Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Michu999 » wt sie 02, 2011 11:23

Witam, od pewnego czasu w moim Golfie tj 2,0 16v Abf mam pewien problem. Mianowicie z okolic sprężarki klimatyzacji dochodzą dziwne stuki, trzaski czasem to aż tak jakby ktoś tarł styropian o styropian. Po wciśnięciu przycisku od klimy zero reakcji, sprężarka w ogóle się nie załącza, może to być powodem braku czynniku? Bo klima nie była napełniana już gdzieś od ok 2 lat. Znajomy mechanik coś mówił o łożysku sprężarki i sprzęgle i przez to tak stuka i piszczy inni znów mówili, że to łożyska alternatora. Ma ktoś może jakiś schemat jak w ogóle wygląda budowa sprężarki?

Dodaje filmik jak to stuka, tym razem wcale nie piszczało, tylko stukało, ale czasem ten hałas jest nie do zniesienia tak coś się tam tłucze, jak będzie piszczało to nagram jeszcze jeden filmik.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dzięki za pomoc :pub:


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

romanek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 07, 2009 17:08
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: romanek11 » wt sie 02, 2011 12:17

Kiedyś miałem podobnie:(golf) spod maski wydobywały sie dzwieki jakby silnik miał sie zaraz rozlecieć stukało i piszczało niemiłosiernie :kac: u mnie problemem było łożysko sprężarki wiec Twój znajomy ma chyba racje :pub: problemem może równeż być jakas rolka napinająca pasek. miałem tak kiedyś w corrado nikt nie wiedział co to jest do czasu aż sie rozleciała rolka, która na szczescie kosztowała pare złotych :-) proponuje odwiedzić tego mechanika zanim "coś" jeszcze bardziej sie nie rozleci :bajer:



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Michu999 » wt sie 02, 2011 12:51

romanek11, dzięki. Wiesz może albo masz jakiś schemat czy coś jak się zabrać za tą sprężarkę? Co odkręcić, co odpiąć itd?


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Vii » wt sie 02, 2011 12:58

Miałem to samo u mnie był dzwięk podobny lecz bardziej skłaniajacy sie ku piszczeniu z lekkimi trzaskami. Łozysko klimy :)



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Michu999 » wt sie 02, 2011 13:01

U mnie też piszczy i rzęzi ale nie zawsze.

Jak się za to zabrać, jak wyciągnąć?


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Vii » wt sie 02, 2011 13:08

Michu999 pisze:U mnie też piszczy i rzęzi ale nie zawsze.
Standard ;)
Michu999 pisze:Jak się za to zabrać, jak wyciągnąć?
Wiesz co samemu to grzebania jak cholera jak ktoś nie ma wprawy w takich robotach [no chyba, ze masz] ja dałem do servisu gdzie sie zajmuja klimatyzacja samochodową i wział ode mnie 20 zł za wymiane tego, spaliłem 3 fajki i wypilem puszke sprita i juz wołał zeby autem wyjezdzać :grin:



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Michu999 » wt sie 02, 2011 13:11

Zapytam u mnie ile by mechaniki za to wołali, a jak nie to się zabiorę za to sam, w razie czego mam wujka sąsiada który kiedyś miał warsztat to coś pomoże :grin:

Dzięki Vii za pomoc :pub:


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternato

Post autor: Vii » wt sie 02, 2011 13:13

Michu999 pisze:Zapytam u mnie ile by mechaniki za to wołali, a jak nie to się zabiorę za to sam, w razie czego mam wujka sąsiada który kiedyś miał warsztat to coś pomoże :grin:

Dzięki Vii za pomoc :pub:
Jak macie kanał to zrobicie bez problemu :grin: Powodzenia, pozdro!



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Michu999 » wt sie 02, 2011 13:14

Bez kanału od góry po wyjęciu alternatora i reszty pierdół nie wyciągnę sprężarki?


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

jaro31181
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 10:24
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: jaro31181 » wt sie 02, 2011 13:16

Witam ostatnio miałem podobny problem..przyczyna faktycznie było łozysko na sprzegielku od klimy i uszkodzona głowiczka kompresora..jak rowniez zatarte sprzegielko na alternatorze..zarazem wymienilem pasek..i teraz słychac tylko klekot silnika :)..jesli chodzi o brak załanczania klimatyzacji to podjedz do DOBREGO specjalisty i niech Tobie posprawdza przyczyn moze byc wiele...niestety nie poradze Tobie od czego sie zabrać ..wiem tylko tyle aby ściagnąć koło pasowe z kompresora trzeba wyjąc go a co za tym idzie"spuścic"owy gaz byle nie w powietrze jesli taki jest w układzie..pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Michu999 » wt sie 02, 2011 13:24

Też właśnie czytałem, że trzeba odessać gaz żeby się nie pozamrażać :grin: Trzeba będzie najpierw jechać i sprawdzić czy jeszcze tam jest i potem zabierać się za robotę. Już coś czuje, że nie będzie to tania naprawa :? Jakby ktoś coś jeszcze dokładniej wiedział jak to wyciągnąć to proszę pisać.


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

romanek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 07, 2009 17:08
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Re: Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternato

Post autor: romanek11 » wt sie 02, 2011 14:21

Michu999 pisze:romanek11, dzięki. Wiesz może albo masz jakiś schemat czy coś jak się zabrać za tą sprężarkę? Co odkręcić, co odpiąć itd?
Powiem Ci ze lepiej postaw auto u zaufanego mechanika bo trzeba spuścić freon a w domowych warunkach tego nie zrobisz :-) i nie słuchaj ze wymiana bedzie Cie kosztować 20zł :rotfl: jak pamietam mnie za tą impreze skasowali chyba ok. 400 czy 500zł+ dodatkowo naciągneli mnie na wymiane łożysk i szczotek w alternatorze oraz kółka pasowego równiez w alternatorze cała impreza wyszła mnie wtedy 900zł :rozpacz: ale za to dzwięk spod maski był o niebo lepszy jak wcześniej.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternatora

Post autor: Vii » wt sie 02, 2011 14:27

romanek11 pisze:i nie słuchaj ze wymiana bedzie Cie kosztować 20zł :rotfl:
Owszem z ponownym nabijaniem klimy na pewno coś koło 200 zł.. U mnie to sie stało nie w sezonie wiec klima wtedy nie była nabijana, spuszczony był gaz i wymienione. U poł znajomego zapłaciłem rzeczywiście 20 zł. Takze daruj sobie :) i nie przepłacaj bo skasowali Cie masakra i zrobili jak małe dziecko..



romanek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr paź 07, 2009 17:08
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Re: Stuki, piszczenia w okolicach sprężarki klimy, alternato

Post autor: romanek11 » wt sie 02, 2011 14:55

Vii pisze:
romanek11 pisze:i nie słuchaj ze wymiana bedzie Cie kosztować 20zł :rotfl:
Owszem z ponownym nabijaniem klimy na pewno coś koło 200 zł.. U mnie to sie stało nie w sezonie wiec klima wtedy nie była nabijana, spuszczony był gaz i wymienione. U poł znajomego zapłaciłem rzeczywiście 20 zł. Takze daruj sobie :) i nie przepłacaj bo skasowali Cie masakra i zrobili jak małe dziecko..
Fajnego masz mechanika ze naprawia takie usterki za 20zł :-) zanim postawiłem auto pojeżdziłem po innych warsztatach i nikt ponizej 400zł nie chciał sie tego podjąc, wiec Ciebie zrobili chyba jak małe dziecko bo z tego co pamiętam samo łożysko kosztuje duuużo wiecej jak 20zł faktem jest że zapłaciłem sporo bo częsci były z "górnej półki" i warsztat nie należał do najtańszych ale wiem ze nie mam żadnej lipy bo za 20zł można ewentualnie "kapcia"(koło) naprawić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości