Dławi sie, gaśnie..

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kamil877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 04, 2009 17:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: Kamil877 » ndz lis 20, 2011 16:43

Witam mam pewien problem z moim mk3.. otoz gdy go odpalam to dławi sie prycha czasami jak dodam gazu to gasnie... i to sie dzieje tylko jak jest zimny silnik a jak sie nagrzeje jest ok.. Po np 3 dniach stania bez odpalania trzeba troche pokrecic zeby odpalil.... i nastepna sprawa.. gdy jade na benzynie i skrecam w prawo samochod mi gasnie... a jak w lewo to jest ok.. i tak sie dzieje jak jest malo benzyny na gazie ok czy to moze byc wina pompy paliwa ? Dokładniej chodzi o mk3 1,8 + LPG


VW , Audi

ice beer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 14:30

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: ice beer » ndz lis 20, 2011 17:10

Witam, a przerywa ci przy ok. 110 km/h, ok 3 tyś obrotów. Gdy moja padała miałem taki problem + gaśnięcie i prychanie. A filtr paliwa? Wymieniony? Koszty śmieszne a jedno mniej. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kamil877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 04, 2009 17:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Dławi sie, gaśnie..

Post autor: Kamil877 » ndz lis 20, 2011 18:36

ice beer pisze:Witam, a przerywa ci przy ok. 110 km/h, ok 3 tyś obrotów. Gdy moja padała miałem taki problem + gaśnięcie i prychanie. A filtr paliwa? Wymieniony? Koszty śmieszne a jedno mniej. Pozdrawiam
Niestety przerywa.. dodam jeszcze jak krece kluczykiem zeby odpalil to cos strzela..


VW , Audi

ice beer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 14:30

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: ice beer » pn lis 21, 2011 18:14

Jeżeli doszło strzelanie to nie wiem, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie :helm: . Ja jak ci wcześniej napisałem miałem takie same objawy i dopiero wymiana pompki paliwa pomogła. Dodam ,że "padała" z tygodnia na tydzień coraz bardziej. A załatwiłem ją małą ilością paliwa w baku :banghead: Ale sprawdź najpierw filtr paliwa.



Awatar użytkownika
Kamil877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 04, 2009 17:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: Kamil877 » pn lis 21, 2011 20:07

Jaki jest koszt pompy paliwa ?


VW , Audi

ice beer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 14:30

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: ice beer » pn lis 21, 2011 20:54

Ja swoją kupiłem w intercarsie koszt ok. 150 zł sam wkład bez kosza. Tu masz link: http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... 1871&wsk=O" onclick="window.open(this.href);return false;. Filtr paliwa filtrona najtańszy ok. 15 zł. Zmieniłeś go?



Awatar użytkownika
Kamil877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 04, 2009 17:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: Kamil877 » wt lis 22, 2011 22:15

Filtr wymieniony problem pozostał no nic kupie pompke założe i zobacze czy pomoze


VW , Audi

suchy1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 26, 2011 10:46

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: suchy1979 » śr lis 23, 2011 09:30

Zanim wymienisz pompkę paliwa, sprawdź czy na ciepłym silniku po przełączeniu na benzynę działa poprawnie. Jeśli tak, to przyczyny należy szukać gdzie indziej. Kiedy wymieniałeś kable WN, świece? W jakim stanie jest aparat zapłonowy i styki pod kopułką? Wilgoć to największy wróg tych elementów, które w przypadku instalacji LPG muszą być wzorowe. Też mam mk3 1,8 AAM i miałem podobne jak ty objawy. Po wymianie ww elementów wszystko wróciło do normy. Możesz również spróbować zrobić restart ECU. Trzeba pamiętać, że jeźdżąc na gazie w baku musi być przynajmniej 1/4 benzyny. Pompka paliwa pracuje bez przerwy i przy małej ilości benzyny można ją zajechać.



Awatar użytkownika
Kamil877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 04, 2009 17:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dławi sie, gaśnie..

Post autor: Kamil877 » śr lis 23, 2011 15:41

Kable WN wymieniane jakies pol roku temu to same świece Bardzo mozliwe ze to pompka poniewaz przed jej wymiana auto w ogole nie odpalało wiec załatwiłem uzywana pompke ale chyba z passata b4.. i auto zaczeło odpalac ale gasło.. wtedy wymieniłem świece i kable WN na gazie jezdził ok na benzynie przerywało i jak było mniej wachy w zbiorniku i jak skręcałem w prawo auto gasło.. i tylko przy skręcie w prawo.. albo np jak nagle dam po hamach auto rowniez gaśnie.. ostatnio od ok tygodnia mam problemy z odpaleniem.. czasami trzeba pokrecic zeby załapał i wtedy dławi sie.. do czasu nagrzania... Jak nagrzeje sie to nie ma problemu z dławieniem sie i skaczacych obrotow wtedy odpala na dotyk i dzieje sie to na Pb jak i również na LPG i cos jakby w pedale gazu strzelało jak auto gaśnie.. Dodam ze te dławienie sie występuje tak do 2,5 tys obrotow powyzej idzie dobrze


VW , Audi

Reniu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:03

Re: Dławi sie, gaśnie..

Post autor: Reniu87 » wt kwie 30, 2013 21:42

Mam te same objawy. 1.6 na monowtrysku z LPG. Z rana dławi się i chodzi nie równo, jak jest ciepły to chodzi dobrze tylko dławi się przy przechyle i tylko podczas skrętu w prawo... Gdy zgaszę auto na gazie, długo trzeba kręcić, żeby go odpalić. W przyszłym tygodniu planuje podskoczyć do mechanika, mam nadzieję, że naprawa nie wyjdzie drogo... Nie dawno kupiłem auto i był wymieniany rozrząd wraz ze świecami, filtrami w tym paliwa i oleju oraz pompa o ile się nie mylę właśnie paliwa...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości