Problem z prędkością

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
waszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 26, 2009 23:57
Lokalizacja: Korsze/Olsztyn

Problem z prędkością

Post autor: waszek » ndz lip 17, 2011 23:00

Witam

Mam golfa 1.9 tdi 90 KM jest taki problem z prędkością gdy przekraczam obroty w czasie jazdy ponad 3 tys. wtedy samochód przestaje jechać jak puszcze gaz i dam po chwili od nowa to wtedy rozpędza się dalej. Filtry wszystkie są wymienione. Może to byś wina EGR ze jest brudny??

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z prędkością

Post autor: Qto » ndz lip 17, 2011 23:09

waszek pisze:samochód przestaje jechać jak puszcze gaz i dam po chwili od nowa to wtedy rozpędza się dalej
ale to chyba normalne jak puścisz gaz że auto zwalnia...przynajmniej we wszystkich autach którymi jeździłem tak było, co ciekawe jak wciskałem ponownie pedał gazu to auto przyspieszało - zupełnie tak jak opisujesz :hmm:
Chciałbym pomóc ale nie mam pojęcia o co Ci chodzi



Awatar użytkownika
waszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 26, 2009 23:57
Lokalizacja: Korsze/Olsztyn

Re: Problem z prędkością

Post autor: waszek » ndz lip 17, 2011 23:31

Oj źle to wytłumaczyłem :D hehe jadę na 5 biegu np. i dochodzę z obrotami do 3 tysięcy ponad i samochód dalej nie jedzie. nie rozpędza się dalej. ale jak popuszczę gaz i dalej chcem przyspieszać to wtedy idzie dalej ale powoli.



Awatar użytkownika
waszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 26, 2009 23:57
Lokalizacja: Korsze/Olsztyn

Problem z prędkością

Post autor: waszek » sob lip 23, 2011 21:26

Pomoże ktoś??



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Problem z prędkością

Post autor: Łuki_79 » sob lip 23, 2011 22:58

Wykonaj logi dynamiczne grup 003,008,010,011 - będzie jakiś punkt zaczepienia odnośnie problemu


Obrazek

Awatar użytkownika
slavkoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 21:29
Lokalizacja: Pstrągówka
Kontakt:

Problem z prędkością

Post autor: slavkoo » wt lip 26, 2011 17:02

Witam
Miałem dokładnie taki sam problem. Przy prędkości ok. 120km/h tak jakby przestawał przyspieszać i jak popuściłem gaz i znowu nadepnąłem to przyspieszał i już ponad 120 bez problemu szło. Nie przeszkadzało mi to i chyba samo przeszlo bo teraz już tak nie mam. Robiłem w tym czasie dużo przy golfie wiec nie mam pojęcia czy któraś z moich napraw tego nie poprawiła. Z tego co pamiętam to wszystkie filtry zmieniałem, kasowałem błędy na komputerze, zmiana złącza elastycznego na układzie wydechowym ale nie zwróciłem uwagi czy któraś z tych czynności pomogła. Dodam, że mam ten sam silnik.


ObrazekObrazek tak było...

Awatar użytkownika
waszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 26, 2009 23:57
Lokalizacja: Korsze/Olsztyn

Problem z prędkością

Post autor: waszek » pt lip 29, 2011 18:07

WITAM!

Podłączyłem golfa pod kompa i wykazało błąd podciśnienia w kolektorze ssącym. Został on wykasowany, ale nic to nie dało. Po jeździe podłączyłem jeszcze raz i błąd się znowu powtórzył . Więc wyczyściłem egr i kolektor ssący, ale w dalszym ciągu nic to nie pomogło. Mimo kasowania, błąd w dalszym ciągu występuje. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić???



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Problem z prędkością

Post autor: Łuki_79 » pt lip 29, 2011 19:26

waszek pisze: Został on wykasowany, ale nic to nie dało
Skasowanie błędu nie naprawi usterki :grin:
Poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=373372" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeżeli możesz wykonaj w/w logi.


Obrazek

carlos617
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 17, 2009 19:57
Lokalizacja: Toruń

Problem z prędkością

Post autor: carlos617 » sob lip 30, 2011 13:35

Sprawdz dokładnie wszystkie weże od turbiny i inne podciśnieniowe. Brat mial tak samo i dopiero okazała sie ze ma nadpekniety wąż gumowy prowadzacy do intercoolera. Niech ktos siedzi i dodaje gazu a ty dokladnie ogladaj wszystkie weze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości