szarpanie przy zmianie biegów -dziwny problem(proszę o pomoc

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

szarpanie przy zmianie biegów -dziwny problem(proszę o pomoc

Post autor: szewczi90 » śr gru 07, 2011 18:07

mam taki dziwny problem mianowicie podczas zmiany biegów nie da się płynnie tego zrobić tylko ''buja'' autem nie jest to jakieś uciążliwe ale tak nie powinno być... jeśli dam buta tak na 3tysie to nie ma czegoś takiego tylko zdarza się to wtedy gdy zmieniam biegi na 1,6 1,7, 1,9tys albo na 2,0 2,2 2,6 w takich zakresach... i tak się zastanawiam że to nie jest sprzęgło tylko moje pytanie czy to może mieć związek z przednim zawieszeniem? bo mam tam luzy na pewno z lewej str mam do wymiany sworzeń plus napewno drażki kier a moze i gumy stablilizatorów powiedzcie czy to moze miec z tym zwiazek pozdro


Obrazek

Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

szarpanie przy zmianie biegów -dziwny problem(proszę o pomoc

Post autor: maciejhan » śr gru 07, 2011 18:36

jeśli przy zmianie biegów szarpnie i do tego stuknie, puknie, klepnie albo coś podobnego to tak. Może mieć związek.
Na odległość ciężko ocenić. Trzeba by się przejechać zobaczyć jak wysoko ( albo nisko ) bierze sprzęgło, posłuchać czy słychać jakieś odgłosy ze sprzęgła itd.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

szarpanie przy zmianie biegów -dziwny problem(proszę o pomoc

Post autor: szewczi90 » śr gru 07, 2011 20:51

a jak jest lepiej jak sprzegło bierze od dołu czy od góry? ze sprzęgłem mysle nic sie nie dzieje zmieniam biegi to nie zostaje nic na obrotach.. moze ktoś jeszcze sie wypowie?


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

szarpanie przy zmianie biegów -dziwny problem(proszę o pomoc

Post autor: KamilP » czw gru 08, 2011 10:28

Chyba jak bierze na dole, bo na górze to znaczy że się powoli kończy. Chociaż jeżdżę już rok na sprzęgle co bierze prawie na samej górze i odpukać na razie sie jeszcze nie ślizga :bajer:



Pancio08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 14, 2013 16:19
Lokalizacja: Katowice

Re: szarpanie przy zmianie biegów -dziwny problem(proszę o p

Post autor: Pancio08 » śr sie 14, 2013 17:01

PROBLEM ROZWIĄZANY !!!!! ..... DO WSZYSTKICH Z PODOBNYM PROBLEMEM !!!! ... MIAŁEM TEN SAM PROBLEM MĘCZYŁEM SIĘ Z TYM 3 MIESIĄCE SZUKAŁEM SPRAWDZAŁEM WSZYSTKO CO SIE DA I DOSZEDŁEM CO JEST GRANE .... WYSTARCZYŁO WYMIENIĆ JEDNA GŁUPIĄ SPRĘŻYNE ZWROTNĄ PRZY PEDALE GAZU KOSZT 4 ZŁ W KAŻDYM SKLEPIE MOTORYZACYJNYM ..PROBLEM CAŁKOWICIE ZNIKNĄŁ !!!! ... OPIS NAPRAWY ... PRZY PEDALE GAZU ZNAJDUJE SIE SPRĘZYNA ZWROTNA TAKA MAŁA CIENIUTKA ... TRZEBA JĄ ZDJĄC ( WYSTARCZĄ ZWYKŁE KĄBINERKI ) I WYMIENIC NA NOWĄ KONIECZNIE PAMIĘTAJCIE ŻEBY KUPIĆ SPRĘZYNE Z GRUBSZYMI ZWOJAMI !!!! .... MUSI BYĆ GRUBSZA OD TEJ STAREJ KTÓRĄ ŚCIĄGNIECIE ... NOWA MA BYC PRZYNAJMNIEJ TAKA JAK NA ZDJĘCIU http://pl.wikipedia.org/wiki/Spr" onclick="window.open(this.href);return false;ężyna_naciągowa MOŻE BYC TROSZKE GRUBSZA NIC SIE NIE STANIE !!! ZAKŁADAMY Z POWROTEM W MIEJSCE TEJ STAREJ ( BEDZIE TO WYMAGAŁO TROSZKE SIŁY PONIEWAŻ NACIĄGNIECIE SPRĘZYNY NIE JEST TAKIE ŁATWE NIEKTÓRZY MOGĄ MIEĆ PROBLEM ) I W DROGE JEŻDZIMY BEZ SZARPANIA !!!! .....



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

szarpanie przy zmianie biegów -dziwny problem(proszę o pomoc

Post autor: KamilP » czw sie 15, 2013 13:36

Pancio08, dobra fajnie ale czemu krzyczysz... :panna: :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości