Coś wyje i hałasuje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » wt lis 22, 2011 17:49

skrzynia ASD była montowana w jakiś konkretnych modelach golfa 2 czy należy szukać i mieć nadzieję ze się znajdzie.
a dużo jest roboty z wymianą skrzyni czy wystarczy odkręcić wewnętrzne przeguby odłączyć sprzęgło i oddzielić ją od silnika i wyjąć. czyli ta ASD to bez problemowo mi będzie pasowała czy trzeba coś ja przerabiać.



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Coś wyje i hałasuje

Post autor: Matt_GT » wt lis 22, 2011 19:09

kwach89 pisze:a dużo jest roboty z wymianą skrzyni
zależy od narzędzi, lokum i zapału :hmm:

Powiem Ci jak ja to zazwyczaj robię:
Odkręcam przeguby i wyjmuję półosie. Pręty od biegów zdejmuję z kulek. Lewaruję trochę silnik ze skrzynią i wyjmuję rozrusznik, i wszystkie śruby też odkręcam od przedniego mocowania( później je w ogóle wyjmuję by było więcej miejsca)
odpinam czujniki(tutaj akurat czujnik) odpinam linkę sprzęgła i prędkościomierza. Następnie luzuję łapę boczną i ją wyjmuję po czym całe mocowanie tylnej poduszki odkręcam by również było więcej miejsca. Będziesz je widział a po drugiej stronie dyfra na 13 nasadkę jest przykręcona 3 śrubami. Jak już wszystkie śruby odkręciłeś to wyjmujesz skrzynie na bok. Proponuję byś zobaczył jak wygląda sprzęgło bo może już się też ślizgać stąd ta mała prędkość.

Wszystkie te rzeczy ja robię przy pomocy podnośnika, jak masz kanał to inaczej będziesz sobie radzić.
Powodzenia



Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » śr lis 23, 2011 12:33

dzięki Matt_GT niestety nie mam kanału ale mam duży garaż więc poradzę sobie zawołam brata i sobie poradzimy teraz tylko muszę upolować skrzynie biegów i gitara a mam pytanie czy z sirocco będzie mi pasowała wydaje mi się że te silniki są takie same więc skrzynie także nie powinny się różnić??



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Coś wyje i hałasuje

Post autor: Matt_GT » śr lis 23, 2011 17:59

kwach89 pisze:niestety nie mam kanału ale mam duży garaż
Powiem Ci że potrzeba matką wynalazków :bigok:

A co do skrzyni od sirocco będzie pasować to nie wiem, najlepiej to porównać wizualnie, bo nie wiem gdzie w tamtej jest zamontowany rozrusznik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości