Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pinkej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 17:33

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Pinkej » czw sie 11, 2011 16:21

Witam Was,

Mam mały problem z moim mk4, 2002r. 130km 1,9TDI silnik ASZ

Po odpaleniu na zimnym silniku słychać dziwne pukanie i metaliczne odgłosy, po rozgrzaniu mniej. W momencie ruszania na pół-sprzęgle słychać dziwne zgrzyty ;(

Kiedy autko chodzi na wolnych obrotach i jałowym biegu z okolic skrzyni biegów wydobywa się metaliczny dźwiek. Byłem u kilku "specjalistów" i każdy twierdzi co innego, jeden, że dwumas do wymiany a inny, że łożysko wysprzęglające.

Dodam, że samochodem delikatnie trzęsie na postoju przy wolnych obrotach ale bez tragedii.

Koszt wymiany z robotą 2600 pln (komplet SACHS)

Czy ktoś z Was miał podobny problem lub pomysł co to może być, ewentualnie z okolic Poznania spotkać się i "osłuchać" mojego golfa.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i sugestię.

Pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Rafał 21 » czw sie 11, 2011 17:27

Pinkej pisze:Kiedy autko chodzi na wolnych obrotach i jałowym biegu z okolic skrzyni biegów wydobywa się metaliczny dźwiek. Byłem u kilku "specjalistów" i każdy twierdzi co innego, jeden, że dwumas do wymiany a inny, że łożysko wysprzęglające.

Dodam, że samochodem delikatnie trzęsie na postoju przy wolnych obrotach ale bez trag
Pinkej, wystarczy poczytać jakie sa objawy dwu masy, jest tego pełno . Twoje są ewidentne tego objawy ze dwu mas sie skończył :banghead: 1 hałasuje na biegu jałowym i trzęsie budą .Szarpie też przy ruszaniu . Metaliczne zgrzyty mogą sie też wydobywać przy obcieraniu o obudowę uszkodzonej dwu-masy. . Łożysko szumi ,grzechocze ale przy wciśnieciu pedału sprzęgła ustępuje . Wiec nie zatrudniaj armii ludzi niewierny Tomaszu! tylko bierz sie za wymianę bo jeszcze więcej narozrabia Ci to sprzęglo.A w ostateczności nie tylko sprzęgła ale i skrzyni będziesz szukał


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Pinkej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 17:33

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Pinkej » czw sie 11, 2011 17:36

Czytałem, czytałem, ale jak to ładnie ująłeś nie chciałem wierzyć, w to co czytam i to co słyszę ze swojego golfa

W takim razie pytanie czy ktoś w okolicach Poznania wymieniał dwumas i może kogoś polecić ?

impreza niestety do najtańszych nie należy ;/



Awatar użytkownika
Coldfire28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn lis 30, 2009 08:14
Lokalizacja: Zgorzelec

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Coldfire28 » czw sie 11, 2011 17:42

Mialem bardzo podobne objawy. Okazalo sie ze dwumas. Mi wyszlo z robota 1400 zł 1050 zl dwumas kpl SACHS i 350zl wymiana. Tyle ze ja mam 5cio biegowa skrzynie :P

A jak wyglada sprawa gdy gasisz samochod?? Terkocze jak masz wycisniete sprzeglo??


MESS WITH THE BEST, DIE LIKE THE REST :]
Mój Gofer --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4148474#4148474

Pinkej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 17:33

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Pinkej » czw sie 11, 2011 17:51

No własnie przy gaszeniu delikatnie cos tam sie dzieje ale w granicach normy bym powiedział, nie jest to aż takie straszne jak u niektorych na filmikach na YT, Jak zmieniam biegi nie słychać żadnych stuków (radio mam wyłaczone), biegi zmieniają się płynnie.

Wymieniałes sam dwumas czy sprzegło też ?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Rafał 21 » czw sie 11, 2011 17:56

Pinkej pisze:impreza niestety do najtańszych nie należy ;
Pinkej, taki jest urok motoryzacji :-( gdybyś posiadał taki silnik jak ja to koszt całego sprzegla z wymianą na 1dnomas 800zł .. Lub takie chociaż silniki też by było taniej http://allegro.pl/kpl-sprzeglo-dwumas-s ... 30263.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Ale coś za coś :P Będzie dobrze nie martw się Pinkej, powiedz babci że wpadłeś i będziesz miał czworaczki o więcej juz nie będzie pytać tylko da kasę :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Pinkej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 17:33

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Pinkej » czw sie 11, 2011 18:08

jest to jakiś sposób "na babcię" tylko szkoda było by mi jej zdrowia, które i tak nie jest najlepsze...

może ktoś z okolic Poznania wymieniał dwumas to poleci coś dobrego



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: italiano_83 » czw sie 11, 2011 20:22

Rafał 21 pisze:Rafał 21
Kolega
Pinkej pisze:Pinkej
ma silnik
Pinkej pisze:Mam mały problem z moim mk4, 2002r. 130km 1,9TDI silnik ASZ
A tam jest sprzęgło 240mm więc nie pasuje zestaw z linku który podałeś do sprzęgła 228mm - oczywiście różnice w dwumasowym kole zamachowym i łożysku wyciskowym też są, w AZS wysprzęglik i łożysko jest zintegrowane w przeciwieństwie do sprzęgła 228.
Sprzęgło do AZS/ARL jest droższe.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Coldfire28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn lis 30, 2009 08:14
Lokalizacja: Zgorzelec

Czy to na pewno koło dwumasowe ? help !

Post autor: Coldfire28 » pt sie 12, 2011 08:48

Tak, caly komplet wymienialem. Wiesz ceny w wiekszych miastach sa zawsze wieksze za robote i duzo ludzi ktorzy chca Cie zrobic w ch*ja... Mozesz zawsze w jednomas sie zabawic.... Od sharana np .... Ja wyszedlem z tej opcji ze nowe kolo wytrzymuje i tak ok 200 tys km a wiem ze i tak tyle nie zrobie, a z jednomasem jest troche zabawy.


MESS WITH THE BEST, DIE LIKE THE REST :]
Mój Gofer --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4148474#4148474

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości