Coś trekocze przy ruszaniu...

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RaVuSs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 02, 2011 11:04
Lokalizacja: Jasło

Coś trekocze przy ruszaniu...

Post autor: RaVuSs » sob wrz 10, 2011 17:01

Witam was! Dzisiaj ni z gruchy ni z pietruchy,usłyszałem przy ruszaniu na mokrej trawie(koła buksowały) jak coś mi trekocze w przodzie,mianowicie taki dzwiek jak: CHRR CHRR CHRR...nie mam pojecia co to moze byc.Może ktoś z was miał juz taki przypadek i podzieli sie ze mna doswiadczeniem z tym oto problemem?

A drugą sprawą jest,auto na podnośniku przód w gorze,jest na luzie. przekrecając kołem w prawo lub lewo,tak jak by ze skrzyni wydobywa sie ciche trr trr...i zaczyna mnie to wszystko niepokoic powoli,Jezeli tylko mozecie to napiszcie pare słów,tak z doświadczenia. Dzieki :smirk:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Coś trekocze przy ruszaniu...

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 13, 2011 13:35

Jeżeli ci terkocze przy skręconych kołach to przeguby zewnętrzne.



Hansolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 03, 2008 17:33
Lokalizacja: Lębork

Coś trekocze przy ruszaniu...

Post autor: Hansolo » śr wrz 14, 2011 22:22

Zakładam że masz ESP,jeżeli tak to jest też być może EDS i na pewno ASR. ASR elektronicznie zbija obroty silnika żeby koła nie buksowały na śliskim przy depnięciu w pedał,natomiast EDS to coś jakby mechanizm różnicowy w skrzyni biegów,przekazuje moment obrotowy na koło które ma lepszą przyczepność. EDS działa do prędkości 40km/h i jest słyszalny jak chrobotanie,bardziej z lewej strony samochodu.W moim aucie jest to też słyszalne.


Mój Tatusiobus ALH seria 97,5 KM & 210,6 Nm soft by Tune UP Gdańsk 120,1 KM & 280,2 Nm / był -sentyment pozostał / teraz Mondeo IV 140 KM TDCI

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Coś trekocze przy ruszaniu...

Post autor: dominik7 » czw wrz 15, 2011 11:08

Mi lupie przy kolach na prosto tak od 80 km/h. Do 80 cicho jest. Ostatnio jechalem 120, to myslalem ze mi sie polos urwie. Czy to przegub wewnetrzny czy cos innego tez moze byc?


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
RaVuSs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 02, 2011 11:04
Lokalizacja: Jasło

Coś trekocze przy ruszaniu...

Post autor: RaVuSs » czw wrz 15, 2011 12:48

Dzieki za odpowiedzi,tez slyszałem o tym systemie EDS,tyle ze nie mam ESP...:/ i to jest troche zastanawiające dla mnie.i nie ma znaczenia czy koła skręcone,czy proste...:) przeguby raczej nie,bo było by je czuc nawet bez buksowania,a to jest dziek słyszalny tylko przy buksowaniu...:)



Awatar użytkownika
RaVuSs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 02, 2011 11:04
Lokalizacja: Jasło

Coś trekocze przy ruszaniu...

Post autor: RaVuSs » śr wrz 21, 2011 15:56

Wszystko działa jak nalezy! Dzisiaj na próbe wyciągłem bezpiecznik ABS'u,wobec tego EDS nie miał prawa się załaczyc i udałem sie na przejazdzke bez tego systemu...powiem wam ze nie znałem mojega auta z takiej zadziornej strony :hmm: ale szkoda opon i silnika... :hmm:
Teraz zastanawiam sie jak zrobic włącznik/wyłacznik EDS'u...czasem fajnie tak zrzedzic mine włascicielom Civ'a :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 10 gości