zgrzytająca piątka

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

zgrzytająca piątka

Post autor: Damsi » śr lis 30, 2011 00:09

Witam, jestem po wymianie oleju w skrzyni biegów. Zaraz po zabiegu zauwazyłem ze piątka wchodzi mi z lekkim zgrzytem. Czy jest mozliwe ze cos przesunolem, do odkrecenia wlewu i wylewu w skrzyni musialem uzyc sporo sily wiec skrzynia troszke poszarpalo. albo poprostu olej musi sie rozejsc ? przed wymiana nie było problemu. troszke mnie to martwi


pozdrawiam

P.S narazie zrobilem tylko 2 odcinki po okolo 5 km wiec olej raczej sie nie dogrzal. moze to ma jakies znaczenie ??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

zgrzytająca piątka

Post autor: Johnatan » śr lis 30, 2011 00:25

Jaki olej wlałeś ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

zgrzytająca piątka

Post autor: Damsi » śr lis 30, 2011 00:31

semisyntetic 75w90 gl4 sprzedawca taki polecił. dolałem 3 litry, i na koniec okolo 100 ml lotosa 75w90gl5 bo brakowalo



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

zgrzytająca piątka

Post autor: Johnatan » śr lis 30, 2011 00:58

To jest ok. A czy we wylanym oleju zauwazyłeś coś niepokojącego ? opiłki metalu lub proszek ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

Re: zgrzytająca piątka

Post autor: Damsi » śr lis 30, 2011 16:51

nic tagiego, olej byl czarny jak smola ale jednak rozlewalem do do litrowych butelek i nic nie zauwarzylem. dzisiaj jedynie ze skrzynia jest spocona od spodu, ale to pewnie jeszcze od wymiany obkidana. mam nadzieje ze ta piatka sie dotrze i zacznie normalnie dzialac.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zgrzytająca piątka

Post autor: jhosef » śr lis 30, 2011 20:35

Będę jak mantrę powtarzał, że jak wymieniać olej w skrzyni to na właściwy a nie pierwszy lepszy 75w90. Olej ma być GL4 lub GL4/5, spełniający normy VW 501.50.
Tą normę nie spełnia zbyt wiele olejów dlatego najlepiej i najtaniej kupić olej w serwisie VW lub skody. Koszt około 40 zł za litr. Innym jest Castrol TAF-X ale jest droższy.
Nie wolno wlewać oleju GL5



Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

Re: zgrzytająca piątka

Post autor: Damsi » śr lis 30, 2011 21:06

jestem pewien ze zgrzyt nie jest spowodowany nowym olejem. Przed wymiana bylo bez zgrzytu, a odrazu po wymianie juz jest. moglem cos przesunac przez szarpanie sie z wlewem albo wylewem ? jest mozliwe ze bieg mi po czasie "dojdzie" ? zgrzyt jest malutki, i po ów zgrzycie bieg tak jakby bardziej wskakiwal. pozostale biegi wporządku.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

zgrzytająca piątka

Post autor: Johnatan » śr lis 30, 2011 21:50

Damsi pisze:moglem cos przesunac przez szarpanie sie z wlewem albo wylewem ?
Teoretycznie nie.
W praktyce tak. Rozregulował sie wybierak. Ja kiedyś szarpłem gałką i od tego momentu zgrzytała mi wsteka, ustawiłem na nowo i przestała.
sposób 1 rozkręć drążek od biegów i wbij ręcznie na skrzyni R a kolga w aucie niech też zrobi R. Skręć śrubke 8mke na drążku
sposób 2 wrzuć luz na skrzyni, kolega w aucie ma gałke na samym środku i skręć. Czasami trzeba wielu prób żeby ustawić sobie to ale to czasami działa i nie zgrzyta.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

zgrzytająca piątka

Post autor: Damsi » śr lis 30, 2011 22:14

ok, dziekuje. Pojezdze tak troche i zobacze, jak sie nie poprawi poprubuje z tym wybierakiem. mam tez taka teorie. w skrzyni ktos zalal olej mineralny (tero nie wiem). i teraz kiedy dolalem syntetyk który jest rzadszy skrzynia czulej wylapuje uszczerbki. badz tez szarpłem poducha od skrzyni. lewarek od jakiegos czasu juz mi drgal i szarpal przy zmianie biegów i dodanu gazu



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

zgrzytająca piątka

Post autor: Johnatan » śr lis 30, 2011 22:20

Jak był zły olej wlany to skrzynia moze juz byc podjechana
Damsi pisze:lewarek od jakiegos czasu juz mi drgal i szarpal przy zmianie biegów i dodanu gazu
Może to być od skrzyni lub po prostu masz uszkodzone poduszki silnika.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Damsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 04, 2011 15:49

zgrzytająca piątka

Post autor: Damsi » czw gru 01, 2011 23:34

przyznam ze zgrzytanie powoli ustaje, juz jest minimalne albo w ogóle. gwizdze mi tylko na tym 5 biegu, ale to pewnie przytarta zębatka i nie powinno być późniejszych problemów. pozdrawiam



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

zgrzytająca piątka

Post autor: hard87 » ndz gru 04, 2011 21:29

no powiem ci tak ze tez mialem gwizdanie w skrzyni na 5 biegu i tak przy predkosci 110/120km/h co sie okazalo po paru tygodniach sie rozleciala bo nie moglem wbić 5. Nie straszę tylko opisuje co mialem :kac:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości