Drazek zmiany biegow. Na biegu luz na boki.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kostex9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 02, 2011 23:51

Drazek zmiany biegow. Na biegu luz na boki.

Post autor: kostex9 » czw paź 27, 2011 11:21

Witka witeczka.
Temat rzeka , 7 stron w szukajce ale zadnej konkretnej odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Motor 1,9 tdi 90km. Pojawil sie problem ze gdy wrzucam bieg ( jakikolwiek) to jest spory luz na boki . Odczucie jak by auto bylo na luzie. Na 1 luz jest najwiekszy ale na pozostalychbiegach rowniezjest dosc mocno wyczuwalny. Moje pytania : jaka jest tego przyczyna i koszt przywrocenia drazka do pierwotnej sztywnosci ? Drazek lata tylko na boki. Gora dol sztywno. Biegi wchodza przyjemnie choc czasem 1 lekko przytrze. Pozdr



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Drazek zmiany biegow. Na biegu luz na boki.

Post autor: lambert86 » pt paź 28, 2011 19:35

hej, ja tez tak mam, wybierak jest wyrobiony na skrzyni, to ten element co dochodzą do niego linki ...
wybierak w serwisie kosztuje kosmiczne pieniądze ...



Awatar użytkownika
kamillionaire
Forum Master
Forum Master
Posty: 1033
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 23:22
Lokalizacja: SZCZECIN,TRZCIANKA
Kontakt:

Drazek zmiany biegow. Na biegu luz na boki.

Post autor: kamillionaire » sob paź 29, 2011 10:43

Albo może być tak jak u mnie było jedna linka jest przykręcana a druga na wcisk i może ta właśnie przykręcana nie jest dokręcona zerknij na prawdę może to być to.


Sprzedam Skrzynie 1,6 16v z 98r przebieg 210tys.
MK1 Ea--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=472132

kostex9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 02, 2011 23:51

Drazek zmiany biegow. Na biegu luz na boki.

Post autor: kostex9 » sob paź 29, 2011 21:00

która linka ? przy drążku czy pod maską ??



Awatar użytkownika
kamillionaire
Forum Master
Forum Master
Posty: 1033
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 23:22
Lokalizacja: SZCZECIN,TRZCIANKA
Kontakt:

Drazek zmiany biegow. Na biegu luz na boki.

Post autor: kamillionaire » ndz paź 30, 2011 12:07

pod maska...Nie powiem ci która ale może masz tak to rozwiązane jak u mnie że jedna jest przykręcana a druga na wcisk.
Ja wiem o tym ze tak może być bo miałem taką akcje że jechałem w trasie i 150km od domu przy spokojnej redukcji drążek latał jak szalony a został mi bieg który był wbity 4 i na nim wracałem do domu i na warsztacie okazało się że jednaka linka powiedziała już się nie bawię a śrubka leżała na skrzyni nie spadła cała drogę:)A jak się to złożyło i dokręciło to było i jest cacy:)


Sprzedam Skrzynie 1,6 16v z 98r przebieg 210tys.
MK1 Ea--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=472132

kostex9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 02, 2011 23:51

Drazek zmiany biegow. Na biegu luz na boki.

Post autor: kostex9 » wt lis 08, 2011 18:34

Sruba byla przykrecona , plastik byl wymieniany niedawno ten zabierak plastikowy do ktorego linka dochodzi na wcisk. Tą ruchomą srubą od regulacji krecilem i zmienialem polozenie ale nic nie dawalo . Zauwazylem natomiast ze jak ruszam lewarkiem na jedynce i kazdym innym biegu to rusza sie ta metalowa duza czesc ( zaznaczone na niebieski co sie rusza i ma luz ) (tam gdzie gwiazda na czerwono luz jest wielki) . Jak zlapie za to reką i podciagne do gory zeby usztywnic to drążek stoi jak po viagrze . Tylko nie mam pojecia jak go w tej pozycji zachowac i zredukować luz. HELP ME !
http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... bb7e7e.jpg



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości