Golf III czopy tył co to za część.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Mati44 » śr sie 10, 2011 11:54

Witam wszystkich zabrałem się dziś za wyminę czopów i łożysk w swoim MKIII hamulce bębnowe wszystko było ok do puki nie natkałem się na nie wiem dokładnie jak się ten element nazywa :-) jest to coś w stylu metalowego pierścienia o ringu który nabity jest na czop i zasłania 4 śruby mocujące czop do belki musiałem zdjąć ten element i troszkę się pokrzywił znajduje się on dokładnie na końcu czopu i tak jakby dociska ten o ring uszczelniający łożyska w bębnie nie wiem dokładnie za co ten element odpowiada i czy wo gule da się coś takiego dokupić co ciekawe w etce też nie mogę tego znaleźć oto fotki tajemniczego elementu morze ktoś wie czy ten element musi tam być i za co odpowiada :D bo nie wiem czy mogę to bez tego złożyć :D oto fotki element zaznaczony strzałką.
PozdraVWiam
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Lipek81 » śr sie 10, 2011 15:06

Moim zdaniem tego nie powinno tam być. Ktoś kiedyś dołożył coś od siebie naprawiając hamulce z tyłu. W drugim kole też to masz?



Damian.M

Re: Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Damian.M » śr sie 10, 2011 16:17

Witam,
to jest pozostałość po jakimś starym uszczelniaczu-po zdjęciu gumy właśnie tak wygląda baza uszczelniacza-nie wszystkich.
I przy okazji, obróć sprężynkę samoregulatora-zaczepem na zewnątrz-będziesz miał możliwość jej wypięcia przez jeden z otworów w bębnie, jak kiedyś będziesz go zdejmował-wtedy łatwiej schodzi bęben.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 17:04

To nie jest część po starym simeringu, taka blaszka - osłonka jest zakładana , chroni simering bębna czy tarczy przed brudem z wewnątrz hamulca, ja w tarczowych też ją mam, to znaczy jej marne resztki bo skorodowała. Więc powinna być ale można się obyć.
191501639A
część 8b na obrazku http://autopartmaster.com/imgbank/cat/v ... t=ED700CA9" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Damian.M

Re: Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Damian.M » śr sie 10, 2011 17:31

Racja!
To nakładka dla hamulców bębnowych bez abs.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 17:34

Bębnowych i tarczowych również bez ABS. Sprawdziłem w ETCE i sam przy tarczowych bez ABS


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Mati44 » śr sie 10, 2011 17:34

Czyli mogę bez obaw założyć bez czy lepiej wyprostować jak tylko się da i założyć z powrotem tylko nie wiem czy jak będzie choć odrobinkę krzywa czy nie zniszczy uszczelniacza w bębnie



Damian.M

Re: Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Damian.M » śr sie 10, 2011 17:41

Fakt!
Przy tarczowych też.
Twoja decyzja z jej zakładaniem-jak ma chronić to niech chroni!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 18:35

zakładaj nie uszkjodzi simeringu on jest troszkę schowany w bębnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Lipek81 » śr sie 10, 2011 21:58

heh - a niby z wyglądu te hamulce identycznie jak w mk2 - a jednak jakaś drobna zmianę zrobili w mk3 :)



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: J.B.S. » śr sie 10, 2011 22:02

Ale ja w mkII miałem to samo.Tylko skorodowało.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Mati44 » śr sie 10, 2011 22:17

To postaram się wyprostować te blaszkę, jak miałem zużyte czopy to ta uszczelka w bębnie tarła się o tom blaszkę teraz powiano być ok po wymianie czopów i łożysk ale boje się że jak będzie choć odrobinę krzywa to mi znów wytrze te uszczelkę zobaczę jak uda się to dość dobrze wyprostować to założę a jak nie to morze w ASO zamówię znalazłem według numeru katalogowego coś takiego ale te blaszki mają jeszcze dodatkowo jakiś kołnierz nie wiem czy nie tarł by się o koronkę ABS http://s194.photobucket.com/albums/z139 ... ter=images" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Paweł Marek » czw sie 11, 2011 07:46

Lipek81, wpisz numer który podałem w ETKę, część była już w mk2

Mati44, ale chyba niema takiej osłonki przy ABS, Etka nie przewiduje i ja mam też w domu GTI mk3 z ABS i nie było jej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Golf III czopy tył co to za część.

Post autor: Mati44 » czw sie 11, 2011 07:58

Paweł Marek, czyli jeśli dobrze rozumiem tej osłonki nie powinno tam by przy bębnach z ABS



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości