Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bafomet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 13:27

Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: bafomet » pt lip 22, 2011 14:23

Witam, posiadam golfa III 1.4 monowtrysk w gazie w czasie jazdy zaczynają skakać obroty i gaśnie albo poprostu gaśnie w czasie jazdy i trzeba czekać bo nie chce odpalic i nie ma reguły potrafi gasnąć po przejechaniu ok 40km i po 10 razy co kilometr a ostanio przejechałem 110km i nic. na gazie i benznie to samo. Stało sie to po wymianie kabli ze swiecami mechanik, pozniej wymieniełem kopułke z palcem, nowy olej, filtr oleju,powietrza, paliwa, wyczyszczona przepustnica zrobiona adaptacja, zero błedów na komputerze, powiedział tez mechanik ze silnik krokowy tez nie, wtrysk rozłozony i złozony bo miałem wysokie obroty cewka zmieniona i dalej to samo i pompa tez nie bo na gazie powinno normalnie chodzic tak mi powiedziało i jeszcze raz sprawdzenie kable i swiece to przepalił sie kabel od cewki i wymieniony i dalej nic nie pomogło
gdy mi zgasł miałem zobaczyć czy jest iskra na swiecy i nie było dopiero po odczekaniu ok 15min auto odpala i jest ikra to mi powiedziano ze cos z prądem
teraz miałem sprawdzic na kablu od cewki gdy zgasnie napiecie czy jest ale przejechałem 110km i nic jak na złosc
proszę o jakieś porady gdzie szukać albo czy ktoś miał taki sam problem bo nie mam już sił wiecej stoi u mechanika niz jezdzi



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: norek111 » pt lip 22, 2011 14:32

podmień aparat zapłonowy bo wygląda na padnięty hall


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Re: Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: telli » pt lip 22, 2011 18:35

Mam podobny problem tylko z mk2 na wtrysku. Wymieniłem dzisiaj halla i kicha. Pojechałem do jednego z lepszych elektromechaników u mnie w okolicy i powiedział, że robił już z tym i na 99% jest to sterownik silnika. Cena w moim przypadku to ok. 100zł. za halla zapłaciłem 80



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: telli » pt lip 22, 2011 21:18

w założonym przeze mnie poście na podobny temat napisali mi, że może to być cewka zapłonowa. Jeśli masz możliwość podmienić ją od kogoś to sprawdź ten trop bo szkoda bez sensu pieniądze wydawać



bafomet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 13:27

Re: Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: bafomet » sob lip 23, 2011 13:45

Cewka była zamieniania i to samo na dniach zmienie aparat zapłonowy i zobaczymy ale jak mowiłem ostanio przejechałem 110km, do dzis z 130km i nic ale samo sie nic nie naprawia bo pewnie jakbym dalej pojechał to by się zaczeło :)



stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: stilu » ndz lip 24, 2011 00:45

jesli podmieniales cewke i efekt zerowy, uwazam podobnie jak kolega norek111, aparat zaplonowy - czujnik halla, jak jest to "raz jest dobrze a raz zle".



Samarexus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 13, 2011 21:08

Re: Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: Samarexus » wt lip 26, 2011 21:23

Miałem to samo w III silnik1.4, co jakiś czas gasł, po lekkim przestygnięciu odpalał, padł czujnik Halla



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: Jaras » czw lip 28, 2011 10:42

Mnie też to spotkało ;) Koledzy a wiecie co pomogło ? Rozebrałem aparat w mak, okazało się że był tan nagar z oleju i smaru. Wymyłem cały aparat w benzynie skręciłem. Odpaliłem i cyka już tak koło roku ;) Potrafi się zabrudzić ten czujnik. Jeżeli chcesz się bawić to zrób to co ja. Pozdrawiam :bajer:



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: telli » pt lip 29, 2011 12:26

bafomet, Pomogła coś wymiana tego zapłonu?



bafomet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 13:27

Re: Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: bafomet » pt lip 29, 2011 14:00

telli pisze:bafomet, Pomogła coś wymiana tego zapłonu?

Wymieniłem we wtorek i jak narazie zrobiłem ok 100km i nic się nie dzieje ale to juz przerabiałem bo ostanio po ok 120 km zaczęło się dziać jak przejadę z 300 albo i więcej to wtedy będę spokojny :) w poniedziałek wale 200km to zobaczymy :)



bafomet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 13:27

Re: Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: bafomet » śr sie 03, 2011 01:10

Przejechałem ponad 400km i nic się nie działo, myślę że już będzie dobrze. Jeszcze tylko chce go przetestować w upale bo ostanio nie było okazji :) i dzięki wszystkim za pomoc :)



bafomet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 13:27

Re: Auto gaśnie w czasie jazdy i problem z odpaleniem

Post autor: bafomet » czw wrz 01, 2011 00:29

Przejechałem już 1000km i wszystko ok, był to aparat zapłonowy dzięki bardzo za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości