Zle ustawiona kierownica

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kocursky
Co ja pacze
Co ja pacze
Posty: 19
Rejestracja: pn sie 29, 2011 11:56

Zle ustawiona kierownica

Post autor: kocursky » ndz wrz 11, 2011 12:56

Taki mam problem. Mam golfa ktorego niedawno nabylem i zauwazylem (wczesniej nie widzialem bo samochod byl nie na chodzie) ze kiedy kierownica jest ustawiona na srodku samochod sciaga dosc mocno na prawo, kiedy przekrece ja o jakies 5-10 stopni w lewo wtedy jest ok. Nie ma zadnych luzow. Jak sobie poradzic z tym? Czy samemu da rade?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zle ustawiona kierownica

Post autor: Qto » ndz wrz 11, 2011 16:47

jechać do zakładu gdzie ustawią zawieszenie...geometria/zbieżność



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Zle ustawiona kierownica

Post autor: Demoniq » wt wrz 13, 2011 13:04

Takie cos samo sie nie robi :P
Byc moze zaliczyl dzwonka albo po prostu spora dziure/kraweznik, jakich u nas nie brakuje... albo... ktos zdejmowal kierownice i potem zle przykrecil ^^

Zrob jak pisze Qto


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zle ustawiona kierownica

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 13, 2011 13:17

Mógł też ktos na własną rękę wymieniac końcówki drązków kierowniczych i nie ustawił właściwie. Prawdopodobnie trzeba tylko ustawic zbiezność i będzie ok.



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Zle ustawiona kierownica

Post autor: monopolowy » śr wrz 14, 2011 14:51

Miałem podobny problem i wszyscy mówią, że w MKIV kierownicy nie da się źle ustawić (nie sprawdzałem, podobno jest wcięcie i pasuje tylko w 1 sposób), jeśli kierownicę masz przekrzywioną to zrób zbieżność i przejdzie


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Zle ustawiona kierownica

Post autor: czarekcw » pt wrz 16, 2011 01:24

Mam też problem z ustawieniem kierownicy- gdy kupiłem auto to nie miał wyregulowanej zbieżności ale kiera stała prosto, po wizycie u mechanika kiera podczas jazdy prosto jest odchylona ok 3cm w lewo. Teraz pytanie- można odkręcić kółko i wkręcić tak jak ma być czy jest tylko jeden punkt, gdzie można założyć kierownicę i trzeba po prostu jechać na reklamację?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zle ustawiona kierownica

Post autor: jhosef » pt wrz 16, 2011 09:25

czarekcw pisze:Mam też problem z ustawieniem kierownicy- gdy kupiłem auto to nie miał wyregulowanej zbieżności ale kiera stała prosto, po wizycie u mechanika kiera podczas jazdy prosto jest odchylona ok 3cm w lewo. Teraz pytanie- można odkręcić kółko i wkręcić tak jak ma być czy jest tylko jeden punkt, gdzie można założyć kierownicę i trzeba po prostu jechać na reklamację?
Jeśli miałeś ustawianą zbieżność to do poprawy. Chyba, że tylko wymienił coś w zawiasie a ustawił na oko. To trzeba bedzie zrobić zbieżność. Nie każdy mechanik na ustrojstwo do ustawień zbieżnośći.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Zle ustawiona kierownica

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 16, 2011 09:54

czarekcw pisze:po prostu jechać na reklamację?
i wszystko w temacie. Ma tak regulowac długośc drązków (obu) az będzie kiera na wprost i zbieznośc ok.

Chyba, że auto miało dzwon i poleciały kąty to wtedy tez ci bedzie kiera uciekała podczas jazdy pomimo, że zbieżnośc będzie ok.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zle ustawiona kierownica

Post autor: grg474 » pt wrz 16, 2011 11:35

czarekcw pisze:Teraz pytanie- można odkręcić kółko i wkręcić tak jak ma być
można


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości