Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: pkolo86 » pt lip 01, 2011 16:32

Witam posiadam Golfa IV z roku 1999 pojemnosc 1.9 TDI 90 koni i mam taki problem wracajac z łodzi do plocka po ujechaniu 90 km usłyszałem taki dziwny dźwięk z pod maski. Ten dzwiek jest wtedy gdy przyspieszę i sie turbina włączy to slysze taki jak by syczenie gwizdanie i nie wiem co to jest . Ten dzwiek ten slysze jak jade delikatnie tylko ze minimalnie go slysze. Spotkalem sie z taki facetem ktory pracowal w VW podłączył go pod tester i powiedzial ze zadnych bledow nie ma itp ze cisnienie w turninie ok ze doladowanie tez ok. A znowu taki moj kolega mi mowil ze to moze byc dzira w wezu od intercoolera ze poprotu tak powietrze zasysac. Prosze o pomoc bo nie wiem co robic.

Pozdrawiam Pawel


Pawel

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: Behemoth1987 » pn lip 18, 2011 21:06

kolega może miec racje sprawdz opaski od IC i rułki często spada opaska od IC przy kole pasażera odpal auto i niech ktos trzymie gaz to łątwo dowiesz sie gdzie syczy powietrze.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: poolak2006 » pn lip 18, 2011 22:38

Tak na wstępie turbina się nie załącza... ona działa cały czas... ja poszukałbym dziurek, szukaj spoconych miejsc... A jak z dynamika jazdy mocno się pogorszyła?



pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Re: Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: pkolo86 » wt lip 19, 2011 02:10

jak z dynamika powiem Ci ze troszke chyba mu opadla dynamika. ale dzis zwiedzajac silnnik zobaczylem pewna rzecz. jak jest po lewej stronie taka rura plastikowa i ona idzie tam obo kego pojemnika na plun do chlodnicy zobaczylem ostro wytarte miejsce jak my dotknelo je kolo co jest na samej gorze nie wiem czy to od alnernatora czy co patrzac srubokretem jest dziura zawolalem kolege aby dal gazu i dotykajac tego miejsca czulem jak powietrze na palca leci ale co najlepsze na postoju jak daje ostro gazu tego nie slychac tylko jak jade.
Pozdrawiam i prosze o pomoc i ponowne rady


Pawel

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: FURMAN TDI » wt lip 19, 2011 07:46

Najlepiej gdybyś zrobił fote tego elementu i tej dziurki...choś przypuszczalnie chodzi ci o dolot ale byśmy się upewnili czy o dolot ci chodzi czy wąż do chłodnicy "...do chłodnicy..." jeśli jest dziura w dolocie to musisz to zalepić-wymienić(najlepiej) silnik pracuje nieco inaczej na postoju przegazując go niż w czasie jazdy w czasie jazdy pracuje ciężej i ma zwiększoną dawkę paliwa co za tym wiecej spalin a więc jesli to zwykła turbo bedzie gwizdac bardziej...tak jak bym to widział


...zawsze coś

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: poolak2006 » wt lip 19, 2011 08:59

pkolo86 pisze:jak jest po lewej stronie taka rura plastikowa i ona idzie tam obo kego pojemnika na plun do chlodnicy zobaczylem ostro wytarte miejsce jak my dotknelo je kolo co jest na samej gorze
Więc zaklej tą dziurę tylko najpierw sprawdź czy wszystko jest dobrze, sztywno żeby kolejny raz koła nie zeszlifowały ci tego...
a chodzi o element zaznaczony na czerwono na fotce Obrazek



pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: pkolo86 » wt lip 19, 2011 09:28

tak wlasnie chodzi mi o ten element ale czy ta dziura jest tego powodem?? ze b ytak gwuzdalo. zaraz sie biore wlasnie za zdejmowanie tego. pozdrawiam


Pawel

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: poolak2006 » wt lip 19, 2011 12:28

Nie wiem czy jest, ale wiem że może za to odpowiadać... Tak czy tak trzeba naprawić i ewentualnie szukać dalej.



pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: pkolo86 » wt lip 19, 2011 20:05

witam ponownie elegencko dziura jest sklejona takim plastikiem jak bylo napisane ładnie zgrzana ale to nie to:( i dalej tam mam ehh a co najlepsze dzis wsiadam by wyjechac z garazu i wykreci ta rure patrze kreska na szybie a tu szyba peknieta od dolu tak okolo 23 cm rysa poprotu idzie ..... :( bo wczoraj wkladalem podszybie te plastikowe bo musialem sie dostac do silniczka bo strasnzie mi wolno chodza wycieraczki nawet na najszybszym biegu pochodza troche i stana i musze odczekac chwile i moge znowu. ale choelra wie co jest tego przyczyna.


Pawel

Samarexus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 13, 2011 21:08

Re: Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: Samarexus » wt lip 19, 2011 21:29

Koleżka miał w passacie podobny objaw..okazało się, że walnął wąż intercoolera w pobliżu obejmy od spodu , w niewidocznym miejscu.



pkolo86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 10, 2009 21:50
Lokalizacja: Płock

Re: Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: pkolo86 » śr lip 20, 2011 00:30

Samarexus pisze:Koleżka miał w passacie podobny objaw..okazało się, że walnął wąż intercoolera w pobliżu obejmy od spodu , w niewidocznym miejscu.


to jest dla mnie ostro dziwne bo turbina ciagnie tylko jak jade tak woln oto tak gwizdze ale jak ostro wcisne to tak jak szlifierka jakas a moze to lozyska na turbinie jeju juz mnie szla trafia.


Pawel

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: wesol » śr lip 20, 2011 07:39

nieszczelnosc w dolocie na 99%


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: Behemoth1987 » śr lip 20, 2011 10:26

wszyscy piszą to samo weź nie przeżywaj tylko sprawdz opaski od IC niech ktos ci trzymie gaz i sprawdz gdzie syczy :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :los2: a nie wymyslaj już głupiych usterek



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Szumjenie (gwizd) pod maska z przodu

Post autor: 89Bartezz » śr lip 20, 2011 17:09

pkolo86 pisze:e dostac do silniczka bo strasnzie mi wolno chodza wycieraczki nawet na najszybszym biegu pochodza troche i stana i musze odczekac chwile i moge znowu. ale choelra wie co jest tego przyczyna.
zatarty mechanizm wycieraczek. wystarczy wyjąć i nasmarować



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości