Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
epiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 03:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców

Post autor: epiotr » wt sty 03, 2012 21:33

Witam,mam problem z moim golfikiem(1.8 benzyna RP,1990r.wersja GL z klimą w automacie) kilka dni temu jechałem polną drogą,po wyjechaniu na asfalt i przejechaniu około 500m w pewnym momencie zapaliła mi się kontrolka od ABS-u a po kilkudziesięciu kilometrach(około 70-80)zniknęło też wspomaganie hamulców,tak jak by padło serwo.Hamulec jest ale słabszy i trzeba b.mocno naciskać na pedał.Zaprowadziłem auto do mechanika ale jego MEGA MACS nie może skomunikować się z autem.W aucie są trzy kostki diagnostyczne.Która odpowiada za ABS?Jakim sprzętem najlepiej podpiąć się pod ten problem?Mam jeszcze dostęp do interfejsu i VAG-A.W czym może być problem i gdzie szukać usterki?Mechanik sprawdził ile mógł(posprawdzał"na piechotę" czujniki od ABS-u i mówi że są dobre,kostki,połączenia,płyn itp.) i się poddał.HELP!!!!!



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców HELP

Post autor: Witek.J » wt sty 03, 2012 22:53

Nic dziwnego że się nie połączył bo się nie da :grin: Twój ABS ma autodiagnozę a porozumieć się z nim można kodami błyskowymi. Do sprawdzenia bezpiecznik pompy ABS, przekaźnik pompy, wyłącznik ciśnieniowy, kable zasilające pompę. Jeżeli tam wszystko w porządku i napięcie dochodzi do pompy to sam silnik pompy ABS jest uszkodzony.



Awatar użytkownika
epiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 03:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców HELP

Post autor: epiotr » wt sty 03, 2012 23:16

a który bezpiecznik i przekaźnik to będzie?gdzie znajduję się wyłącznik ciśnieniowy oraz jak go sprawdzić?



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców HELP

Post autor: Witek.J » wt sty 03, 2012 23:27

Nad skrzynką bezpieczników są dopinane dodatkowe bezpieczniki i prażniki. Będą dwa o numerach 78 i 79, bezpieczniki są obok nich. Nie pamiętam już dokładnie który z dwóch jest od pompy, bodajże 78. Wyłącznik ciśnieniowy jest wkręcony w obudowę pompy a sprawdzić go trzeba multimetrem/probówką czy przekazuje prąd sterujący przekaźnikiem pompy.



Awatar użytkownika
epiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 03:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców HELP

Post autor: epiotr » śr sty 04, 2012 10:19

a może orientujesz się czy taka pompa http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=438295" onclick="window.open(this.href);return false; byłaby dobra?



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców HELP

Post autor: Witek.J » śr sty 04, 2012 10:43

Nie będzie, to jest ATE mark IV a ty potrzebujesz mark II
Tak to wygląda http://tablica.pl/oferta/pompa-abs-vw-p ... DjPx1.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
epiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 03:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Zniknął ABS i "wspomaganie" hamulców

Post autor: epiotr » sob sty 07, 2012 21:48

Okazało się że spalony jest taki mały silnik elektryczny który napędza pompę.Zakupiłem http://allegro.pl/passat-b3-2-0-pompa-h ... 49653.html" onclick="window.open(this.href);return false; i auto znów śmiga :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości