Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: FURMAN TDI » pt lut 17, 2012 19:15

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=417885" onclick="window.open(this.href);return false;
przerabiałem to nie dawno


...zawsze coś

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » wt lut 21, 2012 21:02

FURMAN TDI pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=417885
przerabiałem to nie dawno
wsadziłem w sobote czujnik też taki zielony - nowy ale nie z aso. i jest sytuacja taka że - wiadomo że jest zima i jest chłodno ale jak jade to wskazówka nie dochodzi do 90 i jak jade z górki 1km na 3 biegu bez gazu to potrafi spasc na 70. ALe nie ma takiej sytuacji jak ze starym ze wskazówka opadala i sie nie podnosiła.Podpielem kompa dzis i pokazywalo temperature 69.3 po przejechaniu 60 km! nie wiem czy to normalne bo dzis bylo cieplo a w sumie po przyjezdzie do domu w ciagu 15 min podpielem kompa i zczytalem dane. Prosze o jakies wskazowki - ja jutro dzwonie do aso i musze kupic ten ori czujnik bo to raczej bedzie tym wg mnie. Poniżej zamieszczam linki do wyników pomiarów wagiem. Jesli ktos mógłby cos o tym powiedziec to byłbym wdzięczny
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8a ... 0a2a6.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/277 ... 4410b.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2012 21:06 przez Caymann, łącznie zmieniany 1 raz.


Speed

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Qto » wt lut 21, 2012 21:04

Caymann pisze:w sumie po przyjezdzie do domu w ciagu 15 min podpielem kompa
a przez te 15min silnik stygł ?? ...ehhh



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » wt lut 21, 2012 21:07

Qto pisze:
Caymann pisze:w sumie po przyjezdzie do domu w ciagu 15 min podpielem kompa
a przez te 15min silnik stygł ?? ...ehhh
tego nie da sie zaprzeczyć że coś wystygł ale aż 20 stopni???


Speed

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Qto » wt lut 21, 2012 21:12

Caymann pisze:Qto napisał(a):
Caymann napisał(a):
w sumie po przyjezdzie do domu w ciagu 15 min podpielem kompa

a przez te 15min silnik stygł ?? ...ehhh

tego nie da sie zaprzeczyć że coś wystygł ale aż 20 stopni???
no faktycznie dużo :kac: Co z tego ze przejechałeś 60km jak później silnik stygł 15...jakby przejechał 500km to stygłby 10h ?? Chyba nie :bajer:
Zagotuj wodę w czajniku i wystaw za okno na 15min - zobacz ile ostygnie :chytry: Sprawdź czujnik jak należy...jak będą wątpliwości to badaj termostat - tematów na forum setki



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » wt lut 21, 2012 22:06

Qto pisze:
Caymann pisze:Qto napisał(a):
Caymann napisał(a):
w sumie po przyjezdzie do domu w ciagu 15 min podpielem kompa

a przez te 15min silnik stygł ?? ...ehhh

tego nie da sie zaprzeczyć że coś wystygł ale aż 20 stopni???
no faktycznie dużo :kac: Co z tego ze przejechałeś 60km jak później silnik stygł 15...jakby przejechał 500km to stygłby 10h ?? Chyba nie :bajer:
Zagotuj wodę w czajniku i wystaw za okno na 15min - zobacz ile ostygnie :chytry: Sprawdź czujnik jak należy...jak będą wątpliwości to badaj termostat - tematów na forum setki
jak należy tzn>>??? od razu po przyjechaniu tak???


Speed

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Qto » wt lut 21, 2012 22:08

Caymann pisze:od razu po przyjechaniu tak?
ja bym sprawdzał nawet na pracującym silniku :bajer:



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » śr lut 22, 2012 08:00

Qto pisze:
Caymann pisze:od razu po przyjechaniu tak?
ja bym sprawdzał nawet na pracującym silniku :bajer:
Dzis jechałem z kompem przez 60 km i tak: maksymalna temp w grupie 01 - Engine :007 71,8 stopni a w 17 - Instruments: 003 70,2 stopnia. Zaznaczam jeżdze delikatnie mam mieszaną jazdę tzn troche pod górke troche w dół i troche prosto. Jak nie dodaje zbytnio gazu tzn jak zjeżdzam z górki to potrafi temp spadać nawet po przejechaniu 2 km z górki do 62 stopni. Temp powietrza 0, -1 .Dopiero wzrasta w czasie jazy pod górke lub po równym. ale nie utrzymuje sie stale pomimo jazdy, i nigdy nie dochodzi na wskaźniku do 90 na tym czujniku. Prosze o jakies wskazówki bo jedni piszą że termostat przepuszcza a błąd wywala na starym czujniku a na tym nowym nie ma błądu ale za to nie ma temperatury


Speed

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: FURMAN TDI » śr lut 22, 2012 10:33

No dobra a jakie spalanie masz powinien palić jak diabli w takim razie? no nie wiem bo nie miałem do czynienia z nieoryginalnymi tu meister Qto jest dobry ...ale czy to nie będzie termostat że on tak z górki dwa 2km i stygnie aż tyle...? w sumie mi w mrozy tak szybko się nie zagrzewa jak w lecie ale dochodzi do 90'C i na niej pozostaje (oczywiście wiadomo że te 90'C na wskazówce to wahania ok 85-95'C w rzeczywistości)

...a może za delikatnie jeździsz :bajer:
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2012 10:44 przez FURMAN TDI, łącznie zmieniany 1 raz.


...zawsze coś

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » śr lut 22, 2012 10:43

FURMAN TDI pisze:No dobra a jakie spalanie masz powinien palić jak diabli w takim razie? no nie wiem bo nie miałem do czynienia z nieoryginalnymi tu meister Qto jest dobry ...ale czy to nie będzie termostat że on tak z górki dwa 2km i stygnie aż tyle...? w sumie mi w mrozy tak szybko się nie zagrzewa jak w lecie ale dochodzi do 90'C i na niej pozostaje (oczywiście wiadomo że te 90'C na wskazówce to wahania ok 85-95'C w rzeczywistości)
Spalanie jest ok w granicach 4.9- 5 litrów teraz. Na uszkodzonym czujniku wyświetlał się błąd czujnika płynu chłodzącego natomiast po włożeniu tego nieoryginalnego nie ma błędu tylko ta temperatura nie osiąga 90 i tak jak pisalem oscyluje w granicach 72 stopnie tylko i ma tendencje do spadania. Nie wiem czy to wina czujnika czy termostatu:/


Speed

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: FURMAN TDI » śr lut 22, 2012 10:49

aha to może i ten nowy czujnik dupny jest czytałem tu na forum -pisali że te zamienniki robią psikusy i są z nimi tego typu problemy dlatego ja właśnie od razu postanowiłem zakupić orgina, nie jestem mechanikiem ale mówie co tu wyczytałem no i to małe spalanie -z tego obstawiał bym ten czujnik


...zawsze coś

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Qto » śr lut 22, 2012 11:03

jeżeli termostat nie puszcza to jedź kup sprawny czujnik :bigok:
FURMAN TDI pisze:czytałem tu na forum -pisali że te zamienniki robią psikusy i są z nimi tego typu problemy
bardzo często niestety :crazy:



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Caymann » śr lut 22, 2012 11:37

Qto pisze:jeżeli termostat nie puszcza to jedź kup sprawny czujnik :bigok:
FURMAN TDI pisze:czytałem tu na forum -pisali że te zamienniki robią psikusy i są z nimi tego typu problemy
bardzo często niestety :crazy:
nie puszcza tzn??? sory że tak pytam ale prosze rozwiń troche temat zebym wiedzial jak sprawdzić


Speed

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Czujnik temperatury płynu chłodniczego

Post autor: Dam » śr lut 22, 2012 11:39

Kolego Caymann, na moje to ten nowy czujnik możesz mieć sprawny (temperatura płynu i oleju jest taka sama), ale termostat Ci niedomaga...

Zamiast jeździć z podpiętym komputerem, odpal zimne auto, podłącz ten komputer i sprawdzaj kiedy wąż za termostatem zaczyna się nagrzewać.... Jeżeli temperatura dojdzie do okolic 90 a wąż będzie zimny to jest ok, ale patrząc na tego screena którego wrzuciłeś z vaga jest duża szansa, ze termostat otwiera Ci się za wcześnie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości