Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » ndz gru 11, 2011 02:32

Witam panowie, jeźdże sobie golfem IV 1,61999 rocznik i ma 119 tyś przebiegu , silnik zdrowy , nie bierze oleju ani płynów lecz doskwiera mi taki opisany dalej problem. Zmagam się z problemem trzęsiena na wolnych , głosniejszej pracy silnika która jest tylko głośniejsza we wnątrz autka draganie czuć głównie na kierownicy i moim otelu, u pasażera mniej,:)
Pamiętam że objawy te nasiliły się mniej więcej po wymianie poduszki tej pod akumulatorem czyli skrzyni biegów oraz dolnej łapy mocującej silnik do budy. Poduchy były kupione chyba najtańsze za ok 90 zł, sam je wymieniałem więc dlatego mam wiele wątpliwośći co do nich ze względu na cenę oraz montaż który wydawał mi się prosty, ale mniejsza z tym już
Mechaników kilku obskoczyłem, i wszyscy niewiem czemu mówią "panie to nie to " nawet nie zaglądając pod maskę lub pod auto. Dodam że jak skręce podczas postoju na wolnych obrotach kierownicę w stronę lewo ( czyli tam gdzie poducha była wymieniona ) to nie trzącha kierownicą tak mocno , a jak kiera jest na prosto to drga i to nieźle.
I teraz mam dylemat czy tandetne lub źle zamontowane poduchy mogą wywoływac takie objawy jak szarpanie na wolnych obrotach , to że mocniej słychać dźwięki spod maski w kabinie, szarpnięcia podczas puszczania gazu, lub trzęsawkę podczas przyspieszania tak do 60 km / h, ????

PS dźwięki które słyszę w kabinie to mruczenie głośniejsze silnika , oraz słyszę skrzynię biegów czyli taki szum który ustaje po wciśnięciu sprzegła,
Z zewnątrz silnik pracuje bez zmian a gdyby coś ze silnikiem lub skrzynką było to również słychać by było na zewnątrz chrobotania itp prawda??
PAnowie będę wdzięczny serdecznie za wszystkie rady i porady :>



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: Qto » ndz gru 11, 2011 14:46

dominik88.22 pisze:czy tandetne lub źle zamontowane poduchy mogą wywoływac takie objawy
niejedna osoba na forum narzekała, że po wymianie poduszek jest gorzej niż przed wymianą - być może u Ciebie przyczyną jest także licha poducha, twarda i nie tłumi drgań



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 11, 2011 15:09

Dokładnie tak jak Qto pisze.
Osobiście tego doświadczyłem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » ndz gru 11, 2011 15:11

Kurcze te cudaki mechaniki mówią że to nie to i nawet nie garną się wytłumaczyć czemu nie bo wdług nich nie to nie, a sam się napewno nie zabiorę już za to, ale ja jestem pewien na 99 % że to przez to, ja jestem gotów zainwestować te 500 zł na wymianę poduch na porządne żeby pozbyć się tego trzepania w końcu.Czyli jak wadliwa poducha i trzepie to może jakoś w niewygodnej pozycji utrzymywć silnik dźwięk będzie przenosić też do środka??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: Qto » ndz gru 11, 2011 15:31

dominik88.22 pisze:silnik dźwięk będzie przenosić też do środka?
cała karoseria może wchodzić w rezonans i wszystkie plastiki będą delikatnie trzeszczały



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 11, 2011 15:40

dominik88.22, siora dał mi MK3 w dieslu,jednak zanim to zrobiła,to dużo wcześniej kazała mi zmienić wszystkie poduszki,bo były rozwalone.Mówiła,żeby założyć najtańsze,bo miała mało kasy.Uwierz mi,że to co się działo z autem jest ciężkie do opisania.Gdy silnik był zimny i trzeba było gdzieś jechać,to po odpaleniu najlepiej było wysiąść i przyjść za jakieś 5 minut,bo nie dało się wysiedzieć w środku,a kiera wypadała z rąk.
Gdy już mi go dała,pierwsze co zrobiłem,to skok na szrot po dobre (czytaj sprawne) oryginalne poduszki.Po zmianie,jak ręką odjął.
dominik88.22 pisze:Pamiętam że objawy te nasiliły się mniej więcej po wymianie poduszki
Sam widzisz :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » ndz gru 11, 2011 16:24

A u mnie na odwrót jak odpalę jest oki, bo obroty są około 1000 obr m na jałowym biegu, a trzęsawka i chałas w środku nasila się po rozgrzaniu silnika jak obroty spadną już na swój normalny poziom na jałowym,



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 11, 2011 16:34

dominik88.22 pisze:hałas w środku nasila się po rozgrzaniu silnika jak obroty spadną już na swój normalny poziom na jałowym,
Czyli zgadza się z tym,co napisałem wyżej,bo w zwykłym klekocie,po odpaleniu są wolniejsze,a później nieco wzrastają.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » ndz gru 11, 2011 16:41

Zwykły klekot czyli??
:goof: :smoke:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: Qto » ndz gru 11, 2011 16:59

normalne, że na niższych obrotach jest to bardziej odczuwalne...
...klekot = diesel



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » ndz gru 11, 2011 17:06

Aha czyli w dieslu jest z obrotami na odwrót niż w benzynce ??
no i tutaj koledzy potrafią wyjasnić a mechaniory nie potrafią i rozkłdają ręce :rotfl:



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » śr gru 14, 2011 23:10

Dzisiaj jeździłem ok 40 km po mieście i tak , na odcinkach gdzie ciągle musiałem pedałować i zmieniać biegi i jazda odbywała się na niskich biegach i z ok 40 km/ h po zatrzymaniu mocniej go w środku było słychać i trzęsawka większa, a po odicnkach dłuższych i takich z większą prędkoscią rzędu 70-80 po zatrzymaniu cisza i spokój przez jakiś czas,



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » czw sty 12, 2012 00:46

MOże głośniej mam przez to że ta jedna jest wymieniona i jakoś silnik jest krzywo położony i dźwięki wydają się głośniejsze?? bo siedząc głośniej jest tylko jak jestem w normalnej pozycji na fotelu, jak się schylę głową do drążka zmiany biegów jest dużo dużo ciszej a jak stanę na zewnątrz przed autem wcale nie słyszę żeby głośniej chodził niż zawsze, czyli problem musi leżeć w tym czemu w środku jest teraz słychać bardziej silnik ;/ tylko czemu ??



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Wadliwe poduszki, podpowiedzi

Post autor: dominik88.22 » pn sty 16, 2012 01:45

No a teraz jak nastały mrozy jet do dupy jeszcze bardziej,
trzęsie nie miłosiernie czuć trzęsącą się kierownicę drązek biegów oraz cały mój fotel, w czasie jazdy trudno mi określic czy to jest ale na wolnych jest i to bardzo, nic się z silnikiem nie dzieje, jak się nagrzeje do pełna i obroty spadną na normalny poziom to się zaczyna a dopóki jest na podwyższonych , to czuć wibracje poprostu a nie telepanie.
Kiedy stanę( na rozgrzanym ) i skręce koła lekko w lewo ( lewa poducha jak wczesniej pisalem była wymieniana ) mniej trzącha,
kurcze ja jestem na 90 % przekonany że to te pieprzone poduchy , badziew mam założony i tyle ;/
a mechanikowi jak wspomniałem o tym to twierdzi że to nie to ;/ ręce opadają a sam nie chce tego wymieniać bo nie ufam sobie w takich sprawach



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości