Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grabek150
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 19:21
Lokalizacja: Syców
Kontakt:

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: grabek150 » czw cze 23, 2011 23:18

Na początku chce powiedzieć, że szukałem odpowiedzi na moje pytania i nie znalazłem także proszę nie pisać, że jest szukajka, bo muszę mieć pewne odpowiedzi

Chce za jakiś czas zrobić swapa na silnik 1.8
Mój obecny silnik to 1.6rf na gaźniku a chce go zamienić na 1.8gx na wtrysku i tu moje parę pytań
Czy skrzynia by pasowała czy muszę kupić silnik z osprzętem ?
Jak z wiązkami i komputerem ?
Czy tłumik będzie musiał być wymieniony pod sondę ?
Co z łapami trzymającymi silnik będą pasowały ?
Jak będzie musiała być wstawiona pompka paliwa, gdyż obecna jest mechaniczna ?
Czy coś jeszcze będzie musiało być dokupione bądź przerobione ?
Aha i jak z gazem bez problemu go przełożę ? czy też będą musiały być jakieś przeróbki ?
Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź :)


był mk2 1.6cl
był mk3 1.8GT
był mk2 1.3 na pełnym wtrysku
jest passacik b5 1.9TDI
Obrazek

^Butcher^
MKII POWER : )
MKII POWER : )
Posty: 213
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:11
Lokalizacja: Trzebinia
Auto: 2xMk2GTI

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: ^Butcher^ » sob cze 25, 2011 14:00

1. Skrzynia by podpasowała od 1.6 ,zalezy jakie oznaczenie skrzyni ...
2.Musisz przelozyc cala wiązke silnika , zwróc tez uwage na jakiej elektryce był ten silnik i zobacz jaka masz u siebie ( chodzi mi o "stara" sprzed 89r i "Nowa" po 89r) szukaj silnika z taka instalacja jaka masz w aucie bo inaczej mozesz napotkac troche problemow...
3.Tłumik tez pasowało by wymienić.
4. Łapy pasują
5.Musisz wstawić dwie pompy paliwa jedna w baku a druga pod autem(zasilająca wtrysk ) i pociągnąc wiązke do nich.

Jak to przy swapie zawsze cos bedziesz musiał dokupic musisz się z tym liczyc a co do gazu to troche ciezka sprawa bo to wtrysk mechaniczny i one nie lubią zbytnio gazu ...

Osobiscie radziłbym ci kupić jakiegos rozbitego golfa na swapa ,prosciej taniej i mniej nerwów ci zeżre ;]

pozdro.



Awatar użytkownika
rysiovw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 16:02
Lokalizacja: Jawor

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: rysiovw » czw paź 27, 2011 22:33

też mam to samo pytanie jak ze swapem na takich silnikach :)? Ja mam całe auto na chodzi dawce . W czym może być problem? i jak z elektryką?


...Moj golfik i prace przy nim ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p4936387" onclick="window.open(this.href);return false;

Kubaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 23:36

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: Kubaa » pt paź 28, 2011 18:04

problemów jakot takich nie ma można powiedzieć że pasuje plug&play. Nie jestem pewny jak jest z bakiem ja swapowałem 2.0abf i musiałem wkładać bak od mk3 ponieważ również miałem 1.6 z pompą mechaniczną i pompa z abfa nie mieściła się. z tego co kojaże 1.8gx ma sonde na kolektorze wydechowym więc tłumik może zostać oryginalny jedynie trzeba go jakoś połączyć może być potrzebna flansza koszt około 15 zł. Moim zdaniem najlepiej kupić rozbitego golfa albo kompletny swap z osprzętem. Jeśli masz komplętną wiązke silnika to wystarczy ją tylko wpiąć w skrzynke bezpieczników i wszystko gra.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: jeryk10 » pt paź 28, 2011 20:43

Na 1,8 GX to juz lepiej swap robić na 1,8 PF PB 1P lub 2,0 2E ADY AGG GX jest na wtrysku mechanicznym i problemow z tym jest dużo za stary system wtrysku odradzam Wole sto razy RP i ma tez 90 koni


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: Johnatan » pt paź 28, 2011 20:50

grabek150 pisze:Czy skrzynia by pasowała czy muszę kupić silnik z osprzętem ?
pasuje
grabek150 pisze:Jak z wiązkami i komputerem ?
jak te same roczniki ti po prostu wywalasz kable które idą pod maske i wkładasz od GX i podpinasz do skrzynki. Zabraknie ci tylko kabla napompy paliwa które idą w progu kierowcy aż do tyłu. Ale to można dosztukować.
grabek150 pisze:Czy tłumik będzie musiał być wymieniony pod sondę ?
Sonda moze być obojętnie gdzie. tuż przy silniku.
grabek150 pisze:Co z łapami trzymającymi silnik będą pasowały ?
wszystko pasuje.
grabek150 pisze:Jak będzie musiała być wstawiona pompka paliwa, gdyż obecna jest mechaniczna ?
jedna w bak i tam ten kabel co pisałem a druga pod podłoge i kup nowy filtr bo zaj****sz wtryski syfem i nie odpali jak mój. Proponuje ci podłączyć pompy i ściągnąć węzyk pod maską i żeby wypluł do wiadra troche benzyny ze syfem który sie moze pojawić od twojej roboty, później podłącz i bedzie lepiej. ta pompa bedzie pod siedzeniem po przekątnej od miejsca kierowcy
grabek150 pisze:Czy coś jeszcze będzie musiało być dokupione bądź przerobione ?
trudno powiedzieć, wyjdzie w praniu.. raczej nie hmm
grabek150 pisze:Aha i jak z gazem bez problemu go przełożę ? czy też będą musiały być jakieś przeróbki ?
jak to z gazem.. słyszałem że łatwy silnik go lpg


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 30, 2011 23:15

Co do LPG, typowa instalacja to szybki koniec wtrysku mechanicznego na którym chodzi GX, poczytaj o STOP KE (lub PD 45). Ale jeśli koniecznie chcesz LPG to i tak będą problemy, z rozdzielaczem benzyny, zastanów się nad tym, ja bym nie montował do tego LPG albo poszukał innego silnika. Np gaźnikowy 1.8 GU, gaźnik zostawisz, odpadają kłopoty z kablami pompami instalacja LPG najprostsza. No ale pewnie już się nastawiłeś i niepotrzebnie nawet to pisałem. Tylko po postu niema sensu wkładać fajnego silnika na wtrysku mechanicznym planując i tak jeździć na LPG


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rysiovw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 16:02
Lokalizacja: Jawor

Swap silnika z 1.6 na 1.8 [MK2]

Post autor: rysiovw » pn paź 31, 2011 20:34

I własnie chłopaki jest lipka, jednak nie pasuje to wszystko tak ładnie, Wiązka od silnika ma inną kostkę do bezpieczników i jej się nie da wpiąć ;/ Będe przekładał całą instalacje ;/


...Moj golfik i prace przy nim ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p4936387" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości