias od błędu z czujnikiem i jeśli czujnik mimo że nowy fałszuje to jak nie wsadzi termometru w płyn to nie dowie się na 100% przy jakiej Temp.cieczy puszcza mu termostat.


...zawsze coś

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » śr lut 22, 2012 20:40

wsadziłem spowrotem oryginalny czujnik - akurat nie wywalił błędu temp cały czas 76C na silniku na liczniku trzyma 90. Zauważyłem że jak silnik chodził i sprawdzałem węże od chłodnicy to górny był gorący dolny zimny. natomiast jak zgasiłem silnik górny wąż pozostał gorący a dolny tak jakby sie nagrzewał co to oznacza???


Speed

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: marcin7x5 » czw lut 23, 2012 11:04

Zupełnie nic. Pomimo, że silnik nie pracuje to temp wody nadal delikatnie wzrasta bo ciągle odbiera ciepło od rozgrzanego bloku silnika. To, że już nie ma wymuszonego obiegu (popma wodna nie pracuje) może spowodować delikatne uchylenie termostatu. Wszystko zalezy do jakiej temp wcześniej nagrzałeś silnik .
Jak dla mnie masz sprawny termostat a winy szukaj w czujniku.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: FURMAN TDI » czw lut 23, 2012 14:32

marcin7x5 pisze:Jak dla mnie masz sprawny termostat a winy szukaj w czujniku.
:bajer:tylko kup dokładnie taki jaki powinien być w twoim modelu


...zawsze coś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości