Problem z glowica

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z glowica

Post autor: Mentos6660 » pn sty 23, 2012 17:36

Witam! Ostatnio wymienialem uszczelke pod pokrywa zaworow, po zlozeniu wszystkiego odpalilem i pojechalem sie przejechac i wszsytko ok.. samochod stal jakis miesiac i dzis go odpalilem i chodzi normalnie ale od czasu do czasu slychac jakby srubka latala w srodku pod pokrywa zawor.. jak skladalem specjalnie ogladalem glowice czy nic nie zostalo mierdzy walkami. Jezeli juz by cos wpadlo czy silnik normalnieby chodzi czy by byl jeden zgrzyt i silnik by zgasl? bo jezeli bedzie chodzil normalnie to zdejme pokrywe i poszukam czy nie ma czegos tam. Chyba ze te dzwieki to jakis luz na zaworze albo jakas szklanka ma luz ale to by bylo cykanie a nie takie lekkie pukanie co jakis czas..No chyba e to walek rozrzadu jakis sie zuzywa ale jak je ogladalem nei bylo widac zeby ktorys byl wytarty..Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

Problem z glowica

Post autor: Christof » pn sty 23, 2012 19:18

Moim zdaniem tak jak Pan wspominał :popychacze hydrauliczne do wymiany


Pozdrawiam


Obrazek

Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z glowica

Post autor: Mentos6660 » pn sty 23, 2012 20:59

ale popychacze tak cykaja bardziej a to tak jakby cos tam latalo ale moze to wlasnie to..Dzieki!



mage132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt maja 06, 2011 16:46
Lokalizacja: Białystok

Problem z glowica

Post autor: mage132 » pn sty 23, 2012 23:01

Mój golfik wydawał taki dźwięk, myślałem że dobiega centralnie z pokrywy zaworów, dźwięk był identyczny właśnie do dzwonienia zaworów, po rozebraniu wszystkiego okazało się że zawory były w porządku a dzwoniła osłona kolektora wydechowego. Sprawdź ją.



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z glowica

Post autor: Mentos6660 » wt sty 24, 2012 00:22

nie mam tej oslony, jezlei chodzi ci o ta co jest przykrecana do kolektora ssacego. Dodam ze ten dzwiek wlasnie wydobywa si eod strony kolektora moze to kolektor albo moze gdzies jest przedmuch i slychac zawory. nie mam juz pojecia co to moze byc:/ tak jak pisalem wczesniej slychac to ci jakis czas jakby cos latalo pod pokrywa zaworow:/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości