Gażniki w 1.6 PN. Pierburg i co jeszcze ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Gażniki w 1.6 PN. Pierburg i co jeszcze ?

Post autor: Bio » pt paź 14, 2011 11:26

Mam pytanie, jako że mój gażnik chyba wyzionął ducha. Obecnie mam elektroniczny ( pierburg z tego co widziałem ) który ma problemy ze ssaniem.

Mechanik namawia mnie żebym zamienił na ten na bi-metal.

Po krótce. Jakie gaźniki i o jakich oznaczeniach były w PNce ? ;)

Z góry dzięki za pomoc.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gażniki w 1.6 PN. Pierburg i co jeszcze ?

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2011 11:52

w PN nie było żadnych innych tylko 2EE ( tzw elektroniczny). Mechanik sugeruje ci zakup gaźnika 2E2 , najlepiej od silnków 1.6 RF lub EZ, przeróbka jest bardzo prosta opisano na forum. Oprócz gaźnika potrzebujesz inna podstawkę i perę rurek do podłączenia grzania płynem do gaźnika. Na chwile obecną propnuję poszukaj po forum jest mase tematów w tym jeden olbrzymi o silniku PN, gaźnik jest do naprawienia ale trzeba wiedzy albo speca o którego trudno. Jesli kupisz inny gaźnik to prawie na bank bedzie wymagał napraw i ten mechanik bez odpowiedniej wiedzy i tak ci tego nie zrobi i co wtedy?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Gażniki w 1.6 PN. Pierburg i co jeszcze ?

Post autor: Bio » pt paź 14, 2011 12:06

Paweł Marek, Dzięki :pub:

O coś takiego mi chodziło ;) Resztę sobie poszukam i chyba faktycznie zostawię tego 2EE u gaźnikowca i niech robi ;)


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Gażniki w 1.6 PN. Pierburg i co jeszcze ?

Post autor: jhosef » pt paź 14, 2011 12:13

Bio, zamiast bawić się w zakup wątpliwego gaźnika używanego 2e2 z allegro (a łatwo kupić od silnika 1,3 lub 1,8 jeśli sprzedawca prawidłowo nie oznaczy) z możliwymi awariami lepiej poszukaj oferty regenerowanych gaźników 2ee lub napraw własnego. Za darmo gaźnika nie dostaniesz. Podstawa tez kosztuje od 50 zł za zamiennik. A sprawny Pierburg 2EE to nie jest zły gaźnik.

PRZYKŁADOWA oferta:
http://allegro.pl/gaznik-regener-pierbu ... 89364.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości