czy silnik z audi 80 podejdzie do mk II?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wicherek93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

czy silnik z audi 80 podejdzie do mk II?

Post autor: wicherek93 » śr sty 11, 2012 00:23

Witam. Proszę o rozwikłanie mojego problemu... Mianowicie posiadam golfika II 1.6 benzyna 51kw. Około miesiąca temu dokonana była naprawa głowicy (uszczelniacze, popychacze hydrauliczne,docieranie itp) Wszystko poskładane zalane świeżym olejem i dziś jadąc zaczęło się dzwonienie w silniku (w dolnej części) podjechałem do mechanika i stwierdził że panewka się obróciła i w każdej chwili mogę stanąć. Nie będę pchał się w naprawę tego bo po prostu jest to nie opłacalne... Z pomocą przyszedł znajomy który za 500zł chce oddać audi 80 b3 1.8 z naprawdę zdrowym silnikiem. Po wstępnych oględzinach doszedłem do wniosku że opłaca się wziąć dla silnika, tylko moje pytanie jest takie... Czy silnik z audi podejdzie do golfa bez jakiś większych przeróbek ? Głownie chodzi o łapy silnika, czy trzeba tam coś wiercić gwintować przerabiać ? Przy okazji zauważyłem że filtr oleju w audi jest pod kątem, nie tak jak w golfie pionowo czy to może w czymś przeszkadzać ? i ostatnie pytanie chodzi o głowice, jeśli moja głowica z 1.6 jest po remoncie czy mogę wrzucić moja golf-owską głowice do silnika z audi ? Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi.



Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

czy silnik z audi 80 podejdzie do mk II? Proszę o pomoc

Post autor: wasiak » śr sty 11, 2012 00:42

a masz moze oznaczenia silnika z audi?
ogolnie silniki sa chyba te same rodzaje co w mk2
tyle ze nie sa montowane poprzecznie a wzdloznie
wiec mprobleatycznymi rzeczami sa :
skrzynia , kolektory no i wiazki
lapy z tego co kojaze powinny podejsc twoje


co do glowicy to nie tylko kwestia czy podejdzie mechanicznie
ale ty masz gaznik
a te 1,8 jest na gazniku czy na wtrysku
bo powstaja problemy z wiazka i zasilaniem zmiana na gaznik szczegolnie z Pnki nie jest za dobrym rozwiazaniem moim zdaniem


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

wicherek93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

czy silnik z audi 80 podejdzie do mk II? Proszę o pomoc

Post autor: wicherek93 » śr sty 11, 2012 00:50

chodzi o to że mój jest na gaźniku a audi na mono, ale to nie problem bo ja na tabene potrzebuje dól silnika, a głowica pozostaje moja z 1.6 tylko pytanie czy np tłok nie spotka się z zaworem lub coś w tym stylu...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czy silnik z audi 80 podejdzie do mk II?

Post autor: jhosef » pt sty 13, 2012 12:39

Możesz zarzucić na ten silnik spokojnie swój gaźnik. Oczywiście lepie byłoby zostawić na mono, zwłaszcza, że masz gaźnik pod silnik 1,6 zoptymalizowany. Zerknij tylko czy bedziesz miał gdzie pompkę wcisnąć mechaniczną do tego bloku. Głowica 1,6/1,8 jest taka sama. Może się różnić charakterystyką wałka itp ale fizycznie to ta sama głowica. Te same średnice zaworów itp.



Awatar użytkownika
adrrider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lis 12, 2007 17:19
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/Żary
Kontakt:

czy silnik z audi 80 podejdzie do mk II?

Post autor: adrrider » pt sty 13, 2012 13:41

do ojca 80 b3 moj kumpel wkladal silnik 1.8 RP ktory byl wsadzony do mk1 i pewnie pochodzil z mk2 i skrzynia i kolektory pasowaly a silnik w audi mial oznaczenie NE



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości