Wymiana płynu(oleju) wspomagania kierownicy.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Wymiana płynu(oleju) wspomagania kierownicy.

Post autor: Maciek_Pieron » pn lis 07, 2011 20:28

Witam Was serdecznie.

Wiem, że było bardzo dużo tematów tego typu, ale wolę się upewnić co do płynu, żeby nie zatrzeć pompy.

Chcę wymienić płyn wspomagania kierownicy, ponieważ auto ma przejechane 250 tys. km. a płyn to zwykłe błoto. Bardzo gęsty, szary i śmierdzi :) Napewno stracił właściwości. I tu jest moje pytanie. Jaki płyn wlać?

Znalazłem w garażu taki płyn: ORLEN OIL HIPOL ATFIID MINERAL - jest czerwony . To jest płyn do przekładni automatycznych i układów wspomagania kierownicy (JA MAM CZERWONY KOREK OD ZBIORNICZKA Z PŁYNEM) .

Czy nadaje się on do Golfa II 1.6 benzyna z 1986 roku z automatyczną skrzynią biegów? Czy doradzacie jakiś inny płyn? Słyszałem o specjalnym płynie tylko do VW. Chodzi mi o to żeby jakiegoś shitu nie wlać i pompy nie zniszczyć.

Nie chodzi mi o byle jaki płyn bo chciałbym, żeby ta pompa wytrzymała jeszcze parę lat. A tak przy okazji to ile płynu wspomagania wchodzi do zbiorniczka?

W necie nie mogę znaleźć info na temat płynu do Golfa II. Do golfa III jest tego pełno a do dwójki nie. Jeszcze raz przepraszam za kolejny taki temat, ale się boję, żeby nie zniszczyć pompy.

Pozdrawiam :) :)



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Wymiana płynu(oleju) wspomagania kierownicy.

Post autor: pinstonvw » wt lis 08, 2011 15:42

Lej i się nie martw, skoro płyn jest do przekładni mechanicznych to śmiało wlewaj. Autko nie jest nowe więc nic mu nie zaszkodzi. Ja też jeździłem na tym czerwonym hipolu w skrzyni biegów i we wspomaganiu.


...

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wymiana płynu(oleju) wspomagania kierownicy.

Post autor: Matt_GT » wt lis 08, 2011 16:32

Maciek_Pieron pisze:A tak przy okazji to ile płynu wspomagania wchodzi do zbiorniczka?
Kontroluj miarką a i nie zapomnij o odpowietrzeniu układu.



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Wymiana płynu(oleju) wspomagania kierownicy.

Post autor: Lucki » wt lis 08, 2011 16:58

Czy nadaje się on do Golfa II 1.6 benzyna z 1986 roku z automatyczną skrzynią biegów?
Kolego skrzynia nie ma tu nic do tego tak na marginesie :)


a co do płynu to oczywiście IID nie można tylko należy wlać. Żadne zielone i czerwone febi nie sa zamiennikami płynu VW. Jedynym zamiennikiem płynu do wspomagania jest płyn o specyfikacji IID. Poszukaj na forum gdzieś jakieś kilka lat temu znalazłem dowód na to ( karta charakterystyki ori płynu VW używanego w latach 88-94 z której wynika ze jest to po prostu hydrauliczny DexroIID )


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Re: Wymiana płynu(oleju) wspomagania kierownicy.

Post autor: Maciek_Pieron » wt lis 08, 2011 19:17

Dzięki wielkie. Bardzo mi pomogliście. Dziękuję i pozdro dla Was :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości