czy to uszczelka pod głowicą?ubywa płynu i dymi

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dereza
Bandyta
Bandyta
Posty: 112
Rejestracja: śr lis 04, 2009 15:09
Lokalizacja: Zwoleń

czy to uszczelka pod głowicą?ubywa płynu i dymi

Post autor: dereza » pt wrz 09, 2011 11:53

Witam,mam problem Skoda Octavia 1.6 GAZ problem polega na tym,że ubywa mi płynu chłodniczego(na razie zalewam wodą ale niedługo spuszczę i zaleję płynem jak będzie zimniej)ubywa płynu muszę dolać raz na 3 tygodnie z poł litra wody albo trochę mniej,nie widzę żeby gdzieś wyciekało i po nocy jak jest zimny silnik to przez 30 sekund dymi na jasno niebiesko chodzi tak jakby na 3 cylindry jakby był zalany,czy coś takiego,najdziwniejsze jest to że raz właśnie tak chodzi a raz jak się odpali na zimnym to nie kopci nic a nic.
Czy jest to możliwe,że to uszczelka pod głowicą?w zbiorniczku jest taka jakaś sadza czarna osadzona i nie wiem co mam o tym myśleć :? nie widzę,żeby olej ubywał tylko objawy są takie jak napisałem,co do węży to nie zauważyłem żeby były twarde.Co o tym myślicie?bo nie daje mi to spokoju



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

czy to uszczelka pod głowicą?ubywa płynu i dymi

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 09, 2011 12:37

Że mozliwe ale na razie za mało danych. Możesz jechac do warsztatu gdzie mają urzadzonka potrafiące wykryć nieszczelność uszczelki na podstawie badania płynu chłodzącego.Ale na razie ponownie oglądaj - macaj palcem połączenia szczególnie węzy chodzących do reduktora, czętsocieknie ale tak szybko paruje że nie widać mokrego a na palcu się zauważy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czy to uszczelka pod głowicą?ubywa płynu i dymi

Post autor: jhosef » wt wrz 13, 2011 13:18

Jeśli dymi na niebiesko po odpaleniu to uszczelniacze zaworowe do wymiany. Można to zrobić bez ściągania głowicy ale jak masz jakieś niepewności do do samej głowicy to z rozpędu można i polecieć z uszczelką. Najlepiej sprawdzić na obecność spalin w płynie chłodniczym.Może zarzucać świece olejem ściekającym przez uszczelniacze i stąd praca na 3 garach.



dereza
Bandyta
Bandyta
Posty: 112
Rejestracja: śr lis 04, 2009 15:09
Lokalizacja: Zwoleń

czy to uszczelka pod głowicą?ubywa płynu i dymi

Post autor: dereza » śr wrz 14, 2011 09:39

uszczelniacze zaworowe wymienione i nie wygląda mi to na niebieski dym, bardziej na przezroczysty siwy, raz normalnie odpala a raz się dławi przez 20 sekund a potem jest normalnie,także uszczelniacze są wymienione na nowe.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czy to uszczelka pod głowicą?ubywa płynu i dymi

Post autor: jhosef » śr wrz 14, 2011 09:56

dereza pisze:uszczelniacze zaworowe wymienione i nie wygląda mi to na niebieski dym, bardziej na przezroczysty siwy, raz normalnie odpala a raz się dławi przez 20 sekund a potem jest normalnie,także uszczelniacze są wymienione na nowe.
Sam w pierwszym poście użyłeś przymiotnika niebieski. Na ciepłym kopci trochę na biało?
Sprawdź płyn ale raczej szykowałbym się na zmianę uszczelki pod głowicą. Możesz sam wąchnąć płyn jak masz dobry węch :)



tomaszw23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 18:33

czy to uszczelka pod głowicą?ubywa płynu i dymi

Post autor: tomaszw23 » ndz lis 09, 2014 19:07

Witam,
posiadam golfa IV 1,6 SR AKL wymieniłem uszczelkę pod głowicą została również sprawdzona szczelność głowicy i jest OK niestety nadal ubywa płynu w zbiorniku nigdzie nie widać wycieku zewnętrznego tylko KOPCI NA BIAŁO jak rano go odpalam około 20s przerywa tak jakby nie szedł na wszystkie tłoki po "przegazowaniu" pracuje normalnie ale kopci dalej. Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam

:rozpacz:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości