Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: sokol26 » ndz paź 23, 2011 20:56

Dziku GTI, nie masz racji, wskazówka powinna być ustawiona w pozycji pionowej na około 90 stopni po rozgrzaniu silnika i tą temperaturę utrzymuje właśnie termostat. Jak kupiłem golfa to miałem tak jak piszecie, a z grzaniem wszystko było ok więc się tym zająłem, nie wymieniałem niczego, po prostu coś nie było podłączone, nie pamiętam już który kabelek, ale pamiętam że coś kombinowałem przy czujniku od wskaźnika. Było widać jak ładnie chodzi wskazówka w różnych warunkach, na autostradzie, w ciepły dzień w mieście na światłach, podczas normalnej jazdy itd. teraz znów zaczęło się dziać jak u was. Jeżeli z grzaniem wszystko ok, termostat ok, to znaczy że coś jest albo z czujnikiem od wskazówki albo z samą wskazówką lub licznikiem.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Johnatan » ndz paź 23, 2011 21:03

Ja mam tak:
Obrazek
Tu wskazówka na końcu białego pola.
Obrazek
wyświetylacz pokazuje temp. oleju ale pracuje to na jałowym, obydwa płyny są w tej samej głowicy o tej samej temperaturze wymiennik ciepła też jest wiec wyrównuje tą tempereture. Inna sprawa by była jakbym pałował fure to wtedy olej ma wiekszą temp. Pozdro.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Re: Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: biercok mkII » ndz paź 23, 2011 22:37

Taka temperature mialem calyczas jak lecialem sobie a4. Teraz tak co szwankuje? Termostat, czujnik temperatury, czy wskaznik na desce?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: dani3lo » ndz paź 23, 2011 22:43

U mnie było podobnie, i był walnięty czujnik temperatury, po prostu przekłamuje i tyle



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Dziku VR6 » pn paź 24, 2011 08:18

sokol26 pisze:Dziku GTI, nie masz racji, wskazówka powinna być ustawiona w pozycji pionowej na około 90 stopni po rozgrzaniu silnika i tą temperaturę utrzymuje właśnie termostat.
mialem od roku w budzie 3 silniki i kazdy mi tak wskazuje... ten co aktualnie jest w mk3 normalnie lapal 90C.
wychodzi na to ze tak wskazniki pokazują.
na autostradach mam identycznie jak biercok mkII, pokazuje na fotach


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: sokol26 » pn paź 24, 2011 16:32

Ja na autostradach też tak miałem, ale gdy wjeżdżałem w miasto to po paru chwilach podnosiła się tak że była pionowo, a jak w cieplejszy dzień (czerwiec/maj) stało się na światłach pomiędzy dziesiątkami aut to było widać jak temperatura rośnie... Więc jak widać problem jest powszechny i przynajmniej ja twierdze opierając się na swoim doświadczaniu że jest to usterka, oczywiście mam na myśli wskaźnik temperatury, zakładając że z chłodzeniem jest ok. Zostaw samochód z włączonym silnikiem na postoju aż włączy się wentylator chłodnicy i zobacz gdzie będzie na skali wskazówka, przy okazji obserwując jak podnosi się wskazówka.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 17:53

Ja jak pałuje fure to mi wychodzi ponad 90 :) zalezy od temp. otoczenia.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yogi44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:14
Lokalizacja: Gosiewo

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: yogi44 » pn paź 24, 2011 18:31

a u mnie przy nagrzanym silniku jest tyle :grin: Obrazek
i jeżdze tak od 3 lat. w tym czasie wymieniłem już 2 razy termostat i raz czujnik temperatury = bez zmian (na nowym czujniku wskazówka pokazywała nawet odrobine wiecej :otepienie: ). Przede mną pozostała tylko wymiana wskażnika w liczniku. Nie ma sie czym przejmowac te wskazania nie sa dokładne, jeśli grzanie w kabinie jest ok to jeżdzic nie żałowac sobie. :cool:


[img]http://freeisoft.pl/wp-content/uploads//nowe-avatar-13.gif[/img]

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 19:18

yogi44 pisze: jeżdzic nie żałowac sobie. :cool:
To jak wskazówka dojdzie na sam koniec to jeździsz i nie załujesz ?:) Wskaźnik jest po to aby temp silnika była ok jak nie bedzie ok to wraz z przegrzanym silnikiem pojawiają sie następstwa. Tobie kolego wskazówka kłamie i ty o tym wiesz do czasu jak silnik sie na prawde skończy :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Re: Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: biercok mkII » pn paź 24, 2011 21:19

Witam. Ciesze sie zainteresowaniem tematem. Dzisiaj udalo mi sie zmierzyc rano rezystancje niebieskiego czujnika temperatury (ten od ecu, nie od wskaznika na desce) po przejechaniu 3,5 km zrobilem fotke wskaznika i wyszedlem zmierzyc rezystancje. Pomiar wyszedl 300ohm. Porownujac to z tabelka to jest 80C ale juz prawie prawie 90C. Dodam ze teramostat byl zamkniety, wiec termostat jest dobry. Dolaczam fotke i tabelke dla porownania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 21:30

Ja kolego zrobi ci własny test. Wyjmę ten czujnik z PNki i włoże go do ciepłej wody... włoze też czujnik termometru i pokaże ci ohm na temp takich jak pokazałeś w tabelce...


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: jhosef » pn paź 24, 2011 23:14

Zauważcie, że tam nie ma wskazanej temp 90 stopni. W późniejszych modelach jest (np mk4). Ale tam nawet wskaźnik działa na innej zasadzie.Tam jest precyzyjny silnik krokowy. A w mk2 jest zdaje się wskazówka na bimetalu, który jest owinięty drutem. To nie będzie dobrze wskazywać, do tego błąd czujnika, słaby styk i tyle z waszego pomiaru. Jak komuś aż tak bardzo to dokucza to niech zamontuje dodatkowy termometr z dokładniejszym wskazaniem. Bo teraz to mam wrażenie, że robicie z igły widły.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: Johnatan » wt paź 25, 2011 00:05

Nie.... to wy robicie problem :) bo te wskaźniki chodzą dobrze. Są na tym forum pedancji i pasuje wszystko! Wskaźnik jest konstrukcją starą ale działa.. mój wskaxnik jest tego dowodem że wskazówka ma być miedzy dwoma środkowymi kreskami... koledzy nie mają przesuniecia o 2 mm ale o centymetry jak nie dwa od pionu to chyba to normalne nie jest... jak przecież wskaźnik moze być po miedzy dwoma białymi kreskami.. Nie w pionie.. Nie przed kreskami.. Nie za kreskami.. ale pomiedzy tymi dowma kreskami.. to chyba nie jest aptekarski wymóg dla sprawnego wskaźnika z 25lat ? :bajer: :bajer:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yogi44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:14
Lokalizacja: Gosiewo

Re: Jak to jest z ta temperatura? +fotki.

Post autor: yogi44 » wt paź 25, 2011 21:12

Johnatan pisze:
yogi44 pisze: jeżdzic nie żałowac sobie. :cool:
To jak wskazówka dojdzie na sam koniec to jeździsz i nie załujesz ?:) Wskaźnik jest po to aby temp silnika była ok jak nie bedzie ok to wraz z przegrzanym silnikiem pojawiają sie następstwa. Tobie kolego wskazówka kłamie i ty o tym wiesz do czasu jak silnik sie na prawde skończy :)
Masz racje żle dobrałem słowa. Chodziło mi o to że zeby nie przejmować sie zbytnio i jeżdzić (poginać jak trzeba :bajer: ). Z tego co tu piszecie oraz na podstawie swoich obserwacji stwierdzam , że nie sa to dokładne wskażniki( bo gdyby były to miały by zapewne podziałke liczbową w stopniach celsjusza) a tak to jest to bardziej wskażnik orientacyjny, pokazujący wahania temperatury a nie jej wartość.


[img]http://freeisoft.pl/wp-content/uploads//nowe-avatar-13.gif[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości