golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: marekgolf3 » pt sie 26, 2011 23:39

Witam mam taki problem. Mój silnik to 1.6abu 93r jadąc samochodem stanąłem na krzyżówce i puszczając sprzęgło na 1 tak go troszkę przymuliło i od tamtej pory auto chodzi jakby na 3 gary i strasznie coś tłucze w głowicy. Zauważalny jest znaczny spadek mocy auto ciężko pali. Wykluczam uszczelkę pod głowicą bo w oleju nie ma masła , płyn chłodniczy nie ubywa. Brak mi pomysłów. ktoś mi powiedział że morze szklanka w głowicy padła ale wyglądają na całe. Cóż to może być? Z góry dzięki za pomoc.pozdrawiam.
ps. Czy to normalne że aparat zapłonowy ma luzy na boki? czy przez to może być coś nie tak? i doszedł nowy problem auto nie chce odpalić. łaplie jakby na 2 gary ale nie odpala.



spoon83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sie 06, 2009 13:15
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon
Silnik: bcb

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: spoon83 » ndz sie 28, 2011 14:01

a podstawowa sprawa jak poprawne ustawienie rozrządu sprawdzałeś - może się przestawił


http://seifenqueen.de/96a6b

piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: piteR-ek » pn sie 29, 2011 13:58

Jak dla mnie to przeskoczył ci pasek rozrządu sprawdź jego ustawienie na początek, zdejmij obudowę i popatrz czy górne koło i dolne pasowe pokrywają się ze znakami, bardzo możliwe że pokrzywiłeś zawory. A co do luzów w aparacie, chodzi ci o luz wałka w aparacie? Ja mam luz i jest wszystko ok, byle simmering ci oleju nie puszczał do środka.



Damian.M

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: Damian.M » pn sie 29, 2011 17:35

Witam,
zacznij układu zapłonowego-od przewodów WN i świeć-miałem kiedyś uszkodzoną-palił na trzy, ledwo szedł i klepał.



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: marekgolf3 » pn sie 29, 2011 19:58

Rozrząd ok zgrywa się jak należy. ale auto postało przez niedzielę i nawet się nie odezwie czasem tylko złapie jakby na 1 gar a świece zmieniałem przewody zmieniałem jakieś 2 tygodnie temu na nowe i profilaktycznie załozyłem stare i to samo. Kurde mogłem narzekać w tym aucie jedynie na rdzę. ale a silniczek nigdy.Ale też mnie dziwi że tak nagle przymuliło go i zaczął wariować ,bo nawet nic nie stukało w silniku na zimnym jak i na rozgrzanym silniku silniczek był igiełka . nie brał oleju a ma nastukane ponad 280 tyś i zero kopcenia.



Damian.M

Re: golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: Damian.M » pn sie 29, 2011 20:07

To dalej sprawdzaj układ zapłonowy-czy ma iskrę, czy hall sprawny, kopułka, palec... i szczelność układu wtryskowego-wężyki "powietrzne", podstawa wtrysku...?
Co do świeć-miałem kiedyś jedną uszkodzoną-dopiero przy trzecim wykręceniu i dokładnym sprawdzeniu okazało się, że na jednej pękła w środku między elektrodami ceramika po 50.000-wyglądało to jak delikatna rysa 3mm-to wystarczyło, miała przebicie i iskra "latała" po całym silniku!
A świece dobrane dobre i przewody?
Z doświadczenia wiem, że warto wymieniać komplet=świece, przewody, kopułka+palec.



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: marekgolf3 » wt sie 30, 2011 18:57

układ iskrowy i wtryskowy wykluczam. Sprawa wygląda tak .Auto nie chodzi na 3 gary ale na 2 odłączyłem 4 przewód od świecy i auto chodzi tak samo ,mało tego odłączyłem 3 przewód i dalej chodzi tak tyle że stuki w głowicy ustają iskra na każdej świecy jest taka sama . Macie jakiś pomysł?



Damian.M

Re: golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: Damian.M » wt sie 30, 2011 19:27

A kolejność przewodów na kopułce tak jak być powinna 1-3-4-2 ? Bo z tego co piszesz to masz objaw podobny do związanego ze złym wpięciem przewodów w kopułkę...



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: marekgolf3 » wt sie 30, 2011 21:30

Dobrze tylko kolejność to ja znam na pamięć a po za tym przewody podczas jazdy same się nie przestawiły. Pewnie trzeba będzie wydrzeć czapkę(głowicę) i zobaczyć co z nią nie tak . jak by się popychacze (szklanki) pozastawały to mogło by się coś takiego dziać? czy jak ja myślę gniazda powypalało?



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Re: golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: Warren. » śr sie 31, 2011 07:56

marekgolf3 pisze: Wykluczam uszczelkę pod głowicą bo w oleju nie ma masła , płyn chłodniczy nie ubywa.
Pomiędzy magistralą olejową a płaszczem wodnym będzie szczelność, a uszczelka może być wypalona pomiędzy cylindrami i będzie przedmuch z jednego do drugiego, a wtedy silnik nie będzie równo pracował i będą słyszalne stuki.



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: marekgolf3 » śr sie 31, 2011 14:31

może i uszczelka przecież jak by to zawory albo gniazda wypalone to by kopcił a on nic. jak uważacie?



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: Warren. » śr sie 31, 2011 17:09

Jak masz dostęp do próbnika to zmierz ciśnienie sprężania na cylindrach.



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: marekgolf3 » śr sie 31, 2011 19:18

Niestety nie



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

golf chodzi na trzy tłoki i coś stuka w głowicy

Post autor: marekgolf3 » czw wrz 01, 2011 20:03

Witam na 100 procent to uszczelka głowicy. chciałem się zapytać jak to jest po splanowaniu głowicy, czy trzeba grubszą uszczelkę zakładać? jaką firmę polecacie i ile ma mieć grubości?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości