Hamulce MK4 Golf

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pawelvw86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob gru 18, 2010 16:36
Lokalizacja: Katowice

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Pawelvw86 » ndz sty 29, 2012 23:46

Witam. Od pewnego czasu mam problem z hamulcami w golfie 4 1.9 TDI z 98roku. Silnik AHF
Mianowice chodzi o dziwne zachowanie pedału hamulca roboczego. Hamulce ogólnie są dość słabe nie tak jak byly po zakupie samochodu. Po naciśnieciu hamulca pedał jest miękawy większy opór dopiero po wciśniećiu 1/3 jego skoku i dopiero wtedy zaczyna się hamowanie. W układzie hamulcowym zostały zrobione uszczelniacze zacisków przednich, nowe zaciski tylne zostało wymienione serwo odpowietrzone kilka razy, nowe klocki i tarcze nic problem powraca. Dodam że rano jak jest chłodniej jest troche lepiej. czasami jest tak że jak trzymam pedał w jednej pozycji po chwili auto zaczyna coraz mocniej hamować. Proszę o porade może wy coś wymyślicie
Pozdrawiam


Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Haki » ndz sty 29, 2012 23:49

A płyn był wymieniony ? bo niektórzy myślą ,że nie trzeba go wymieniać ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Pawelvw86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob gru 18, 2010 16:36
Lokalizacja: Katowice

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Pawelvw86 » pn sty 30, 2012 00:19

Wymiana plynu byla zwiazana z wymiana serwa i sciagnieciem tylniej belki zeby wymienic tuleje gumowe belki. Wyciekow plynu brak.


Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Johnatan » pn sty 30, 2012 01:37

Pawelvw86 pisze:czasami jest tak że jak trzymam pedał w jednej pozycji po chwili auto zaczyna coraz mocniej hamować
Jechałem paroma golfami mk4 i one tak mają że jakby wciągają pedał w podłoge i troszeczke same sie przyhamowują.
Prosze sprawdzić linki hamulca ręcznego czy są napięte i łapa jest git. Spróbować odpowietrzać każde koło dogłębnie, tzn spuścić z każdego koła 100 200ml płynu, dolewając wciąż do zbiorniczka, żeby nei zabrakło. Czasami mówi sie że odpowietrza się z regółą, od najdalszego do najblizszego lub odwrotnie (nie pamietam) Wymieniłeś servo z pompką czy bez pompki ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Lukas_1 » pn sty 30, 2012 02:06

Pawelvw86, sprawdź jeszcze pompę podciśnienia i przewody, zwłaszcza ten idący do serwo, czasem bywa, że pompa vacum jest już zużyta i nie daje odpowiedniego podciśnienia, możliwe też, że wężyk jest przetarty i podciśnienie traci się po drodze, najlepiej podjedz do jakiegoś warsztatu i niech majster Ci zmierzy podciśnienie, może się mylę ale z tego co pamiętam ma być w okolicach -0,7 (pewien na 100 nie jestem, jak ktoś wie niech mnie poprawi). Poza tym słusznie prawią Panowie wyżej, nowy płyn i solidne odpowietrzenie, od najdalszego względem pompy hamulcowej koła do najbliższego (czyli patrząc z przodu auta, lewy tył, prawy tył, lewy przód, prawy przód, przynajmniej ja tak robiłem).



Pawelvw86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob gru 18, 2010 16:36
Lokalizacja: Katowice

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Pawelvw86 » pn sty 30, 2012 13:00

Johnatan---Pompa wymieniona razem z serwem. Linki hamulca ręcznego tez są nowe ale sprawde w sobote ich napięcie bo i tak miałem regulować znów ręczny.
Lukas_1---- pompka vacum była zmieniana 3 razy bo i na nią padła cała wina ale to nie to jeszcze wymienie wszystkie przewody gumowe od podciśnienia bo ich stan nie jest najlepszy. Tylko jeszcze jak by była gdzieś dziura w nich to by turbina głupiała a tu nic ładuje jak lala.
Zastanawia mnie czy gdzieś przez sprzęgło nie chwyta powietrza bo w końcu to prawie jeden układ.


Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Lukas_1 » pn sty 30, 2012 15:39

Pawelvw86, jak zmienisz przewody to napisz czy coś się zmieniło i zerknij na króciec z pompy vacum, czy stabilnie jest osadzony, czy też się rusza.



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Hamulce MK4 Golf

Post autor: VWaldini81 » pn sty 30, 2012 17:09

Hamulce odpowietrzałeś jak auto stało na kołach.


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Shmatan » pn sty 30, 2012 17:30

A odpowietrzanie vag'iem robiłeś?



Pawelvw86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob gru 18, 2010 16:36
Lokalizacja: Katowice

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Pawelvw86 » śr lut 01, 2012 13:16

Lukas_1 króciec jest stabilny, przewody wymienie w sobote bo w tygodniu nie ma czasu (praca).
VWaldini81 tak auto stało na kołach.
Shmatan nie takiego odpowietrzania nie robiłem. W sobote jak będe robił przewody podciśnienia to wezme od kumpla kabel i spróbuje.


Pozdrawiam Paweł

Pawelvw86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob gru 18, 2010 16:36
Lokalizacja: Katowice

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Pawelvw86 » ndz mar 18, 2012 14:04

Po długiej ciszy powracam do tematu. Z braku czasu wolnego nie było kiedy wejść na forum.

Pompa vacum została wymieniona i przewody podciśnienia także, pełne odpowietrzanie również efektów brak. Dalej lipa z hamulcami. jedyne rozwiązanie jakie mi zostało to wymiana pompy ABS moze nie otwarły się w niej zaworki po wymianie płynu.


Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
patryk0000
NARWANY GOLFIARZ
NARWANY GOLFIARZ
Posty: 51
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 22:20
Lokalizacja: ONY-Nysa

Hamulce MK4 Golf

Post autor: patryk0000 » ndz mar 18, 2012 22:49

Koledzy ja też mam problem z moim MK4 benzyna podczas jazdy gdy zaczynam chamować to jest coraz słabszy chamulec i czasem myślę że nie wychamuję proszę o pomoc? Bo zastanawiam się nad wymianem serwa.


SAMOCHÓD JEST BOGIEM
PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Hamulce MK4 Golf

Post autor: Yaro1981 » czw kwie 12, 2012 14:06

mam podobny problem dziś wymieniłem całe tylne hamulce tarcze, klocki, tłoczki hamulcowe nowy płyn i odpowietrzanie i tez , coś mi się nie podoba pierwsze wciśniecie i pedał wpada dopiero 2-3 razy jest ok przed było wszystko w porządku :banghead:


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Hamulce MK4 Golf

Post autor: feniks » pt kwie 13, 2012 07:21

Yaro1981, mam tak samo, wczoraj zmieniłem tylne tarcze+klocki i pierwsze naciśnięcie - pedał miękki, przy 2 sztywnieje, wg mechanika ułoży się po krótkim czasie i jest to normalne :bigok:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości