Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Guziel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2009 13:56
Lokalizacja: KO11HS

Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Guziel » śr sie 10, 2011 20:59

Witam.
Problem następującej maści; auto to Golf MK3 kombi TDI 90 kucy '94. Szarpie przy ruszaniu z pierwszego biegu, przy wrzuceniu na dwójkę też jakby sprzęgło wysoko brało i czuć dość mocne szarpnięcie; wszystko w trakcie puszczania sprzęgła. Ciężko jest puścić je z wyczuciem i wyeliminować to szarpnięcie (na dwójce) lub ciągłe szarpanie, telepanie (na jedynce). To telepanie i szarpanie na jedynce można wyeliminować ponownym wciśnieciem pedału sprzęgła ale to jest nawrotowe. Kiedyś można było spokojnie ruszyć samym sprzęgłem nawet pod wzniesienia kiedy w samochodzie miałem pasażerów. Teraz nie ma o tym mowy. Ponad to, kiedy rozpędzam się np. na czwórce lub piątce czuć lekkie wibracje. Ostatnio odkryłem też, że na odpalonym silniku kiedy na luzie puszczam sprzęgło słychać grzechotanie w okolicach skrzyni lub serwa. Samo sprzęgło było wymieniane na początku zeszłego roku, tarcza i docisk (LUKA). Poduchy pod silnikiem i skrzynią też są w porzadku, sprawdzone. Sprzęgiełko jest hydrauliczne.
Bardzo proszę o sugestie lub pomoc jeśli miał ktoś z tym lub czymś podobnym do czynieinia. U mnie w mieście nie ma mechaników z prawdziwego zdarzenia, bez konkretnego wskazania na zepsuty element nie mam nawet co do takiego uderzać.


Szczęk broni w imię boże, jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze...

Awatar użytkownika
Guziel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2009 13:56
Lokalizacja: KO11HS

Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Guziel » ndz sie 14, 2011 12:31

Up!


Szczęk broni w imię boże, jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze...

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Vii » ndz sie 14, 2011 23:47

objawy dla rozwalonego koła zamachowego dwumasowego jak w ryj strzelił. Masz to u siebie w silniku bo bez kitu nie wiem jaki masz silnik poza 1.9 TDI 90 KM. ?



Awatar użytkownika
Guziel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2009 13:56
Lokalizacja: KO11HS

Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Guziel » pn sie 15, 2011 10:12

Typ 1Z. Dwumasa w MK3?


Szczęk broni w imię boże, jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze...

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Vii » pn sie 15, 2011 11:22

Guziel pisze:Typ 1Z. Dwumasa w MK3?
Były.
1Z ma zwykły jednomas.. słowo dwumas zamień na jednomas i masz odpowiedziec na pytanie które Cie nurtuje.



Awatar użytkownika
Guziel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2009 13:56
Lokalizacja: KO11HS

Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Guziel » pn sie 15, 2011 12:02

Rozumiem, dzięki ogromne za rozjaśnienie sprawy.
Mam jeszcze jedno pytanie. Mechanik twierdzi, że wymienił kompletne sprzęgło (koszt około 750zł razem z robocizną). Co w takim razie kryje się pod stwierdzeniem "kompletne sprzęgło"? I ew. co mogło być przyczyną awarii?


Szczęk broni w imię boże, jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze...

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Golf 1.9TDI 90PS Drgania i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Vii » pn sie 15, 2011 12:51

Guziel pisze:Mechanik twierdzi, że wymienił kompletne sprzęgło (koszt około 750zł razem z robocizną). Co w takim razie kryje się pod stwierdzeniem "kompletne sprzęgło"?
Sprawdz sobie na alleGRO co to jest kompletne sprzegło do 1Z.. I przy okazji sprawdź sobie cene i sobie zobaczysz ile sprzęgło i ile robota itd..
Guziel pisze:I ew. co mogło być przyczyną awarii?
Zużycie :hmm:

Mówie Ci wymień sobie koło zamachowe i bedziesz miał wszystko ok, najlepiej jak najszybciej bo przez to mozesz sobie rozwalić skrzynie biegów w pół...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości