trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: dominik88.22 » śr wrz 28, 2011 11:26

Witam golf IV 1.6 akl i mam taki problem zę jak czasem odpalam , jeżdzę i wogóle to jest ok , a dziś rano podjechalem na chwile do domui, za minute wrocilem , odpalam auto i trzesie jak cholera, swiece , nowe, przpustnica czyszczona. filtry też , , teraz nic mu narazie nie jest, czy orientuje sie ktos co to moze byc??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: Qto » śr wrz 28, 2011 11:32

dominik88.22 pisze:trzesie autem przy co drugim odpaleniu
a z tego co piszesz to raz się przydarzyło...
może jakiś chwilowy błąd. Mi kiedyś auto odpaliło na trzech garach zgasiłem, odpaliłem ponownie i już nigdy więcej się to nie powtórzyło - a minęło jakieś dwa lata od incydentu



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Re: trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: dominik88.22 » śr wrz 28, 2011 11:35

poszedłem teraz odpalić i to samo drży jak cholera, przygazuje minimalnie to przestaje,

Dodam ze dzisiaj był ten samochód jakis taki mułowaty w czasie jazdy ;/



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: dominik88.22 » śr wrz 28, 2011 23:03

A może to być wina cewki zapłnowej??
Niewiem czy to co terz napisze ma wspoklnego coś no ale...z tego co przypomina mi się w wilgotne dni jest więcej takich objawów czyli jak pada deszcz albo jest mgła.może mieć to coś wspólnego??



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: 89Bartezz » czw wrz 29, 2011 08:02

poczekaj na słoneczne dni i weź jakiś spryskiwacz po plynie, nalej wody i psikaj na każdą cewkę i zobaczysz czy nie ma przebicia



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: dominik88.22 » czw wrz 29, 2011 10:32

A czy przez sondę lambdę moze być takie coś?? bo z tego co pamiętam mechanik sprawdzał mi komputerem kilka razy chyba ze 3 w ciagu roku, samochód i pokazywało mu sondę ale przy tym komunikacie było oznaczenie SP czyli jak mi to wytłumaczył błąd sporadyczny i usunął i że to nie jest powód do wymiany
A czy sonda może byc przyczyną szarpania , głosniejszej pracy itp??

A czy wytlumaczy mi ktoś co znaczy zę nie pali na na jednym cylindrze??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: Qto » czw wrz 29, 2011 21:09

dominik88.22 pisze:A czy sonda może byc przyczyną szarpania
pewnie
dominik88.22 pisze:co znaczy zę nie pali na na jednym cylindrze??
to znaczy że pali tylko na trzech...i wtedy na pewno trzęsie silnikiem

PS. Przestań pisać posty jeden pod drugim



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: dominik88.22 » czw wrz 29, 2011 21:18

A jak sprawdzić własnoręcznie czy nie pali na którymś???
W pracy silnika słychać przerwy ,
A czy mozęsz mi powiedziec gdzie znajde kopułkę , palec i cewkę?? jesli mozna to fotka by się przydała?P
PS już nie będę":)

po nagrzaniu silnik od pracuje mi nierówno, w jego pracy słychać przerwy, stał się głośny bo bardzo słychać go w kabinie i na zewnatrz też raczej, podłaczanie pod kompa nie pokazywało mi nic, może jak teraz pojadę do mechanika niech może poszpera i popatrzy na dane jakie pokazuje mu komp ;/

Byłem zobaczyć czy cewka i przewody nie maja przebic i po ciemku popryskałem na nie noi nic niewidać
A silnik po odpaleniu jak obroty spadną poniżej 1000 obr zaczyna skakać i mieć te przerwy w pracy

Chiałem sćiągnąc przewody z cewki ale nie chciały zejść więc odpusciłem sobie zeby nie urawać czegos i tak znalazłem się w martwym punkcie, gdzie jeszcze szukać??

A czy takie elektryczne rzeczy jak kopułka , cewka , palec mogą powodaować tą przerywaną pracę silnika i jego mniejszą moc i głośniejszą pracę??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 30, 2011 08:42

dominik88.22 pisze:A czy takie elektryczne rzeczy jak kopułka , cewka , palec mogą powodaować tą przerywaną pracę silnika i jego mniejszą moc i głośniejszą pracę??
Mogą tyle, że byłoby to praktycznie ciągle a nie tylko na wolnych obrotach. Kopułki i palca to raczej nie znajdziesz w swoim silniczku. Jeżeli masz silnik 1,6 8V to posprawdzałbym też złaczki elektryczne przy sterowniku silnika. Spotkałem się już z przypadkami nieprawidłowej pracy silnika a winnym była wilgoc w okolicach sterownika.



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Re: trzesie autem przy co drugim odpaleniu

Post autor: dominik88.22 » pt wrz 30, 2011 16:25

Heh zebym jeszcze wiedział gdzie jest ten sterownik, chyba ze mi podpowiesz to moze znajdę:), i co mam czyscic czy coś te wtyczki??
A czy są te objawy podczas jazdy to niewiem bo koła szumią noi jadąc tez tej czkawki nie czuć:)

Dzisiaj sucho na dworze i wogóle inna jazda samochodem :), już niewiem teraz kompletnie gdzie szukac, wychodzi na to ze to musi byc przez wilgoć i pogodę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości