Silnik wyrzucił olej - uszczelka pod głowicą ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ketsuya
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 18, 2012 13:24

Silnik wyrzucił olej - uszczelka pod głowicą ?

Post autor: Ketsuya » sob lut 18, 2012 13:49

Witam wszystkich.
Ostatnio wracając z pracy, mój golf 2 1.6 KAT benz+LPG zaczął tracić moc i nagle zgasł. Kiedy zajrzałem pod maskę silnik był cały w oleju. Zanim wyjechałem z pracy sprawdziłem poziom oleju, który utrzymywał się pod poziomem maks., a po utraci mocy poziom oleju wskazywał ok. 1,5cm nad maksymalną wartością. 5km przed utratą mocy silnik zaczął pracować, jakby brakowało mu oleju. Czy to możliwe, aby uszczelka głowicy była zniszczona i czy silnik się mógł przez to zatrzeć? Mechanik powiedział że to prawdopodobnie uszczelka jednak mu nie wierze bo od razu się zapytał czy chce go sprzedać, a samochód jest w bardzo dobrym stanie. Proszę o szybką odpowiedź co mogło się z nim stać? Z góry dziękuję!



MrPatience
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:48

Silnik wyrzucił olej - uszczelka pod głowicą ?

Post autor: MrPatience » sob lut 18, 2012 15:16

Kolego, z tego co zrozumiałem to poziom oleju Ci wzrósł pomimo tego, że silnik jest ubabrany olejem?

Płynu chłodniczego nie ubyło?



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Silnik wyrzucił olej - uszczelka pod głowicą ?

Post autor: ace-mati » sob lut 18, 2012 16:09

Wyrzuciło przez bagnet?? Sprawdź czy nie zamarzła Tobie odma, czyli gumowa rurka wychodząca z pokrywy zaworów i idąca do filtra powietrza...



Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Silnik wyrzucił olej - uszczelka pod głowicą ?

Post autor: alex_7692 » sob lut 18, 2012 18:13

Mi jak zamarzła odma to wywaliło trochę bagnetem ale też pod pokrywą zaworów. Jeśli jest zapchana odma to gdy odkręcisz korek wlewu oleju to powinno tamtędy wylatywać powietrze. ( ale skoro jest u mechanika to pewnie nie dasz rady tego sprawdzic). Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Ketsuya
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 18, 2012 13:24

Re: Silnik wyrzucił olej - uszczelka pod głowicą ?

Post autor: Ketsuya » ndz lut 19, 2012 08:41

"Płyn chłodniczy dostał się do silnika, przez co wzrósł poziom oleju." Tak wytłumaczył to mechanik. Prawdopodobnie jest tak jak napisał ace-mati, że zamarzła odma bo najwięcej oleju było od strony kabiny. Przez bagnet też wyrzuciło olej.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Silnik wyrzucił olej - uszczelka pod głowicą ?

Post autor: grg474 » ndz lut 19, 2012 19:52

Ketsuya pisze:"Płyn chłodniczy dostał się do silnika, przez co wzrósł poziom oleju." Tak wytłumaczył to mechanik.
mechanik niech się puknie w głowę - wyczyść odmę, umyj silnik i jeździj dalej. Ubyło ci płynu chłodniczego???


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości