Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamtb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 14, 2011 05:07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Post autor: adamtb » czw sie 04, 2011 23:26

Ten będzie się nadawał jak i wiele innych SAE 75W-90 API GL-4/5.
W tych autach nie ma jakichś nowoczesnych skrzyń bo mają już ponad 20 lat, więc jak olej spełnia parametry podane przez VW to można lać (unikaj tylko tych najtańszych, marki no name i rozlewanych z beczek z allegro).
Ja mam wlany ELF TRANSELF SYNTHESE FE 75W90 API: MT-1/GL-4/GL-5 i jest według mnie bardzo dobry.
Oleje przekładniowe:
http://petroff.com.pl/menu-331,oleje-przekladniowe.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Bryla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 12:56
Lokalizacja: Sandomierz

Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Post autor: Bryla » pt sie 05, 2011 15:22

Pojechałem dziś do jeszcze jednego sklepu z częściami do VAG,poprosiłem o olej 75w90 gl4/gl5 pan poszukał posprawdzał,dał mi 2x1l Mobil ,zapłaciłem patrzę teraz a tu jedn litr gl4/gl5 a drugi gl5... :banghead: :-x K**a jutro miałem jechać na wymianę :/
Obydwie butelki są z olejem Mobil Mobilube 1SHC 75W-90,tylko że na jednym z tyłu pisze "..olejów klasy API GL-5 i GL-4" a na drugim"...olejów klasy API GL-5".Dziwne :/ możliwe że to jakiś błąd w druku czy coś?

Wszędzie gdzie sprawdzę opis tego oleju pisze że spełnia wymagania GL-4/GL-5
Wygląda to jak specyfikacja od SHC-LS,a na opakowaniu nie ma żadnego info żeby to był LS :/
Kurde jestem w kropce,nie wiem czy lać to do skrzyni czy nie..


Sprzedam felgi stalowe VW 13" ,komplet 100 zł.

Kontakt na PW.

marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Post autor: marko125-90 » sob sie 06, 2011 10:03

Jedź wymień jedną butelkę. GL-5 się nie nadaje, pójdą Ci szybko synchronizatory



Awatar użytkownika
Bryla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 12:56
Lokalizacja: Sandomierz

Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Post autor: Bryla » sob sie 06, 2011 10:20

Tak muszę zrobić. :banghead:


Sprzedam felgi stalowe VW 13" ,komplet 100 zł.

Kontakt na PW.

henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Re: Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Post autor: henio8 » śr paź 19, 2011 10:57

Nie mogę naprawdę zrozumieć ludzi, którzy głowią się dniami nad doborem oleju do skrzyni biegów (i nie raz się pomylą i leją zły olej, który szybko zniszczy skrzynię), zamiast pójść do ASO firmy VW i kupić oryginalny olej VW, który pasuje do naszej skrzyni (wystarczy podać numer VIN). Olej w ASO jest najczęściej TAŃSZY niż zamiennik, kosztuje 38 zł za litr. Ja wymieniłem na oryginał w moim golfie 3 i skrzynia świetnie działa, a przecież to wystarczy robić raz na kilka- kilkanaście lat. Ludzie, ASO nie gryzie, a często nowe, oryginalne części są tańsze niż zaminniki, zdarza się, że nowe oryginalne części z salonu są tańsze niż używki na allegro, które ludzie kupują!!! Każdą cenę nowego oryginału da się sprawdzić w internecie czy to do golfa 1 czy 6.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Post autor: jhosef » śr paź 19, 2011 14:46

henio8, a nie pomyślałeś, że nie każdy ma jak w Trójmieście, co skrzyżowanie to ASO?

Tam skąd pochodzę najbliższe aso jest 130 km. Jechałbyś?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Olej przekładni i przewody wysokiego napięcia.

Post autor: guti » czw lis 03, 2011 22:04

ma byc 75w90 Gl4+ lub GL4/5
Jak to mi koles powiedział ( ktory zajmuje sie olejami) to takich olejów nie robia od 10 lat.. ,ale jak przyjechalem pozniej do niego z butelką Castrola TAF-X ( zalecane przez VW do tych skrzyń ) to mu koparka opadła , powiedziałęm, zeby sie nauczył jeszcze troszke zanim komus skrzynie rozwali..
koledze nalał jakiegos oleju SUNOCO do skrzyni.. to biegi zgrzytały, ciezko wchodziły itd, wielki znawca :)

A jezeli chodzi o oleje do RPka to ja moge polecic tego TAF-X , po wymianie oleju myslalem ze bark mi wypadnie , bo tak lekko chodziły biegi, ale kazdy polecany przez uzytkowników którzy go stosowal.
Kolega przejechał sie na oleju niby o tej samej lepkosci , identycznych parametrach.. w swoim aucie , wprawdzie francuz, , ale 75W90 klasa.. Gl5 , jeden to ejst Elf NFJ a drugi NFP.. którys zastępuje juz nie produkowany TRX..
w kazdym bądz razie oleje miały identyczne własciwosci.. a wygladały inaczej !
kolega musial sie zatrzymywac zeby bieg wrzucic !! nie dało sie np z 1 na 2 podczas ruszania przerzucic !
takze lej cos co jest sprawdzone i działa u innych ! ja polecam Castrola, do skrzyni np 4t ( ttaka mialem w RPku ) wchodzi cos okolo 1,8-1,9 litra! polecam wymioane , efekt murowany :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości