Regeneracja zaciskow, nowe przewody elastyczne

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Regeneracja zaciskow, nowe przewody elastyczne

Post autor: Demoniq » wt wrz 13, 2011 12:37

Witam

Musialem zregenerowac tylne zaciski hamulcowe poniewaz zapiekly mi sie sanki i tloczek, zryly sie tarcze a kola (w sumie tylko jedno) grzaly sie dosc mocno.
Kupilem zestawy naprawcze, zacisnalem tylne przewody elastyczne, wyjalem zaciski, zregenerowalem (nowe uszczelki, tloczki, odpowietrzniki) i zalozylem ponownie. Mialem nadzieje, ze po napelnieniu zaciskow plynem, wystarczy je prosto odpowietrzyc i po sprawie. Jednak nie...

Caly czas mam miekki pedal hamulca, mimo iz z odpowietrznikow leci juz tylko sam plyn. Dodatkowo brak samoregulacji recznego - zaciaga sie prawie na pionowo za kazdym razem.

Przeczytalem kilkanascie tematow na temat odpowietrzania zarowno tutaj jak i na innych forach (np. passata) i z tego co widze to kazdy ma inna teorie. Jeden twierdzi ze pompuje hamulcem i od tylu do przodu, ktos inny ze absolutnie nie pompowac bo sie uszkodzi pompe, inny mowi, ze mozna pompowac ale od przodu do tylu, etc., etc.
Zatem moje pytanie - JAK JEST FAKTYCZNIE ? Czy moze sie wypowiedziec ktos kto juz robil to z powodzeniem ?

1. Czy porada z tego tematu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=315610 jest prawidlowa ?
2. A jesli tak, to czy wystarczy odpowietrzyc sam tyl czy musze robic rowniez przod ?
3. Czym spowodowany jest brak samoregulacji recznego ?

Golf IV, 85KW, 2000r., AJM, z ABS/ESP
Z gory dzieki za podpowiedzi ;)
Ostatnio zmieniony śr wrz 14, 2011 13:18 przez Demoniq, łącznie zmieniany 1 raz.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Regeneracja zaciskow , problem z odpowietrzeniem

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 13, 2011 13:05

A sprawdziłeś czy linki od ręcznego ci nie blokują? Może tez jest zblokowany tłoczek i sam się nie "wykręca" z tej sruby.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Regeneracja zaciskow , problem z odpowietrzeniem

Post autor: Demoniq » wt wrz 13, 2011 13:17

Przyznam, ze nie bardzo rozumiem o co pytasz... ^^

Reczny zaciaga sie na maxa. W tym czasie tloczki wychodza maxymalnie na ile pozwala im mechanizm samoregulacji, po czym po spuszczeniu recznego znow sie cofaja - nie zostaja w wysunietej pozycji.
Może tez jest zblokowany tłoczek i sam się nie "wykręca" z tej sruby.
Ale jak jest zblokowany ? W sensie - przez co ?


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Regeneracja zaciskow , problem z odpowietrzeniem

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 13, 2011 13:25

Samoregulacja luzu między tłoczkiem a klockiem polega na tym, że tłoczek podczas naciskania na pedał hamulca jest przesuwany ale i jednocześnie "wykręcany" na takiej śrubie. Dzieki temu po puszczeniu pedału hamulca cofa się tylko o tyle o ile pozwoli mu gumowy oring uszczelniający a nie do "pierwotnej pozycji. Jeżeli ten mechanizm nie działa i tłoczek wraca zbyt duzo do tyłu to automatycznie masz miękki pedał hamulca i luz na dźwigni ręcznego.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Regeneracja zaciskow , problem z odpowietrzeniem

Post autor: Demoniq » wt wrz 13, 2011 14:02

Ja wiem jak dziala ten mechanizm, bo go juz wyjmowalem 3 raz ;)
Moje pytanie brzmi - dlaczego teraz nie dziala ? Zlozyc zle sie go nie da - bolec wewnatrz zacisku wymusza konkretne polozenie i blokuje mozliwosc ruchu. Reszta tez jest dosc prosta - np. bebechy tloczka.
Tloczek wkrecalem tez juz nie pierwszy raz przy uzyciu odpowiedniego narzedzia - zatem i tu mechanizm nie powinien sie "uszkodzic".

Chyba, ze jest cos o czym nie wiem... ? :P


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Regeneracja zaciskow , problem z odpowietrzeniem

Post autor: Demoniq » śr wrz 14, 2011 13:16

No to kaszana...

Zszelem wlasnie do garazu... caly plyn hamulcowy zlecial na pologe. Nie mam pojecia czemu... z pierwszych ogledzn wychodzi, ze przez nieszczelne polaczenie przewodu elastycznego i zacisku. WIem, ze napewno byl dobrze dokrecony. Tak samo jak odpowietrzniki... wydaje mi sie, ze problem jest na styku zacisk-uszczelka.

Szukam wlasnie nowych przewodow ale nigdzie nie moge znalezc calego kompletu - wszedzie sa same przewody bez tej sruby z uszczelkami. Czy ktos sie orientuje czy mozna to dostac poza ASO ?


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Regeneracja zaciskow, nowe przewody elastyczne

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 14, 2011 14:14

A czy jak skręcałeś to dałeś tą podkładkę? Spróbój załozyc nową uszczelkę miedzianą i zobacz czy nadal będzie nieszczelność.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Regeneracja zaciskow, nowe przewody elastyczne

Post autor: Demoniq » śr wrz 14, 2011 14:29

Tej podkladki nie dalo sie u mnie nawet zdjac - byla jakby nakrecona na srube (po "wewnetrznej" stronie gwintu)
Poza tym zawsze myslalem, ze w takich miejscach daje sie miedziane podkladki, a moje sa chyba aluminiowe...

A co do nowych - wlasnie o to pytalem w moim poprzednim poscie. Czy te podkladki (moga byc wraz ze sruba do tego modelu zacisku/samochodu) mozna dostac gdzies ? Czy mam kupic po porstu "jakies" podkladki nowe i zalozyc ?


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Regeneracja zaciskow, nowe przewody elastyczne

Post autor: Kavior » śr wrz 14, 2011 16:33

Kup zwykłe podkładki miedziane i problem zniknie :bigok: Dobrze jest przed montażem palnikiem wygrzać podkładkę by dobrze dopasowała się do korpusu zacisku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości