Czy kupiłem w ASO podróbkę

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Czy kupiłem w ASO podróbkę

Post autor: kiss » pn wrz 12, 2011 21:07

Historia jest taka:
Kupiłem w ASO nowy czujnik temperatury, ponieważ stary zaczął padać. Typowe objawy –falowanie wskazówki na zegarach.
Niestety nowy czujnik za ponad 100zł po półtora roku też zaczął powoli padać. Te same objawy.
Kiedy go wyjąłem i dokładnie przyjrzałem zauważyłem, że posiada podejrzanie słabej jakości nadruki. Zupełnie inne niż ten oryginalny czujnik z pierwszego montażu.
Czy to możliwe, że mogłem w ASO kupić podróbkę, bo wszystko na to wskazuje – słabej jakości nadruk, krótka żywotność?
Na tej aukcji sprzedawca ostrzega przed czujnikami dokładnie takimi, jaki kupiłem w ASO – chińskimi podróbkami:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1792615301" onclick="window.open(this.href);return false;

Na zdjęciu pokazałem czujniki:
W środku oryginalny czujnik jak wyjechał w aucie z fabryki (wytrzymał 8 lat), po lewej czujnik, który kupiłem w ASO, po prawej czujnik kupiony przez allegro - wygląda na oryginał, ale 100% nikt mi nie da.

Obrazek



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

??? Czy kupiłem w ASO podróbkę ???

Post autor: italiano_83 » pn wrz 12, 2011 21:19

Ja kupowałem w ASO także czujnik temperatury, chyba z dwa lata temu i wyglądał tak :helm:
po kliknięciu otworzy się w pełnym rozmiarze.
Obrazek
Obrazek


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czy kupiłem w ASO podróbkę

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 13, 2011 13:19

Jak kupowałes w Aso i masz paragon to ci go wymienią. Ja ostatnio też kupowałem oryginał (92 zł) i pytałem sie o gwarancję w razie usterki to powiedzieli mi 2 lata.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Czy kupiłem w ASO podróbkę

Post autor: kiss » wt wrz 13, 2011 18:36

Kolejne spostrzeżenie. Nowy czujnik temp. 90 st. wskazuje mi teraz latem już po 4-5 km (mowa tutaj o TDI) a ten z ASO łapał dopiero po przynajmniej 7-8 km. Trochę chyba dużo jak na temperaturę otoczenia 25 st.
Słabej, jakości nadruk, krótka żywotność oraz nieprawidłowe wskazania – tym wszystkim może się tylko charakteryzować tania, chińska podróbka a nie oryginalny produkt. Taki bubel kupiłem w ASO !!!
marcin7x5 pisze:Jak kupowałes w Aso i masz paragon to ci go wymienią.
na drugą podróbkę? :bajer:
paragonu niestety nie mam bo już dawno udałbym się do nich



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy kupiłem w ASO podróbkę

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 13, 2011 20:28

kiss, to już nie te czasy że jak pojedziesz do ASO to masz pewność że dostaniesz idealnie sprawną część. Sam się przejechałem raz na termostacie, owszem znaczki VW ma, ale producent to inna firma niż ta co robiła na pierwszy montaż (Behr w tym wypadku) i jakość do d....


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Czy kupiłem w ASO podróbkę

Post autor: kiss » wt wrz 13, 2011 21:47

Paweł Marek pisze:się przejechałem raz na termostacie, owszem znaczki VW ma, ale producent to inna firma niż ta co robiła na pierwszy montaż
No tutaj akurat w przypadku tych czujników producent jest ciągle ten sam (ELTH Luxemburg) a różnicę między nimi widać już gołym okiem



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czy kupiłem w ASO podróbkę

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 14, 2011 11:33

Ostatnio na stronie seata pojawiła się informacja, że do aut starszych proponowane są tańsze części zamienne sygnowane logiem całej grupy vw. Są to części w pełni uznawane przez aso a tansze. Byc może to samo jest w aso vw i tez trafiają się "gorszej jakości" części.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Czy kupiłem w ASO podróbkę

Post autor: marmi m » śr wrz 14, 2011 13:38

może też być tak że trafił ci sie gorszy egzemplarz którego w jakiś sposób nie wychwyciła kontrola jakości....


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości